Results 1 to 4 of 4

Thread: Малко помощ от колегите от Варна

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default Малко помощ от колегите от Варна

    Колеги в петък колата ме изостави на пътя м/у Балчик и Варна.... проблема е че като вдигне орпеделена температура... 80+ градуса и изгасва... Колата я довлачихме криво ляво до сервиза на Фиат до КАТ Варна но не съм им оставил ключове... Аз в момента съм си в София и съм оставил един приятел да се занимава с колата.... Само ми препоръчайте каде да я закарам... и някой знае ли читав ли е този сервиз.. намира се на Януш Хуниади.... Експрес Кар се казва... Моля ви кажете каде да я кара колата моя човек... аз лично бих си я закарал при Бобо в Сф но е просто невъзможно да се кара... на всеки 10 - 15 км гасне като стигне определена температура.... в Добрич ми четоха грешките: Неправилно зацепен колянов към разпределителен вал, датчик колянов вал, налягане турбина, ЕГР и тва е... Ангренаж съм сменял преди 20000 няма как да е прескочил, очевидно е някакъв датчик... ако знаете кой може да ми помогне в Варна тела ми е 0878742488

    Благодаря на всички които могат да помогнат с нещо
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Кажи му да я закара в сервиза на Бош, при Галин. Щом в момента е до КАТ колата, не е далеч от него. Самият сервиз е атачнат към магазина на Бош, който е срещу Метро. Освен това е на няма 2 км от сервиза, където сте я оставили, така че може спокойно и на собствен ход да я закарат
    Last edited by trustworthy; 13-07-2009 at 10:21.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Да точно там е наи-подходящия сервиз за колегата....И аз миналото лято имах същито симптоми с бензинова Капа....Галин я оправи...оказа се датчика на коляновия вал....
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Много благодаря на колегите Галин и trustworthy. Галин е бил крайно усложлив и компетентен за което му благодаря макар и да не бях там. Проблема е бил датчика на коляновия вал. Доколкото ми обясниха датчика не е бил за 166 а за друг модел и най-вероятно за това е предал богу дух, въпреки че не мога да разбера какво общо има този датчик и гасненето при повишаване на температурата... Разбрах че колегата Галин чете форума така че ще съм му благодарен да драсне някой ред защото тея мойте хора не можаха да ми разкажат много точно какво е станало

    П.П. Благодаря много и на колегата теодор80 от Добрич, който се отзова веднага.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •