Results 1 to 15 of 23

Thread: Алфа 147 Фарове тип ГТА

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Алфа 147 Фарове тип ГТА

    ТИя дни пак ме бяха хванали лудите и реших да се развихря пред блока....Свалих подкалниците, предната броня (бая зор видях, че болтовете се бяха спекли от ръжда)... и двата фара... Последва разлепяне в нас....БАЯ псувни изпсувах, докато ги разтворя тези фарове....(все пак и внимавах да не счупя щипките и въобще пластмасата на фара).... Последва чистене на стъклото от вътре и боядисване на пластмасовия елемент...После силиконец и монтаж по обратния ред..

    Ето какво се получи :




    Ако някой колега с 147 има въпроси да пита, ще отговрям
    Last edited by digitalundgrd; 14-04-2010 at 01:40.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2

    Default

    Добре ти се е получило,направо все едно е чистак бърсак ново .

    бтв. Ако имаш свободно време да ти докарам й мойта да я оправиш ?

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Турбон, братле....Честно да ти кажа така като гледаш е лесна работа, но в същност, ако си сам и пред блока... първо, че не е удобно, и второ те съветвам да си купиш наколенки

    Ако искаш мога да ти помогна със съвети, и където има "тънки" моменти, но иначе втори път не бих повторил упражнението... Бая играчка си е, и отиват поне 4-5 часа за цялата процедура....(без да бързаш)...

    Имаше един колега от Перник (ludkanar), който ги прави за някакви пари ( 40лв на фар, ако не се лъжа)...та, ако искаш той може да ти ги направи
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Турбон, братле....Честно да ти кажа така като гледаш е лесна работа, но в същност, ако си сам и пред блока... първо, че не е удобно, и второ те съветвам да си купиш наколенки

    Ако искаш мога да ти помогна със съвети, и където има "тънки" моменти, но иначе втори път не бих повторил упражнението... Бая играчка си е, и отиват поне 4-5 часа за цялата процедура....(без да бързаш)...

    Имаше един колега от Перник (ludkanar), който ги прави за някакви пари ( 40лв на фар, ако не се лъжа)...та, ако искаш той може да ти ги направи

    Напълно те разбирам пич,знам че е много трудно и въобще си е много играчка и много афиф работа с тези фарове.
    Имам опит с такива работи понеже веднъж си играх да разглобявам фаровете на вуйчо ми,който е с 145 и знам що за работа е.

    Нямам намерение да си разглабям фаровете,или пък друг да ми ги прави.И така пак са си N=1

    Ако мислиш да си правиш други експерименти с колата,с радост бих те изслушал.От опит глава не боли .

    Бтв. много ми харесват джантите ти.Колко ги взе?

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ако щеш вярвай - 550лв с гумите (17-цолови) Нямаше криво или заварено. Имаха 2-3 драскотини, но нищо по-фрапантно. Джантите са TooRa
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6

    Default

    Арно, арно - турил си 2-3 коня отгоре с тва......с какво ги пръсна?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Сега получи се следната ситуация...

    Оставям колата на слънце и гледам как вътре фара се замъглява и почва да прави конденз...Отварям задните капачки на фаровете и до 5 мин, конденза изчезва!! Като ги отварям и от вътре ме удря вълна на топъл и миришещ на силикон + боя въздух...Дефакто боята и силикона при нагряване отделят някакви ПАРИ!!!
    Когато колата не е на пряка слънчева светлина фаровете не кондензират....

    Оставям капаците отворени за около час и всичко е ОК, но като ги затворя и примерно завали малко дъжд...Горещия и богат на изпарения въздух вътре във фара прави отново конденз, защото стъклото на фара се охлажда от капките дъжд, а вътре имаме топли изпарения от силикона и боята....

    Дайте жокер какво да направя.>!? Замислил съм да направя 3-4 дупчици с губерка отзад на пластмасовите капаци, та да могат фаровете да "дишат" и да не се задържат изпарения вътре....Дали ще се оправи положението!?!?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •