Results 1 to 13 of 13

Thread: Още един в кюпа

  1. #1
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default Още един в кюпа

    Не мога вече да не се похваля. От събота я имам (а стои в Италсервиз от половин месец, просто не съм спирал да бачкам 2 съботи и недели подред). Специални адмирации и благорадности на Пламен Стефанов за търпението и коректното отношение! 166 2,4 JTD, 2001-ва, пълен ел. пакет и дрън дрън. ВЪРВИ ПЕРФЕКТО!!! Има няколко дребни забележки по външния вид (шофера я е очукутил кат великденско яйце по броните), ама на ходова е в чудно здраве. Мотора работи по-тихо от бензиновата ми 164-ка. На разход - незнам. Колкото сипя - не връща. Смята си, че с малко над половин резервоар ще мине 570 км, после е на 619, после на 635, после на 590 и така. Моментния обаче много ме плаши. почна от 6,9 та стигна до 17. Сигурно нещо има около бордовия, щот не е глътнала повече от 7-8 литра за 170 км, от които 18 градско в София.

    Скоро ще и направя снимки и ще я покажа. Имам няколко въпроса обаче:

    1. Багажника мога да го отворя само с ключа - с копчето на дистанционното и с бутона от жабката - не става - съвет какво може да е?
    2. Свети ми лампата на ЕЪР БЕГ-а - как се гаси? Може ли без кабел и софт (във Враца човек да го прави това на Алфа няма)
    3. Проблема с моментния разход от какво може да е? Върви си много добре, работи повече от перфектно и в действителност не харчи толкова, колкото излиза по него.

    На първо четене МНОГО ми харесва. Ще видим натам как ще е.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  2. #2
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    За багажника щом нестава от жабката вероятно е прекъснато кабелче м/у багажника и купето - на сгъвката отзад. Имаи предвид ,че поне при мен ,колата трябва да е запалена или на контакт за да се отвори от там.
    За лампата на еърбега - може да е грешка, да е дефектирал или отварян,... ако е десния може да е спрян с ключа..
    Незнаех че някои 166 имат моментен разход, но ако наистина е такъв, не се притесняваи при ускорение да ти покаже и 30/100, важно е какъв ти е средния разход
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Не се притеснявай от моментния разход! При мен (АР 147) моментния разход като тръгвам от светофар ми е 22-25/100 и после почва да пада, докато не се установи някаква постоянна скорост и показанията се нормализират
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Ехе, още един фен на класиките стана гъзар! Със здраве да си я караш, колега!
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post

    1. Багажника мога да го отворя само с ключа - с копчето на дистанционното и с бутона от жабката - не става - съвет какво може да е?
    2. Свети ми лампата на ЕЪР БЕГ-а - как се гаси? Може ли без кабел и софт (във Враца човек да го прави това на Алфа няма)
    3. Проблема с моментния разход от какво може да е? Върви си много добре, работи повече от перфектно и в действителност не харчи толкова, колкото излиза по него.

    На първо четене МНОГО ми харесва. Ще видим натам как ще е.
    1. Имаш може би прекъснато жило или капака ти не е наместен както трябва.
    2. Имаш повреден сензор на пасажерската предна седалка. Решението на въпроса е електричар, ако това не стане направо нова седалка със здрав сензор.
    3.Занули разхода от Reset и пак виж как е. ( със задържане на въртящото копче върху надписа "Reset")
    Last edited by RoMAN; 29-06-2009 at 12:53.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Най-вероятно прекъснато кабелче при багажника... 166 няма МОМЕНТЕН разход има само среден и да 17 е притеснително число... ако си я оставял дълго време да работи на място не е необичайно... като ми праха салона я бях оставил да работи няколко часа на място с включени духалки и разхода беше 68/100
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  7. #7
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Честито колега,по въпроса за отключването на багажника може би причината е електрическа,прекъснат кабел,ако обаче се чува звук от работата на машинката(леко бумтене) то проблема може да е механичен.При разхлабване на планката върху която е закрепена машинката се увеличава хода на лостчето и в един момент спира да отключва и оставаш на вариянт само с ключа.Друго за което се сещам е да се е откачило лостчето.Това може да го разбереш ако се чува тракане при отваряне и затваряне на багажника.Но по принцип това са бели кахъри.Относно лампичката на еърбега,ако е червената с балончето т.е шофьорския или централен или не знам точно за какво е но това се оправя чрез чистене на грешките на комп.На мен лично ми светеше и го оправиха но при първия диагностик не стана та при втория се оправи.Зависи кой какъв софтуер има.Ако е жълтата лампичка (пасажерската) то там има някакви кантари и не знам какво се пипа а да се оправи но на мен ми е светвала при сядане на човек при запалена кола и след малко си изгасва .Колкото до разхода имам някакви наблюдения че по някой път компа се замисля и това което ми показава не се връзва но техниката винаги може да създаде проблем,то совалката на НАСА гръмна че камо ли нашите от време на време да не ни създадат някое проблемче пък освен това годините си минават,старото си е старо..А иначе ако трябва да се придържаме и вярваме на показания по ICS на мен ми е давало като разход и 4,3 л/100км,а пък сутрин при палене и потегляне 18 л/100 км но при изминаването на първите 500 м и разхода е 7,5/100 км.В момента само на градско показанието е 9,2л/100км
    Last edited by balev64; 29-06-2009 at 14:50.

  8. #8
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    честито
    Alfa 155 2.0 16v

  9. #9
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Никой не каза на човека че може да провери ключето на еърбега на пасажерската врата... може просто да е изключен.

  10. #10

    Default

    Ако бъдем по-конкретни, може да се каже :
    МОМЕНТЕН СРЕДЕН РАЗХОД - важно е показанието на края.
    Във всеки един момент показва средният разход от момента на запалването на двигателя до момента, в който го погледнеш, а той се променя в зависимост от конкретните условия - просто компютъра смята съотношението протекло гориво/изминати километри в единица мярка л/100км., във всеки един момент.
    Last edited by old alfist; 29-06-2009 at 19:54.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #11
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Мерси на всички. Ами пасажерския е. Ще трябва май да си купя кабел и софтуер...

    ПО въпроса за фена на класиките - че аз все още си имам 164-ката. Скоро и тя ще е кът като Алфети, Жулиети, 75-ци

    ЗА багажника - притропване и бумтене не се чува. Явно ще да е кабелчето. Сега в момента нямам време да се занимавам, но първия свободен ден ще го разкостя. Имам опит със 155-цата с такъв проблем.

    РАзхода... ми според мен за габаритите и кубиците си тая кола гори малко. Поне за сега съм на това мнение. Особено ако я галиш по улиците (щото нашите са лунен пейзаж).
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  12. #12
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    честито и от мен
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  13. #13
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    и от мен честито и много безаварини!!!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •