Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Проблем -свети индикатора за ръчната и присветва индикацията за изгоряла крушка

  1. #1
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default Проблем -свети индикатора за ръчната и присветва индикацията за изгоряла крушка

    Колеги, от няколко дена имам странен проблем с тоците.То не е нещо фатално и колата си върви без проблем и с него, ама е дразнещ. Като натисна спирачката и ми присветва индикацията за изгоряла крушка. Същото се случва и с включване на аварийните или мигачите - мига в синхрон със тях. Като включва габаритите или фаровете всичко се оправя и изчезват всякакви аномалии. Проверих всички възможни крушки по плафони, жабки, багажници и няма нищо изгоряло и си работят съвсем нормално.
    Вторият проблем ми се появи вчера - светна ми индикацията за вдигната ръчна. Провери - нямам блокаж и си рабиоти нормално. Сутринта като запалих колата не светеше, но като покарах малко и като ми се наложи да я вдигна по някое време - светна и не изгасва.
    Някакви идеи?
    За първия проблем мисля, че ще е някакъв замърсен контакт или утечка. Само че незнам накъде да се насоча, че не върви всеки един кабел от колата да разкачам и да пръскам със спрей. За втория обаче идея си нямам.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Колега, да дойдем да ти измерим тоците ли? Виж извади крушките на стоповете почисти цоклите. Измери с уред да нямаш окъсяване към маса някъде. При мен ми мигаше когато натисна спирачката. Крушите бяха черни, но светеха. Смених ги и се оправи. Виж, мери с уред!
    Last edited by oem; 14-07-2009 at 16:28.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Младши алфист stels's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2

    Default отг.

    По повод светещия индикатор за ръчната...провери си моля те нивото на спирачната течност.

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Симптоми на лоша маса и ниско ниво на спирачната течност.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Присветваше ми индикатора за спирачките, когато подам рязко газ над 1500 оборота, след като веднага проверих нивото на спирачната течност осазнах че е точно на мин, долях малко и се оправи веднага.
    Last edited by rusiq86; 14-07-2009 at 19:26.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    хм.. какво представлява този индикатор на мен също ми присветва понякога,когато натисна спирачки (същото като индикатора за ръчна но без удивителната) но мисля,че това е за накладките
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  7. #7
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    (!) Нещо такова, грешката в горният пост е моя, светваше в средната конзола(дисплея). Ама не е за накладките, те са още млади. След като проверих тях и вс останал, реших да доля от мин на макс течноста и се оправи, нема проблеми, а ставаше дума за има няма 30мл.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #8
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Мерси колеги. След като за N-ти път огледах контактите на всички крушки и не открих никъде видима причина прибегнах до радикалнния подход - всичко поред с контактол. За сега нещата уж се оправиха. За ръчната течността си е ОК и си мисля, че може датчика да се изцакал. Ще го раглобя да видя, но сега го оставям, че днес е баси каръшкия ден - спря да ми отчита километража. Проблема е , че не идва сигнал от ABS-a. По принцип имам за смяна заден ляв датчик и ми свети индикатора. Мъчих се да се конектна към ABS централата ама софта изобщо не може да открие ECU на този адрес, което ме навежда на мисълта, че ABS централата се е споминала освен ако няма някой друг бушон освен оня големия (60A).
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  9. #9
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Мерси колеги. След като за N-ти път огледах контактите на всички крушки и не открих никъде видима причина прибегнах до радикалнния подход - всичко поред с контактол. За сега нещата уж се оправиха. За ръчната течността си е ОК и си мисля, че може датчика да се изцакал. Ще го раглобя да видя, но сега го оставям, че днес е баси каръшкия ден - спря да ми отчита километража. Проблема е , че не идва сигнал от ABS-a. По принцип имам за смяна заден ляв датчик и ми свети индикатора. Мъчих се да се конектна към ABS централата ама софта изобщо не може да открие ECU на този адрес, което ме навежда на мисълта, че ABS централата се е споминала освен ако няма някой друг бушон освен оня големия (60A).
    Най-добре първо си смени неработещият датчик, после се занимавай с централата - може да излезе по-евтино...

  10. #10
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега провери си вс бушони първо, а за датчика го разкачи и го почисти, тма просто е голяма мизерия, относно течността за спирачките, моята беше половин сантиметър надоло от макс и ми светеше,след наливане спря...
    Колега reptli: ((!)) нещо такова беше, все едно е вдигната ръчната, след доливането се оправи

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #11
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Колега reptli: ((!)) нещо такова беше, все едно е вдигната ръчната, след доливането се оправи


    на мен ми свети същото но без удивителната ->( ) предполагам е за накладките
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  12. #12
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Правилно предполагаш. Що не мушнеш крика отдолу и бързо ще разбереш?
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  13. #13
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Така, значи проблема с ръчната се оказа свързан с ABS-a. Сутринта като беше изстинала всичко си беше ок (както и предполагах), всичко работеше, свързвам се с ABS централата, няма записани грешки, изобщо пълно щастие - то всъшност как да се запишат след като там където трябва да се запише то не функционира. След това последва стария номер с който бях вече привикнал - като мина 1 км сега в топлото и позагрее малко колата светва ABS-a. Само че вече бинго - едновременно с лампата на ABS-a светна и ръчната и спря да отчита километража. Ахам викам - ясна работата, това ще да е само ABS централата. Отивам на диагностика щастлив, че съм хванал "бика за рогата", но греда - няма ABS еcu, тоест не може да се свърже с него тестера (май до болка позната работа). Изобщо няма да задавам въпроси как се познава и локализира проблем с ABS-a при положением че не може да се запише каквато и да е грешка в него? Сега въпроса e как да процедирам, защото не ми се дават излишни пари (че каръщината ме е подгонила и на климатика днес протече маркуча и там незнам какви пари ще е ремонта). Става въпрос първо ECU-o ли да сменя и ако има проблем с датчика, тогава и него и има ли някакъв проблем да карам с прецакан такъв известно време (на мен не ми пречи през лятото) или да почна отзад напред, тоест датчик - ECU? Мисля последния вариант е най-дървен и по тая система мога да си подменя цялата кола докато стигна да речем до изгоряла крушка, защото в случая не съм много сигурен дали изобщо му има нещо на датчика, но и да предположим че му има някак си не виждам как той може да прецака ECU-o - поправете ме ако греша.
    Last edited by AlfaMan; 15-07-2009 at 19:50.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  14. #14
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    AlfaMan, смени си първо датчика струва ~70-80 лева нов. След това иди на диагностика, Бош диагностика, в сервиз, в който разбират от диагностика.
    Бош тестер, т.нар. KTS трябва да каже с точност какъв е проблема. И ако е централата, тогава купувай (втора употреба). И гледай да е абсолютно същия десет цифрен код. Например 0 265 216 401 е за твоята кола. Говорим за втора употреба. Нова централа предполагам няма и да си помислиш да купуваш - 3110,50 лв с ДДС.

    Успех
    Last edited by spe4elist; 15-07-2009 at 21:30. Reason: .

  15. #15
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Преди 3 седмици ми светнаха в движение с около 50 км/ч лампите на абс и ръчна, без да съм натискал спирачка
    Диагностика във Ванто - заминало реле или някаква клапа на АБС-а - лечение смяна на централата.....

    Търтея вика погледни бушонте -ми все пак ги погледнах - само че не стигнах до този 60А който при мен е в кутия на +са на аку-то.
    Намерих 2 бушона на абс-а в бушониерата вътре в купето - ОК си бяха.

    Отивам в Екстриим - оказа се че е прецакан големият бушон - 60 А. И при мен така правеше ту светне ту изгасне, а по едно време си светеше постоянно.
    И така минах тънко с един бушон.


    А и за капак 60А бушона при мен беше само 50.
    Нищо не ти струва да го смениш и да видиш дали ще има промяна.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •