Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45

Thread: моята версия на разпънка

  1. #16
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by marian View Post
    Отдавна я махнах,излишен разход е според мен.
    Няма никакъв смисъл от нея..и въобще не помага в завой..някои като сложат разпънка и после има да разправят колко по-устойчива ставала!

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  2. #17
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by pacho_kardana View Post
    Няма никакъв смисъл от нея..и въобще не помага в завой..някои като сложат разпънка и после има да разправят колко по-устойчива ставала!
    Би ли обеснил на нас дет не разбираме теоретично що се правят тези разпънки и защо според теб не върши работа? Ако може да го подплатиш с изяви на писта за време и каране по завой?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #18
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Би ли обеснил на нас дет не разбираме теоретично що се правят тези разпънки и защо според теб не върши работа? Ако може да го подплатиш с изяви на писта за време и каране по завой?
    Разпънката е направена да не се кривят роговете от дупките (според мен) може ли да ми обясниш каква роля играе в завой?

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  4. #19
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by pacho_kardana View Post
    Разпънката е направена да не се кривят роговете от дупките (според мен) може ли да ми обясниш каква роля играе в завой?
    Опа,те тука си в огромна заблуда.......те точно тея разпънки се слагат при екстремно каране по завои,а повечето от вас си ги слагат за красота.

    А пък ти дето си тенекиджия се излагаш,ти трябва най добре да знаеш на какво усукване е подложено купето при завой,или по точно да се изразя ,при системно прехвърляне на тежеста на 2 от 4-те колела.

    Вземи си вдигни колата отпред с два крика и примери растоянието от едното бомбе до другото,после я пусни от криковете и премери пак и кажи къффффф е резултата.???

  5. #20
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by pacho_kardana View Post
    Разпънката е направена да не се кривят роговете от дупките (според мен) може ли да ми обясниш каква роля играе в завой?
    Смятам че дригата ти го обесни И повярвай ми ония дет са я измислили разпънката въобще не ги бригат твоите дупки
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #21
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Ne0 беше обяснил в друга тема, че се настройва на стенд за реглаж на предница с товар, с който ще се кара колата - ако правилно съм разбрал от неговото описание.
    А за монтирането правилно ли съм разбрал? Далече съм от слагане на такава, но понеже имаше въпрос, та...
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  7. #22
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by pacho_kardana View Post
    Разпънката е направена да не се кривят роговете от дупките (според мен) може ли да ми обясниш каква роля играе в завой?
    Да бе...за лунни кратери се правят разпънките
    Просто при взимане на завой с висока скорост много коли без разпънки са нестабилни заради усукването на цялото купе...

    Пример: Алфа 155 се кълчи, скърца и усуква дори при обратен завой с нормална скорост(от опит знам), а да не говорим какво се случва ако се влезе в обратен завой с изкачване с по-висока скорост(например на Витоша)

    П.П: на Типо базираните...може би без 156/147 освен разпънка/и им трябва и твърдо окачване.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  8. #23
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    за окачването съм съгласен,но не мога да разбера защо колата ми има по меко окачване отзад оптколкото отпред,не че разбирам но така ми се струва особено след като сложих нови амортисьори(газови)
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  9. #24
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    за окачването съм съгласен,но не мога да разбера защо колата ми има по меко окачване отзад оптколкото отпред,не че разбирам но така ми се струва особено след като сложих нови амортисьори(газови)
    Правилно си я усетил! Спокойно....и 155 и Типо отзад са мекици.
    Проблемът е главно в твърдостта на стандартните пружини.

    П.П Сега се сетих, че отзад амортисьорите на Пунтото ми
    са като на Типо и са газови...за пружините трябва да проверя, но липсва онова люляне и клякане след бабуни.
    То е ясно...на Пунтото задницата е много лека, а и моста е максимално назад.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  10. #25
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    ...и 155 и Типо отзад са мекици...
    145 и 146 също
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #26
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    па за 156 да не говорим

  12. #27
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    па за 156 да не говорим
    Е да, ама ако напълниш багажника с музика, плажни чадъри, федърбал, въдици, спални чували, кутия с инструменти и...не си спомням още какво (останалото слагам на задната седалка), става доста по стабилна!

    п.п.От разпънката има нужда наистина само при агресивно каране. При пенсионери като мен и Профа няма никаква полза.
    Last edited by bager; 17-07-2009 at 23:38.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  13. #28
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    абе и аз не съм рейсър 30 дена в месеца я карам под 2500 оборота,но когато ми дойде факса у главата пощурявам,така че по-добре да я има пък и направих за 2 поредни обедни почивки на работата,струва ми 80 цента за болтовете че нямахме такава дължина,сега са наред твърди прожини но става ли да ги сменя само тях без амортисьорите,че на боксьора са ебати пачката, а и са на 30К все пак.от всички 145 ли стават
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  14. #29
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Аз съм много доволен от 156цата в завой с 80км е мн устойчива..а относно разпънките според мен няма как да ги усетиш на пътя на писта е друго..

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  15. #30
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    Да бе...за лунни кратери се правят разпънките
    Просто при взимане на завой с висока скорост много коли без разпънки са нестабилни заради усукването на цялото купе...

    Пример: Алфа 155 се кълчи, скърца и усуква дори при обратен завой с нормална скорост(от опит знам), а да не говорим какво се случва ако се влезе в обратен завой с изкачване с по-висока скорост(например на Витоша)

    П.П: на Типо базираните...може би без 156/147 освен разпънка/и им трябва и твърдо окачване.
    Това за 155 е баси и дезинформацията .
    Alfa 155 2.0 16v

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •