Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Смяна на маслото (Selenia?)

  1. #16
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Ами и аз съм с 20К за АлфаРомео - само дето по погрешка бях сипал повече и после го дърпах със спринцовка с маркуче иначе съм доволен и не го пипа
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  2. #17
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Re: Ей

    Най-много да вземе да мърка още повече като котенце
    Да но на самолета му тежат 470 хиляди км. А и със зеленият HPX на празен ход си мърка и не мени обороти.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  3. #18
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Абе колеги,кажете най-сетне за това масло-по изискванията знам,че е Selenia 20k for Alfa Romeo,но откъде да го купя(аз съм от Търново,но може да се поръча доставка с куриер примерно от axm-auto),за да знам,че е внос от Италия маслото.Полу-синтетика ли е това масло или пълна синтетика и дали в крайна сметка е наистина най-доброто за колата.А,да колата е Алфа 155 2.0 8V.В момента е с Мобил,слагано юли 2010 от предишния собственик,на вид маслото е добро-има малко чернилка в него,но е още прозрачно,гъсто и мазно,а и не е минала много километри с него.Това ме навежда на мисълта,че маслото не издухано,но точно заради това си мисля,че не е добро за тая кола.Когато е студена и вискозитета му е добър,двигателят работи гладко и стегнато,като загрее нещо почва да не ми харесва работата на двигателя...Прерових хиляда теми за масла и никъде няма категорично мнение,подкрепено с някакви доводи-всеки казва-въпрос на избор,но нали тоя избор трябва да стъпва на факти.Благодаря ви предварително!
    Last edited by Dimicha; 24-03-2011 at 18:01.

  4. #19
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Аз карам с 20к за алфа, и маслото е доста добро. Иначе все се чудя дали да го сменям за Мотул, но като слушм тука май все тая.
    явно никога не си карал с мотул или с хубаво масло
    аз лично карам с 10/60 на тутела ,
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  5. #20
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Селениа 20К е много хубаво масло , но си е скъпичко . Масла във ВТ пазарувам от Джеймс ауто (намира се над автогара Юг) , а и въобще доста колеги купуваме от там . Попринцип на алфисти прави добри отстъпки . Гледах последно имаше 20К , но дали беше с емблемата на Алфа ще погледна другия път .

    155-цата ти да не е с бели джанти и в кой квартал живееш ако не е тайна
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails jamesAUTO.jpg  
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  6. #21
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    От къде да го купиш не знам ,но знам ,че това е точното масло за алфа
    155 2.0 16v МY95 Sport

  7. #22
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Селениа 20К е много хубаво масло , но си е скъпичко . Масла във ВТ пазарувам от Джеймс ауто (намира се над автогара Юг) , а и въобще доста колеги купуваме от там . Попринцип на алфисти прави добри отстъпки . Гледах последно имаше 20К , но дали беше с емблемата на Алфа ще погледна другия път .

    155-цата ти да не е с бели джанти и в кой квартал живееш ако не е тайна
    Благодаря,колега!Ще отида да питам в тоя магазин.А иначе Алфата не е с бели джанти-отзад са си оригиналните алуминиеви на Алфа,отпред ДжИлезни със зимни гуми.Живея на Пишмана,точно до старческия,може да се видим някой път-то нещо сбирки италиански няма ли да има в Търново....макар че с тея цени на горивата,едва ли им е до сбирки на алфистите...

  8. #23
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Не съм те засичал май още . Сбирки си има обикновенно всеки четвъртък - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=8625 , а ако видиш няколко Алфи покрай "Камбаната" значи има и извънредна За маслото ще измислим нещо
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  9. #24
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ааа,аз бях там точно когато падна големия сняг на 3-ти март и видях няколко 156-ци отпред,едната дойде доста ефектно,движейки се с вратите напред

  10. #25
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    20k си е точното масло за тая кола.28лева му е литъра в Пловдив,за 15 000 километра съм долял около 500 грама,но повечето е че от пробката капе,а като го сменях изобщо не се сетих да взема нова медна шайба.Но тези дни като се постопли ще го сменям че му е време и капането ще оправим

  11. #26
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    20k си е точното масло за тая кола.28лева му е литъра в Пловдив,за 15 000 километра съм долял около 500 грама,но повечето е че от пробката капе,а като го сменях изобщо не се сетих да взема нова медна шайба.Но тези дни като се постопли ще го сменям че му е време и капането ще оправим
    Как 28лв Че аз трябва да дам 130-140 лв за тая смяна-тя мойта пущина кат събира почти 5 литра Май ще се мисли друг вариант...

  12. #27
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Колегата се бърка около 19 лв му е литъра,a 38лв е кутията от 2 литра
    Last edited by don_pepone; 18-03-2011 at 12:29.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #28
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Колегата се бърка около 19 лв му е литъра,a 38лв е кутията от 2 литра

    Да беее,забравих че бяха 2-литрови тенекиените кутий 28 лева съм го взимал с отстъпката на фирмата,защото имаме Ивеко Страли-си и всеки ден сме при тях за нещо.

    Иначе цената за литър е 18.70 а за двулитровата 37.40 Tecnocar R-125 е модела на масления филтър който взимам от там и мога да кажа че са много добри филтри!!!

  14. #29
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Абе и аз като се поразрових малко ми излязоха цени от около 18.50 на литър,тъй че може и да хапва Селения мойта убавица,пък по-натам може и да експериментирам с друго масло.А колега,може ли да ми напишеш на лично откъде го купуваш и може ли с доставка,щото оставам с впечатление,че трудно се намира 20к за Алфа и се опитват да пробутват от другото.Не че нещо,но нали още й треперя на колата и след всяка дупка, през която мина, цял ден мисля как съм можел да я избегна...та искам да я обслужвам по учебник

  15. #30
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Default 1

    И аз карам с 20К,не съм имал проблеми единствената особенност е че след пробег 8000К започва да се завишава чуствително разхода на масло.Вероятно визкозитета намалява,а пък и самия двигател по заводски параметри "обича да похапва" масълце.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •