Колеги,днеска или като гледам часа,по-скоро вчера,Алфи ми направи, след поредица от предупреждения,финалния си номер.Рейката протече,меко казано и се наложи да я ремонтирам.Ремонтирал съм я и преди това,както и още няколко рейки на Алфи,но винаги свалени.Оказа се,че 75% от купона е да се свали рейката,без да е свален мотора или скоростната кутия.Имах за помощници трима души,но те бяха тенекеджия-склуптор,бояджия и голфар.Разкачих,каквото трябваше,но рейката се запъна и в един момент,най-логичното беше да се откачат тампоните на скоростната кутия и кожуха и двигателя и кутията да паднат надолу и проклетата рейка да излезе.Видях решителността в очите на приятелите ми,подплатена с щанги,лостове и тръби и разбрах,че нещо ни убягва.Не можеше да е толкова сложно.За това помислих и накрая намерих решението.За да не си блъскат главите останалите,ще опиша в телеграфен стил,как стана.Сигурен съм ,че ще има от колегите някой,който може да добави и още нещо.Та така -накратко:
Нужен е най-малко канал.Подемника е по-доброто решение.Развиваме входящия и изходящия маркуч и източваме маслото от системата.Отвиваме двете гайки на скобата на бензиновия филтър .Това ще ни трябва после да не ни се мотае в ръцете.Махаме застопоряващия шпленд или по-точно оная щипка дето държи осигурителните скоби на щангите.Махаме скобите и отвиваме щангите от рейката.После отвиваме четрите болта,които държат рейката към купето.Влизаме в купето и отвиваме болта с гайка на карето,което е захванато с рейката.Набиваме отверка или каквото трябва в процепа на карето,с цел да се охлабят шлиците и с бой по остта,дърпане от долу на рейката и много мами,рейката изпада и е в свободно състояние.Пиеме по глътка бира и сваляме лявото колело и макферсона.Щангата е безсмислено да я сваляме.Тя си излиза с макферсона.Тука идва и най-голямата изненада.Оказва се,че както и да въртиме рейката,тя не излиза.Все някъде запъва.Решението е да извадиме тампоните,които се намират в дупките за болтовете,които държат рейката към купето.Извадиме ли ги,рейката излиза много лесно и премерено.После вече е лесно.
Ако ви е станало интересно,утре ще продължа и с останалите капани,които ако се знаят, всичко е въпрос само на време и труд!