Results 1 to 15 of 15

Thread: Проблем с климатика на 155 HELP

  1. #1
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default Проблем с климатика на 155 HELP

    Имам 1 питане и вапросче, климатроника не работеше от някаде течеше, купих нов радятор и смених 2-3 тампончета на компресора и спря да тече ,но вътре от конзолата не одлепва неможе да пусне компресора и перката, като им подам на рака ток на компресора и на перката работaт иначе нещат .Човека които ги прави каза ,че от това не разбира и е за ЖичКаЖиаааа деба ,та дали е от там проблема ? и за жичкажиа ли съм , и да не е проблем като при 145 ците от доло под жабката нали има 1 бошонче дето изпада и климата не работи на 155 цата де е това бушонче ? Колеги даите савет нещо и ако требе да се ходи некаде каде да отида ,че ми писна от БАШ МАИСТОРИ Някаде добър електротехник ?
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  2. #2
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Не ми се търси темата, която бях пуснал по повода, но при мен беше изгорял един пиклив бушон в кутийката до резервоара за хидравликата.
    Може и да се бъркам с релето за перката, но май при различните години въпросният бушон можеше да е на друго място - просто имай предвид, че може и да е дреболия.

    Ъпдейт: ето я темата, аз от нея тръгнах. Дано и ти финишираш на последното мнение
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=4606
    Last edited by bass; 07-07-2009 at 09:23.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  3. #3
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    Мерси колега ма бушоните под волана и тия отпред маистора каза ,че ги е проверил и не било от тях , ма да няма спецялно некаде бошон за климата некаде ДЕБА фарлих 500 лв до тук и нищо направо откачам , некои др с мнение ,а в конзолата не ми се вярва да има проблем даите идея каде да отида на добър жичкажиа или при какв маистор изобщо и некои надежден ,щотот в ауто италиа ще ми одргнат кожата ептен аз по добре да я продам деба РЕВЕ МИ СЕ . п.с. и некво реле каза ,че бил проверил от пред човека .
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  4. #4
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    и да вметна ,че колата е 96 с рама ZAR16700000139581 , DGM 53157OM мисла ,че е 1.7 или и 8
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  5. #5
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Smile

    здравей колега,

    скоро имах същият проблем и се оказа че кабелът между бушона /под волана в ляво/ и вентилатора е прекъснат някъде по пътя. пуснаха ми нов кабел и всичко заработи отново
    всеки разбиращ жичкаджия би могъл да ти го направи, става бързо и лесно
    успех, дано да се окаже това проблема
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    тази ситема е лесна обаче щом не разбираш бягай при някой електричар. интересно е че не ти пуска и перката. а иначе като качи температура перката пуса ли ти се. че освен бушони има и релета
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  7. #7
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by seepo View Post
    и да вметна ,че колата е 96 с рама ZAR16700000139581 , DGM 53157OM мисла ,че е 1.7 или и 8
    Може да си оправиш подписа :
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 155Eper17.jpg  
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  8. #8
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    10x TRENDI :P A за перката деба след като си я зех от климатичниа маистор забелязах ,че перката работи постояно което е мега страното и днес пребягах през работно време до 1 маистор и ми каза че ми е залепнало некво реле и ми иска 40 лв да го оправи но нещо му нема доверие и отидох в кв. ла при 1 сасед и утре ще идват некви Капацитети да видат тоците дано не е нещо голямо ще пиша утре кво е станало :\
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  9. #9
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by seepo View Post
    10x TRENDI :P A за перката деба след като си я зех от климатичниа маистор забелязах ,че перката работи постояно което е мега страното и днес пребягах през работно време до 1 маистор и ми каза че ми е залепнало некво реле и ми иска 40 лв да го оправи но нещо му нема доверие и отидох в кв. ла при 1 сасед и утре ще идват некви Капацитети да видат тоците дано не е нещо голямо ще пиша утре кво е станало :\
    виж как са радиаторите - ако не е релето и те са мръсни ефекта е пак този ! Успех!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #10
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    радяторите са чисто нови фиурио мерси се пак некаде може би от устата идва проблема ма ще го видиме към 5ч и после ще пиша
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  11. #11
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    неам думи ходих при тия вартяха се сукаха се около колата изгориха ми масата бензин и накрая ми казаха ,че не е от жиците което не е така 100% утре ще хода при 1 други ,дамо там удара бингото : Bass ти каде го прави тоя климатик ?
    Last edited by seepo; 08-07-2009 at 20:28.
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  12. #12
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by seepo View Post
    Bass ти каде го прави тоя климатик ?
    В IRIS (има им координатите из фоурма нейде), но там също се "въртяха и сукаха", смениха ми фреона (как да е - той не беше пипан от покупката на колата), не успяха да подкарат машината и ме отсвириха за друг ден, уж некъв спец жичкаджия да дойдел...

    п.п. ето, да не се хАбиш:
    АДРЕС:
    г.София,кв.Княжево
    бул.Цар Борис ІІІ, №: 272
    (между предпоследната и последна спирка на трамвай №: 5)
    ТЕЛ: 02-9631224,9630859
    МОБИЛНИ: 0888 551270, 0888 400993
    Last edited by bass; 08-07-2009 at 23:29.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  13. #13
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    В Ирис не са добри с тоците. Другите неща ги умеят и работят добре но за тоци си казват че не разбират. Колега в къде живееш че ако се окаже близо до някой съфорумник дето отбира да хвърли едно око
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by seepo View Post
    Имам 1 питане и вапросче, климатроника не работеше от някаде течеше, купих нов радятор и смених 2-3 тампончета на компресора и спря да тече ,но вътре от конзолата не одлепва неможе да пусне компресора и перката, като им подам на рака ток на компресора и на перката работaт иначе нещат .Човека които ги прави каза ,че от това не разбира и е за ЖичКаЖиаааа деба ,та дали е от там проблема ? и за жичкажиа ли съм , и да не е проблем като при 145 ците от доло под жабката нали има 1 бошонче дето изпада и климата не работи на 155 цата де е това бушонче ? Колеги даите савет нещо и ако требе да се ходи некаде каде да отида ,че ми писна от БАШ МАИСТОРИ Някаде добър електротехник ?
    По- скоро си за добър диагностик и електрончик.Климатроника има няколко датчика и ако някой от тях е прецакан климата или въобще няма да тръгне или няма да работи нормално.Щом компресора и перката тръгват принудително и бушоните са здрави,значи проблема е в управлението на климатроника.

  15. #15
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    Колеги оправих го при 1 хора дето знам ,че работат добре - намират се близо до княжево .Та проблема беше ,че просто хората дето ми опраиха теча "МАИСТОРИТЕ" са свързали едни кабели от дясната страна при презустата на обратно (разменили са ги) и от там ми беше изпушило 1 то реле и 1 бушонче вътре в конзолата като сложиха кабелите по местата им и перката и климатика заработиха , но се още ми се струва ,че не духа много силно може би се лъжа ма незнам .Просто аман от маистори - и го питах тоя дали са сложили кабелите правилно и ми каза да ,да ма не и заради тия кабели - 90 лв се набих .Някои ако има премеждие с тоците може да ми пише ще му обясна с точност каде се намират момчетата .ПОЗДРАВИ
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •