Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Палене

  1. #1
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Палене

    Колеги имам питане как палите двигателя/ колко бързо/
    При мен мотора е на 47Х ХХХ км . Помпата ръмжи мерил съм налягането - около 5 атм. е . Като е пълен резервоара не се чува изпразни ли се по 1/2 се обажда.
    При палене трябва да върти повечко / според мен /от нормалното. ПОне 3-4 оборота на стартера. Акумулатора не е първа младост но и с допълнителен аку / с кабели 16 кв.мм / пак е така. Като дам на контакт помпата не чувам да заработи и вдигне налягане.
    И при минус 19-20 градуса пали ама трябва да повърти.

    Извън темата Голф 3 1,6MPI/ т.е. 4 инжекции/ на жената пали само докато врътна стартера .Само докато чукна стартера и пали.

    Е това ме тормози - защо самолета не пали така.
    /Нови свещи,филтри, измити двигател ПХ, почистен дебитомер и регулиран, идеални кабели, зареден акумулатор/.
    Мъркане на празен ход без да се менят обороти, бързо набиране без замисляне при позагряла кола - има наказание на светофарите на който се впрегне.
    Не ми е проблем но се ядосвам. При проблем мога да примъкна 2 ри акум. и с кабели пак да запаля.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  2. #2
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Ами и аз малко се очудих, но и на Додо бившата пали така трябва да повърти малко и тогава запалва. Може да е конструктивна особенност, имах уно 1.4 ieS преди години и то въртеше повече а на един приятел със такова уно но карборатор само като чукне и палеше. Така че според мен щом пали не и се притесняваи, само я посръчквай от време на време за да не се затлачва

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    80

    Default

    аз съм същия с паленето!!!!и при мен върти повечко (2-3 оборота) и тогава пали.....сега ще пробвам от свещите....дано да се оправи
    Alfa Romeo 1.8 TS 8v

  4. #4
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Мойте и двете палят от раз. Твойта не ще да пали веднага, щото много я тормозиш и не я водиш на срещи
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  5. #5
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by street_fighter
    аз съм същия с паленето!!!!и при мен върти повечко (2-3 оборота) и тогава пали.....сега ще пробвам от свещите....дано да се оправи
    Няма да се оправи, защото това не е проблем
    Свещите си ги смени, ако са за смяна, но всички правят няколко оборота, преди да запалят
    Имаше и друга тема, точно за това, но не мога да я намеря

  6. #6
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Свещите са нови. Зпочвам да се съмнявам в акумулатора - старичък е вече, но все още става за работа.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз исля че е конструктивно направено така че като е по-студено да може помпата да качи масло навсякъде затова върти 2-3 пъти и мойта е така като е студено а като е топло пали от четвърт оборот
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8

    Default

    И при мен пали след първия оборот. Явно са си така 8V-тата.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  9. #9
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    абе незнам, значи на търтей алфата върти няколко обороти преди да припали а пък мойта пали веднага. според еньо върти първоначално за да разчете всички датчици и тогава припалва, мойта обаче явно не проявява такова любопитство. може би има 2 вида системи от тая гледна точка
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  10. #10
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    И моята не е любопитна.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  11. #11
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by yovi
    И моята не е любопитна.
    мойта пък е любопитна
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    80

    Default

    абе явна моита се е метнала на мен.....любопитна е...ахахахахахахахаха а по въпроса за винтилите - карал съм досто бързи коли но от този мотор на алфата съм доволен горе долу но според мен му трябват още 8 винтила да качва по-бързичко оборот и всичко щеше да е 6......нямал съм късмета да се возя в 2.0
    а за срещите - бе колеги едно ходене до софия ми е 60 лв(само бензина)....за един ден....нещо не ми се дават - тва си е доста обикаляне по баровете тука в Пловдив
    Alfa Romeo 1.8 TS 8v

  13. #13
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by street_fighter
    абе явна моита се е метнала на мен.....любопитна е...ахахахахахахахаха а по въпроса за винтилите - карал съм досто бързи коли но от този мотор на алфата съм доволен горе долу но според мен му трябват още 8 винтила да качва по-бързичко оборот и всичко щеше да е 6......нямал съм късмета да се возя в 2.0
    а за срещите - бе колеги едно ходене до софия ми е 60 лв(само бензина)....за един ден....нещо не ми се дават - тва си е доста обикаляне по баровете тука в Пловдив
    Ми то и в Пловдив се правят срещи бре колега, а сега и в Пазарджик организираме така, че ако имаш желание заповядай, както и всички други са добре дошли
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    SOFIA
    Posts
    6

    Default

    моята също прави няколко оборота и тогава пали, но аз също като колегиге мисля, че няма проблем

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    Quote Originally Posted by street_fighter
    абе явна моита се е метнала на мен.....любопитна е...ахахахахахахахаха а по въпроса за винтилите - карал съм досто бързи коли но от този мотор на алфата съм доволен горе долу но според мен му трябват още 8 винтила да качва по-бързичко оборот и всичко щеше да е 6......нямал съм късмета да се возя в 2.0
    а за срещите - бе колеги едно ходене до софия ми е 60 лв(само бензина)....за един ден....нещо не ми се дават - тва си е доста обикаляне по баровете тука в Пловдив
    Ми то и в Пловдив се правят срещи бре колега, а сега и в Пазарджик организираме така, че ако имаш желание заповядай, както и всички други са добре дошли
    значи на мен ми казана до 30 сек.да не се врътка ключа след като влезе
    а каде са сбирките в пловдив и кога???
    Alfa Romeo 1.8 TS 8v

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •