Results 1 to 13 of 13

Thread: Втулки на долните носачи

  1. #1
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Question Втулки на долните носачи

    Могат ли въпросните втулки да се сменят без да се сваля носача?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    За да се замени втулка/тампон на долните или горните носачи, те трябва да се смъкнат, съвет от мен е ако ще правиш тази интервенция, купи добра марка втулки, не най-ефтините, за да не се износят за 10к км, дано съм бил полезен.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    За да се замени втулка/тампон на долните или горните носачи, те трябва да се смъкнат, съвет от мен е ако ще правиш тази интервенция, купи добра марка втулки, не най-ефтините, за да не се износят за 10к км, дано съм бил полезен.
    Ами мисля за OCAP по 13,50 мисля бяха
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ахам еми стават, това сигорно е за централната втулка, тази която седи до шарнирният болт.
    Ако е същата, аз съм с такива втулки и преди 8к км ги сложих и са още здрави. С преса се избиват и набиват, или поне аз така процедирах.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Могат ли въпросните втулки да се сменят без да се сваля носача?
    Поне централната в която е хваната стойката на амортисьора - не може.
    А предполагам и другите две .А представи си пък как ще ги набиеш ако носача ти не е свален. Усилието за набиване е огромно. Може би няколко тона. Освен това трябва да си маркираш под какъв ъгъл са нибити старите, когато носача е на колата, и е в неутрално положение - колата да си стой на гумите. Защото ако не уцелиш ъгъла, след това втулките ще останат натегнати и много бързо ще се развалят.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  6. #6
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Това е за втулките в края на носача, от другата страна на шарнирният болт. Немогат никои втулки да се сменят без да се свали, с преса става бързо и без усилие, но внимавай как върви ъгълът на втулката като влиза, да е едно към едно с основата на носача. Ако се сменят тези въпросни втулки (др.втулки), след като се свали носача, се отбелязва разположението им и новите се слагат под същият ъгъл за да няма износване. Централната няма специфичен ъгъл и няма значение, др. втулки са доста скъпи в зависимост от марката, на мен ми струваха общо 80 лева втулките на единият носач, приложил съм картинка.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1e1b_2.JPG  

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #7
    God give me a since cuoresportivo's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Козлодуй
    Posts
    27

    Default

    Искам да попитам на алуминиеви носачи каква е процедурата и какви са хубавити втулки и каква им е цената?
    Alfa Romeo 156 SW 2.0 TS-155.hp
    Аlfa Romeo 33 1.7 i.e

  8. #8
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Говоря за централната втулка другото е тампони, поне така е написано в axm-auto.com
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  9. #9
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Говоря за централната втулка другото е тампони, поне така е написано в axm-auto.com
    Точно за нея с абсолютна сигурност няма как да я свалиш без да си махнал носача.
    Аз я избивах с една голяма винтова преса, и беше много здраво набита. А и набиването после пак си беше доста трудно. Трябва да имаш и подходящи дорници за подлагане и набиване.
    Така че забрави за избиване и монтиране без да си свалил носача. Само обаче да ти кажа - ако не е се смачкала така, че да удря желязо в желязо, няма смисъл да я сменяш.
    Ако не си вадил носач ми драсни на лично да ти кажа как се маха. Макар че Новачев го е описал в един негов пост и аз се следвах неговата процедура.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  10. #10
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Не не вадил съм го и то вече 2 пъти, незнам за тая, но и другите тампони са абсурд да се сменят на място сменях задните тампони и ги рязахме с шлайфа за да ги махнем
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  11. #11
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега казвам пак, няма занчение дали сменяш централна втулка/тампони или тези в края, все се смъква, някаде ги наричат втулки, другаде тампони, а за пресата ако имаш някой познат, който има нещо по професионално, или ако не отиди на стругар, те имат, с 20 тонна преса става с лекота вадене и вкарване на новите втулки/тампони, но треа да се свали, а какъв е проблема на твоите за да искаш да ги подмениш (напукана е гумата или отлепена)?

    това е начина, и наслука от мен!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    А няма ли носач с втулки/тампони комплект?

  13. #13
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Е само заради една централна втулка да сменя целият носач...като вс друго е ок нема смисъл...като ти се счупи верижката на часовника не сменяш него а в наи-лошият вариант верижката нали. И да пишеш как е минала маниполацията и в какво състояние си открил старата втулка колега.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •