Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50

Thread: Проблем с ламбда сондата!

  1. #31
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Найстина оригиналната е по скъпа но ако си караш колата още поне година си заслужава. Както решиш де, но имаше една приказка че евтиното излиза скъпо, затова ако нямаш средства сега по добре направи като Крусайдър и като събереш я смени.

  2. #32
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Да де но аз карам на газ, а на бензин само паля, така че и 12 да гори все тая, при мен 5-6 % от общите километри са на бензин, колкото да няма детонации при палене и да не запичат дюзите!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    !
    Баси и ламбдите, преди 2 дни откачих моята и нарочно я покарах на бензин, сега ми гори към 12 градско, което е почти нормално, а преди с прее#@на ламбда ми гореше 15-16, така че извода за мен е по-добре с откачена от колкото с прецакана такава!
    Това е добро решение дикато си купя! Само че незнам как се откача! Кое трябва да махна цялата сонда или само кабелите и ще постигна ли нещо като си карам на бензин!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  4. #34
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Откачи само кабелите, но разхода ще ти е висок!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Еми в сравнение с 16-17 , 12 мисля че ме устройва засега! Утре ще ги разкача и че покарам малко така!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  6. #36
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Тя пак ще харчи много бре как ще караш с откачена ламбда така мотора влиза в авариен режим и харчи 20 не го слушай Влади той кара на газ не видя ли а ти ако караш само на бензин ще се вдигне още разхода
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #37
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Тцъ, със закачена ламбда на бензин ми гори 15-16 а с откачена 12, газта е башка
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Хаха явно някой не е наясно с тая работа! Аз утре ще я откача и ще ви кажа!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  9. #39
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Тцъ, със закачена ламбда на бензин ми гори 15-16 а с откачена 12, газта е башка
    Ми значи колата ти се е побъркала или ти неможеш да смяташ
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #40
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Тцъ, със закачена ламбда на бензин ми гори 15-16 а с откачена 12, газта е башка
    Бобо е прав Влади това е невъзможно както казах по-нагоре нещо неможеш да го прецениш.Ламбда сондата прави корекций по сместа и без нея колата работи в авариен режим както казах.По твоята логика за какво я слагат тая сонда като ни харчат колите повече с нея тогава всички ше ги откачаме и така ше си караме.А и ти би ли ми казал как сметна разхода като сам каза че караш само на газ а палиш на бензин ти да не сметаш разход на място Кви 12 на сто тя колата с читава ламбда и е такъв разхода аре стига сме говорили наизуст са ша накраш момчета да си откачи ламбдата и после кат му харчи 20 ша каже а бе тия как ме излъгаха нали се сещаш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #41
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by Mury_alfata
    Quote Originally Posted by Crusader
    Тцъ, със закачена ламбда на бензин ми гори 15-16 а с откачена 12, газта е башка
    Бобо е прав Влади това е невъзможно както казах по-нагоре нещо неможеш да го прецениш.Ламбда сондата прави корекций по сместа и без нея колата работи в авариен режим както казах.По твоята логика за какво я слагат тая сонда като ни харчат колите повече с нея тогава всички ше ги откачаме и така ше си караме.А и ти би ли ми казал как сметна разхода като сам каза че караш само на газ а палиш на бензин ти да не сметаш разход на място Кви 12 на сто тя колата с читава ламбда и е такъв разхода аре стига сме говорили наизуст са ша накраш момчета да си откачи ламбдата и после кат му харчи 20 ша каже а бе тия как ме излъгаха нали се сещаш
    Не бе човек нарочно я карах няколко дни на бензин, за да я пробвам и резултатите са такива, каквито съм ги написал - ако щете вярвайте, но е факт, нали все пак в моя джоб бърка, пък и съм се чудил след като ламбдата прави корекции в рамките на 7-10 %, как успява да вдига толкова разхода /до 15, пък според Вас до 20/
    Резултатите от няколкото дни изпитания са следните:
    1. Със закачена ламбда - колата хълца пуши яко черно /и то на обороти/, независимо дали е топла или студена. Разход 15 /без да е абсолютно точно, просто го меря на светване на лампата, че не ми изнася да пълня резервоара/
    2. Откачена сонда - ДВГ работи и стартира нормално, няма черни пушеци, освен ако не я форсирам рязко на студен ДВГ. Не светят лампи по таблото, ЕКУ-то не трупа грешки, щото пали и работи нормално, разхода е 10-12 измерено по горния метод

    А Вие сега ми кажете кой не е наред аз или колата
    А Фиат-ката на жената даже си няма ламбда, на нейно място има завита една капачка, някой ми каза че старите инжекциони били така, ма дали е вярно един господ знае, па и у мануала не пише нищо за ламбда.......бем ли ги у Фиат-ите....


    P.S. Май и двамата....
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  12. #42
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    А Вие сега ми кажете кой не е наред аз или колата

    Ми то май... колата :P
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  13. #43
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Quote Originally Posted by Mury_alfata
    Quote Originally Posted by Crusader
    Тцъ, със закачена ламбда на бензин ми гори 15-16 а с откачена 12, газта е башка
    Бобо е прав Влади това е невъзможно както казах по-нагоре нещо неможеш да го прецениш.Ламбда сондата прави корекций по сместа и без нея колата работи в авариен режим както казах.По твоята логика за какво я слагат тая сонда като ни харчат колите повече с нея тогава всички ше ги откачаме и така ше си караме.А и ти би ли ми казал как сметна разхода като сам каза че караш само на газ а палиш на бензин ти да не сметаш разход на място Кви 12 на сто тя колата с читава ламбда и е такъв разхода аре стига сме говорили наизуст са ша накраш момчета да си откачи ламбдата и после кат му харчи 20 ша каже а бе тия как ме излъгаха нали се сещаш
    Не бе човек нарочно я карах няколко дни на бензин, за да я пробвам и резултатите са такива, каквито съм ги написал - ако щете вярвайте, но е факт, нали все пак в моя джоб бърка, пък и съм се чудил след като ламбдата прави корекции в рамките на 7-10 %, как успява да вдига толкова разхода /до 15, пък според Вас до 20/
    Резултатите от няколкото дни изпитания са следните:
    1. Със закачена ламбда - колата хълца пуши яко черно /и то на обороти/, независимо дали е топла или студена. Разход 15 /без да е абсолютно точно, просто го меря на светване на лампата, че не ми изнася да пълня резервоара/
    2. Откачена сонда - ДВГ работи и стартира нормално, няма черни пушеци, освен ако не я форсирам рязко на студен ДВГ. Не светят лампи по таблото, ЕКУ-то не трупа грешки, щото пали и работи нормално, разхода е 10-12 измерено по горния метод

    А Вие сега ми кажете кой не е наред аз или колата
    А Фиат-ката на жената даже си няма ламбда, на нейно място има завита една капачка, някой ми каза че старите инжекциони били така, ма дали е вярно един господ знае, па и у мануала не пише нищо за ламбда.......бем ли ги у Фиат-ите....


    P.S. Май и двамата....
    Така Влади
    1.Разход не се мери така и аз преди си го мерех моя така и колата ми харчеше 16 така.В самата книжка си пише че лампата светва от 5 до 8 литра значи сметай колко е достоверно
    2.Когато е прецакана ламбдата и е ЗАКАЧЕНА колата харчи 15-16 в твоя случай а като я откачиш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #44
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    пък и съм се чудил след като ламбдата прави корекции в рамките на 7-10 %, как успява да вдига толкова разхода /до 15, пък според Вас до 20/


    ЕКУ-то не трупа грешки, щото пали и работи нормално
    Кой пък ти каза че ламбдата коригира от 7-10%

    Това че пали и работи не значи че в ЕКУ-то няма грешки напротив ЕКУ-то ти е в авариен режим
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #45
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Ами ако ламбдата е забила да отчита само бедна смес и компа компенсира с обогатяване, кво става като се откачи- компа влиза в сервизен режим и взема средна стойност от 0.45в и заради туй му харчи по-малко
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •