Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58

Thread: alfa 166 - тъжна панда , или разярен сом... дискъс

  1. #31
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    дам и двете Ви мнения споделям - след фейса е още по-красива, но реално 166 си е една стилна лимузина за мен.

    След фейслифта 166 прилича на Хюндай Соната или нещо подобно - Киа Магентис, абе корейска конфекция. Заебииииииииииии.....
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  2. #32
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    След фейслифта 166 прилича на Хюндай Соната или нещо подобно - Киа Магентис, абе корейска конфекция. Заебииииииииииии.....
    Ами пусни и един контейнер на предния капак да стане уникална и да заприлича на старата Определено 166 е хубава кола но има доста дразнеща предница и фаровете освен че са малки са и силно не светещи
    А колегата дето си защитава колата и разправя че тва било най хубавата алфа - само да те питам ти историята на Алфа някога чел ли си и въобще знаеш ли защо алфа е спортна марка ? Определено не е от лимузини в средния клас (да в средния е точно 166) А ние с много по бавните от 166 двувратки на алфа да земеме да ги продаваме и да търсиме друго ли ?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #33
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Очевидно е, че 166ФЛ е сто пъти по красива от старата, спорите за глупости. Старата предница на 166 е трудна за осмисляне, както задницата на GTV и какво от това? 164-ката като е с "нормална" предница да не би да е по-красива?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #34
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Значи аз по преди писах някаква глупост, която последствие изтрих, тъй като видях накъде бие темата, но сега ми се навря пак в очите и не мога да не пиша още повече, че са писали Иван и Бобо, чиито мнения уважавам.
    Алфа 166 е кола от среден/бизнес клас и това което ми харесва в нея е, че е изключително индивидуален автомобил, като това за този сегмент не е практика. Точно това обаче прекаляване с дизайнерски похвати и ретрофутуристични елементи прави колата уникална и мисля, че вече такава "грешка" е невъзможна т.е. колата е дизайнерска и точно поради тази причина на повечето от вас не се харесва за да се харесва е необходима особена визуална култура, която уви в България няма как да се натрупа и да се развие масово Затова колата е плюена толкова според мен. И още малко в защита мога да пиша, че това е кола с идеални пропорции, невероятно хармонична линия и стойка, интериорът е уникален като не знам как се е запазила и някаква функционалност в него в тази мисъл дизайнерите са си звършили работата адски добре! Според мен този модел на Алфа е "избягал" от корекции или отговорния дизайнер е бил страшен пич и си е защитил работата докрай . Относно мнението на Иван не съм съгласен с него а пък „тона” му смятам за неуместен защото фейслифта доразвива колата според времето т.е. покрива „изчерпването” на остарелия дизайн. ... егати, дано написах нещо умно ...

    П.п. Иван, предвид работата ти като човек, който влияе на общественото мнение моля, не бъди чак толкова негативен вярно че тва е интернет форум но все пак трябва повече отговорност най-вече от тебе
    Tormentvm In Dvm Demens

  5. #35
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Колега,напълно съм съгласен с това което си написал,за 166.Просто колата е уникална и дизайна и не е като на масовите автомибили,точно затова не се харесва много на масовия потребител.Точно за него са насочени немските "дизайнерски" творения,докато при италианците всичко е направено точно с определена цел.Защо няма заводска алфа 500 коня-защото има Ферари,защо няма алфа в класа на 7-ма серия на Бмв,защото има Мазерати Куатропорте.166-ца е премислена и като екстериор и като интериор,кола която да отговаря на нуждите да се возиш комфортно в нея на дълги разстояния и която да изглежда по-динамично,точно и затова е тази малка муцуна.
    С 2 думи-алфата си е алфа
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  6. #36
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    "Харесването" на 166 е с времето. После разлюбване нема!

  7. #37
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    166 TS 2.0 1999 ГИ

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Очевидно е, че 166ФЛ е сто пъти по красива от старата, спорите за глупости. Старата предница на 166 е трудна за осмисляне, както задницата на GTV и какво от това? 164-ката като е с "нормална" предница да не би да е по-красива?
    в пъти е по красива на 164, не го казвам заради това че карам такава, просто си е факт, на 166-цата е някак си по изкелеферчена,ма то си е вече въпрос на фкус,

  9. #39
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    Значи аз по преди писах някаква глупост, която последствие изтрих, тъй като видях накъде бие темата, но сега ми се навря пак в очите и не мога да не пиша още повече, че са писали Иван и Бобо, чиито мнения уважавам.
    Алфа 166 е кола от среден/бизнес клас и това което ми харесва в нея е, че е изключително индивидуален автомобил, като това за този сегмент не е практика. Точно това обаче прекаляване с дизайнерски похвати и ретрофутуристични елементи прави колата уникална и мисля, че вече такава "грешка" е невъзможна т.е. колата е дизайнерска и точно поради тази причина на повечето от вас не се харесва за да се харесва е необходима особена визуална култура, която уви в България няма как да се натрупа и да се развие масово Затова колата е плюена толкова според мен. И още малко в защита мога да пиша, че това е кола с идеални пропорции, невероятно хармонична линия и стойка, интериорът е уникален като не знам как се е запазила и някаква функционалност в него в тази мисъл дизайнерите са си звършили работата адски добре! Според мен този модел на Алфа е "избягал" от корекции или отговорния дизайнер е бил страшен пич и си е защитил работата докрай . Относно мнението на Иван не съм съгласен с него а пък „тона” му смятам за неуместен защото фейслифта доразвива колата според времето т.е. покрива „изчерпването” на остарелия дизайн. ... егати, дано написах нещо умно ...

    П.п. Иван, предвид работата ти като човек, който влияе на общественото мнение моля, не бъди чак толкова негативен вярно че тва е интернет форум но все пак трябва повече отговорност най-вече от тебе
    Евала за мнението съгласен на 99% само да кажа че на мен лично наистина предницата не ми харесва и наистина не съм дизайнер Обаче един който пише тук е доста начетен дизайнер дори с награди, така че е добре да се уважава мнението му
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #40

    Default

    кажи го кой е това де

  11. #41
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Да кажа и аз мнение.Имам ги и двете-164 и 166 и определено съм си влюбен в 164-ката.Така и не можах да я възприема тая 166.Верно автомобил от ново поколение ама куца нещо и не знам и аз какво.
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  12. #42
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    Значи аз по преди писах някаква глупост, която последствие изтрих, тъй като видях накъде бие темата, но сега ми се навря пак в очите и не мога да не пиша още повече, че са писали Иван и Бобо, чиито мнения уважавам.
    Алфа 166 е кола от среден/бизнес клас и това което ми харесва в нея е, че е изключително индивидуален автомобил, като това за този сегмент не е практика. Точно това обаче прекаляване с дизайнерски похвати и ретрофутуристични елементи прави колата уникална и мисля, че вече такава "грешка" е невъзможна т.е. колата е дизайнерска и точно поради тази причина на повечето от вас не се харесва за да се харесва е необходима особена визуална култура, която уви в България няма как да се натрупа и да се развие масово Затова колата е плюена толкова според мен. И още малко в защита мога да пиша, че това е кола с идеални пропорции, невероятно хармонична линия и стойка, интериорът е уникален като не знам как се е запазила и някаква функционалност в него в тази мисъл дизайнерите са си звършили работата адски добре! Според мен този модел на Алфа е "избягал" от корекции или отговорния дизайнер е бил страшен пич и си е защитил работата докрай . Относно мнението на Иван не съм съгласен с него а пък „тона” му смятам за неуместен защото фейслифта доразвива колата според времето т.е. покрива „изчерпването” на остарелия дизайн. ... егати, дано написах нещо умно ...

    П.п. Иван, предвид работата ти като човек, който влияе на общественото мнение моля, не бъди чак толкова негативен вярно че тва е интернет форум но все пак трябва повече отговорност най-вече от тебе
    Хубаво мнение колега , ама не съм мн съгласен с това твое "дизайнерска" е то всяка кола си има дизайнер ама хаде както и да е, накрая излезна, че на нас които не ни харесва 166 сме некфи селаци и не разбираме от дизайн(едвали това си искал да кажеш , ама поне аз така го виждам).Както и да е аз предлагам ключ на тази тема, то се е видяло, че 166 се харесва на мн хора и не се харесва от още толкова много.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  13. #43
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post

    П.п. Иван, предвид работата ти като човек, който влияе на общественото мнение моля, не бъди чак толкова негативен вярно че тва е интернет форум но все пак трябва повече отговорност най-вече от тебе
    За ква отговорност става дума? И за какво формиране на общественото мнение? Казал съм си мнението - преди фейслифта 166 адски ми харесва, след това - не, защото отпред прилича на корейски автомобил. Ако го няма скудетото (пробвай на фотошоп), може да бъде сбъркана с доста коли. Много по-безлична е, докато 166 преди фейслифта си е уникална.

    Това е. Нямам ли право да си имам мнение и предпочитания? Някои мъже харесват блондинки, други брюнетки (като мен), а па някои и по мъже си падат даже Някои предпочитат бира, други водка, а па някои даже и не пият алкохол.

    Та така - независимо какво работя, имам собствено мнение и имам право да имам собствено мнение и го заявявам най-отговорно.
    Last edited by pinko; 16-07-2009 at 19:57.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  14. #44
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Еее недеите затваря темата... то от самото начало е ясно ,че някои харесват , а други не 166... Темата е интересна и развлекателна и аз я следя с интерес...
    По принцип ми харесват всички алфи и дълго ги гледам всички докато ми се изгубят от погледа... И порше да премине нарочно заглеждам алфа ако има в момента наблизо......отплеснах се....
    Last edited by qpwo; 16-07-2009 at 21:27.
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  15. #45
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Преди време някой беше казал за Мик Джагър: "Толкова е грозен, че чак е супер готин"
    Аз тва винаги съм си го мислил за Субару Импреза, но и предницата на 166 ме навежда на подобни мисли.
    По-скоро съм съгласен с Пинко - фейслифтът обезличава значително колата, ако и да бяга от спорните елементи.
    Даже бях правил опит как ще изглежда със старите фарове и новата решетка, но кой знае къде е картинката...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •