Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Алфа 147 Фарове тип ГТА

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Алфа 147 Фарове тип ГТА

    ТИя дни пак ме бяха хванали лудите и реших да се развихря пред блока....Свалих подкалниците, предната броня (бая зор видях, че болтовете се бяха спекли от ръжда)... и двата фара... Последва разлепяне в нас....БАЯ псувни изпсувах, докато ги разтворя тези фарове....(все пак и внимавах да не счупя щипките и въобще пластмасата на фара).... Последва чистене на стъклото от вътре и боядисване на пластмасовия елемент...После силиконец и монтаж по обратния ред..

    Ето какво се получи :




    Ако някой колега с 147 има въпроси да пита, ще отговрям
    Last edited by digitalundgrd; 14-04-2010 at 01:40.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2

    Default

    Добре ти се е получило,направо все едно е чистак бърсак ново .

    бтв. Ако имаш свободно време да ти докарам й мойта да я оправиш ?

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Турбон, братле....Честно да ти кажа така като гледаш е лесна работа, но в същност, ако си сам и пред блока... първо, че не е удобно, и второ те съветвам да си купиш наколенки

    Ако искаш мога да ти помогна със съвети, и където има "тънки" моменти, но иначе втори път не бих повторил упражнението... Бая играчка си е, и отиват поне 4-5 часа за цялата процедура....(без да бързаш)...

    Имаше един колега от Перник (ludkanar), който ги прави за някакви пари ( 40лв на фар, ако не се лъжа)...та, ако искаш той може да ти ги направи
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Турбон, братле....Честно да ти кажа така като гледаш е лесна работа, но в същност, ако си сам и пред блока... първо, че не е удобно, и второ те съветвам да си купиш наколенки

    Ако искаш мога да ти помогна със съвети, и където има "тънки" моменти, но иначе втори път не бих повторил упражнението... Бая играчка си е, и отиват поне 4-5 часа за цялата процедура....(без да бързаш)...

    Имаше един колега от Перник (ludkanar), който ги прави за някакви пари ( 40лв на фар, ако не се лъжа)...та, ако искаш той може да ти ги направи

    Напълно те разбирам пич,знам че е много трудно и въобще си е много играчка и много афиф работа с тези фарове.
    Имам опит с такива работи понеже веднъж си играх да разглобявам фаровете на вуйчо ми,който е с 145 и знам що за работа е.

    Нямам намерение да си разглабям фаровете,или пък друг да ми ги прави.И така пак са си N=1

    Ако мислиш да си правиш други експерименти с колата,с радост бих те изслушал.От опит глава не боли .

    Бтв. много ми харесват джантите ти.Колко ги взе?

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ако щеш вярвай - 550лв с гумите (17-цолови) Нямаше криво или заварено. Имаха 2-3 драскотини, но нищо по-фрапантно. Джантите са TooRa
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6

    Default

    Арно, арно - турил си 2-3 коня отгоре с тва......с какво ги пръсна?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Дупли-колор черен лак спрей 3 ръце
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Сега получи се следната ситуация...

    Оставям колата на слънце и гледам как вътре фара се замъглява и почва да прави конденз...Отварям задните капачки на фаровете и до 5 мин, конденза изчезва!! Като ги отварям и от вътре ме удря вълна на топъл и миришещ на силикон + боя въздух...Дефакто боята и силикона при нагряване отделят някакви ПАРИ!!!
    Когато колата не е на пряка слънчева светлина фаровете не кондензират....

    Оставям капаците отворени за около час и всичко е ОК, но като ги затворя и примерно завали малко дъжд...Горещия и богат на изпарения въздух вътре във фара прави отново конденз, защото стъклото на фара се охлажда от капките дъжд, а вътре имаме топли изпарения от силикона и боята....

    Дайте жокер какво да направя.>!? Замислил съм да направя 3-4 дупчици с губерка отзад на пластмасовите капаци, та да могат фаровете да "дишат" и да не се задържат изпарения вътре....Дали ще се оправи положението!?!?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9

    Default

    Сигурен ли си, че е от там проблема. Аз мойте като ги направих, мисля че преди 2-3 месеца още са си както ги затворих. Без конденз, без замъгляване и т.н.
    Last edited by zombiran; 28-06-2009 at 23:02.

  10. #10

    Default

    И при мен се получи това, не знам дали имаше пропуск някъде, или друго, но ги свалих пак, още повече силикон, и уж се оправи......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ами няма от къде другаде да е проблема...Фара вода не го беше докоснала, седеше на слънце колата и видях конденз...Няма от какво да е друго...Пак казвам като отворя капаците и ме лъхват едни изпарения....То се усеща.....Ако беше вода нямаше да се избистри фара за 5 мин...след махане на капаците....Тия "кондензи" представляват една много финна мъгла по стъклото...

    П.с. Искаш да кажеш, че трябва пак да ги разлепвам и да ги лепя на ново ли?? Или просто да ги наклепя отгоре с още силиконец!?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #12

    Default

    Знам, знам.. аз моя главно за това го отворих да го забърша. И така и така го бях отворил реших да ги боядисам. Ама според мен няма как да не мериши вътре от силикона. Баят силикон ли сложи като ги прави... или не толкова много. Аз като сложих и ги затворих... после пак слагах тук там, където имаше дупчици. За всеки случай.

  13. #13
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ами според мен сложих доволно силикон - запълних целият улей на пластмасовата част на фара, където принципно лежи стъкленото, и където фабрично имаше някаква "дъвка", с която беше залепен фара....После като притиснах силно един към друг 2-те части (пластмасовата и стъклената) силикона се "разпльока" и аз с пръст замазвах фугите...

    Въпроса сега е дали, ако направя дупчици отзад на пластмасовия капак положението ще се влоши...?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #14

    Default

    За всеки случай си намери 2 резерва да имаш и тогава я прави тази операция. Че да не стане по зле като ги разпробиеш. А иначе щом така се оправя... действай.

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    А то аз най-лесно ще ги запуша дупчиците после това не е проблем Утре ще пробивам
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •