Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Пукащ обтегач на вратата

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Пукащ обтегач на вратата

    Здравейте...

    като купих колата обтегача на шофьорската врата ми пукаше много здраво...Сега преди 1 седмица купих втора ръка и си го смених сам, но въпроса е, че като че ли и "новия" леко по-леко започва и той да пука...

    Това ме навежда на мисълта, че нещо вратата го натоварва прекалено и го прецаква...Кажеете ми какво мога да направя и как да си регулирам вратата.
    Днес като я гледах ми изглеждаше леко увиснала на долу (при напълно отворена врата...)...Как да я вдигна нагоре?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Здравейте...

    като купих колата обтегача на шофьорската врата ми пукаше много здраво...Сега преди 1 седмица купих втора ръка и си го смених сам, но въпроса е, че като че ли и "новия" леко по-леко започва и той да пука...

    Това ме навежда на мисълта, че нещо вратата го натоварва прекалено и го прецаква...Кажеете ми какво мога да направя и как да си регулирам вратата.
    Днес като я гледах ми изглеждаше леко увиснала на долу (при напълно отворена врата...)...Как да я вдигна нагоре?
    Пантите могат да се регулират. Разхлабваш болтовете и си я регулираш. И моята врата задна лява пукаше и се оказа разхлабен обтегач. Да не си го монтирал на криво нещо?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Здравейте...

    като купих колата обтегача на шофьорската врата ми пукаше много здраво...Сега преди 1 седмица купих втора ръка и си го смених сам, но въпроса е, че като че ли и "новия" леко по-леко започва и той да пука...

    Това ме навежда на мисълта, че нещо вратата го натоварва прекалено и го прецаква...Кажеете ми какво мога да направя и как да си регулирам вратата.
    Днес като я гледах ми изглеждаше леко увиснала на долу (при напълно отворена врата...)...Как да я вдигна нагоре?
    Не мислря че това е проблема, няма как вратата ти да е крива, да поврежда държача, и да не си видял че е крива до сега......
    Трябва да е бая крива за да го бърка.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ами то няма как да е монтиран на криво....2 болта във вратата - стегнати...и един болт във колонката...Всичко е пристегнато...

    Езичето на стария обтегач като го свалих играеше нагоре надолу, това новото уж нямаше такъв луфт и първоначално не пукаше..., но с всеки изминал ден пукането се засилва и все ми се струва, че нещо "товари" езичето и го дърпа на долу, и от там луфт...и пукане!?!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ами то няма как да е монтиран на криво....2 болта във вратата - стегнати...и един болт във колонката...Всичко е пристегнато...

    Езичето на стария обтегач като го свалих играеше нагоре надолу, това новото уж нямаше такъв луфт и първоначално не пукаше..., но с всеки изминал ден пукането се засилва и все ми се струва, че нещо "товари" езичето и го дърпа на долу, и от там луфт...и пукане!?!
    Регулирай обтегача пак. На пред на зад е по-важно. На горе на долу той си седи.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    А малко грес ?
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    5

    Default Същият проблем

    Същият проблем, малко смазка и комплект еврейски звезди и сега няма проблем.

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ОК за смазката ясно, но еврейските звезди защо?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    5

    Default

    мии, ако не бъркам, някой от болтовете бяха на еврейска та ходих да купувам.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    А малко грес ?
    Точно това е лечението. При мен на 155-цата с малко грес спряха да издават звуци.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  11. #11
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Max View Post
    Точно това е лечението. При мен на 155-цата с малко грес спряха да издават звуци.
    ами то си трябва, аз поне 2 пъти в годината ги забърсвам и наново със спей с бяла грес - няма грижи!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #12
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колеги да съживя малко темата...Днес свалих обтегача (новия- вече стар) и той целия играеше...А като го сложих беше без грам луфт....От какво така се разбива за половин година тоя обтегач.!!?!? Става ли да си сложа обтегач от 156-ца? Или евентуално от друга марка кола(фиат браво/брава)?!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #13
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Е ти не си сложил нов а стар, кво очакваш? Да е вечен ли, що ли? Пък и мое да си се висиш на вратата ))
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #14
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Не, определено не очаквам да е вечен...Ама тая врата ги "яде" тия обтегачи като за закуска, което ме навежда на мисълта, че самата врата може нещо да не е в ред ли знам ли...От пасажерската страна обтегача е оригиналния и не е мръднал, а не е като да не се отваря и затваря постоянно пасажерската врата (понеже колата е "стани да седна")....
    Както и да е...въпроса ми сега е...съвместими ли са обтегачите на 147 и 156 или на някой друг Фиат примерно с на Браво??
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #15
    започва да се пристрастява chandler's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Велико Търново
    Age
    42
    Posts
    50

    Default

    Я да повдигна малко темата. Знаете ли дали обтегачите на предната и задната врата са еднакви на 147? И моят доста пука и мисля просто да го сменя с този на задната врата. Гледам ги външно еднакви изглеждат.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •