Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Въпрос за климатик

  1. #1
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default Въпрос за климатик

    Проблема е следния.МАй месец ползвах климатик и си духаше доволно.До скоро не ми се е налагало да пускам климатик щото карам на по-кратки растояния в града.Оказа се че няма газ в системата.Заредиха го обаче както си работи и почва да изключва компресора.Това става защото прегрява и си изключва сам.Прегряване се дължи на запушен радиатор.Сега ще го сваляме да го почистваме. Въпроса ми е.. замърсяването на радатора ли предизвиква това прегряване на компрессора или са неразбиращи майстори.. мерси
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    първо как са разбрали че е запушен и като е запушен къде е отишъл фреона първия път. И последния въпрос е с какво е запушен. Може би трябва да попиташ и на друго място
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by DJ Vladic View Post
    Проблема е следния.МАй месец ползвах климатик и си духаше доволно.До скоро не ми се е налагало да пускам климатик щото карам на по-кратки растояния в града.Оказа се че няма газ в системата.Заредиха го обаче както си работи и почва да изключва компресора.Това става защото прегрява и си изключва сам.Прегряване се дължи на запушен радиатор.Сега ще го сваляме да го почистваме. Въпроса ми е.. замърсяването на радатора ли предизвиква това прегряване на компрессора или са неразбиращи майстори.. мерси
    Няма такъв филм-запушен радиатор.Кажи им на тия да ти сменят дехидратора и да изчистят дроселиращата цедка(ако си с цедка,ако не да видят ТРВ-то дали е в ред).

  4. #4
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    обърни се към victtorbg ,ще ти оправи климатика !
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  5. #5
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by krasisashkov View Post
    обърни се към victtorbg ,ще ти оправи климатика !
    е да де ама Виктор е в СФ ,а бат ви Влади е в Русето.Иначе послушай съвета на виктор и нека пак да опитата да ти го оправят Влади.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  6. #6
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Чак готино ми стана.Мерси за мненията Искам да отбележа че ми прави впечатление че колата по-бързо вдига градуси.Перката си ги смъква после разбира се.Четох една тема не помня в кой раздел беше.. ама радиаторите са ни позапушени доста.И след почистването колегите са доста доволни
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  7. #7
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by DJ Vladic View Post
    Чак готино ми стана.Мерси за мненията Искам да отбележа че ми прави впечатление че колата по-бързо вдига градуси.Перката си ги смъква после разбира се.Четох една тема не помня в кой раздел беше.. ама радиаторите са ни позапушени доста.И след почистването колегите са доста доволни
    Влади продават по бензиностанциите и авто магазините ,разни течности за профилактика на радиатори.
    Изсипваш течноста ,дърпаш едини маркуч да изтича водата и пускаш да работи колата.
    Тези препарати правят промивка на системата и изтичат страшни ръжди и гадости.После пълниш цялата система наново и си готов.

    Чувал сдъм и за промивка на системата с оцет,един познат го направи на реното си и след това много лошо му протече от 5 места радиатора.
    Но имай на впредвид,че ако системата е позатлачена,може някъде където имаш малък теч да се е самоуплътнило и като направиш промивка да има теч.
    Ти се преценяваш.

    Поздрави.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  8. #8
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Викторе, майсторчето вика че бил много скъп дехидрататора, и като му казах това което ти си писал той се обоснова с това че е задръстен с мизериии (листа, пепел и т.н.) и след изчистването щяло да помогне, защото не можело да охлади.... И без това си е за изчистване радиатора.Дано да стане. Мерси все пак.....
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Влади продават по бензиностанциите и авто магазините ,разни течности за профилактика на радиатори.
    Изсипваш течноста ,дърпаш едини маркуч да изтича водата и пускаш да работи колата.
    Тези препарати правят промивка на системата и изтичат страшни ръжди и гадости.После пълниш цялата система наново и си готов.

    Чувал сдъм и за промивка на системата с оцет,един познат го направи на реното си и след това много лошо му протече от 5 места радиатора.
    Но имай на впредвид,че ако системата е позатлачена,може някъде където имаш малък теч да се е самоуплътнило и като направиш промивка да има теч.
    Ти се преценяваш.

    Поздрави.
    Да де,ама ти говориш за водния радиатор,а на него са му казали за климатичния,че е запушен.Мен ме напушва смях от такива изказвания на псевдо колеги.Един съвет-първо измий много хубаво радиаторите с водоструйка от вътре на вън и тогава виж как ще се държи колата.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by DJ Vladic View Post
    Викторе, майсторчето вика че бил много скъп дехидрататора, и като му казах това което ти си писал той се обоснова с това че е задръстен с мизериии (листа, пепел и т.н.) и след изчистването щяло да помогне, защото не можело да охлади.... И без това си е за изчистване радиатора.Дано да стане. Мерси все пак.....
    Дехидратора не е повече от 60-70 лв.Води се консуматив и след смяната му забравяш за смяна.Няма как на 14-15 годишна кола дехидратора да не е за смяна-силикагела в него вече е поел много мизерия и започва да се разпрашава.В резултат прави тапа и задръства кичето.Следват спукани маркучи,блокирали компресори и т.н.Хубаво е който има възможност и колата му е стара да си го смени.После 5-6 години забравя да го сменя.

  11. #11
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Отново благодаря Ще пробвам първо това което ми каза .. го измия и като видим какво ще каже колата тогава ще видим за чистенето
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София Г.Милев
    Posts
    22

    Default

    на мен докато ми работеше климатроника нестига че недухаше добре студено ами и загряваше .сега въобще не работи

  13. #13

    Default

    Значи колата има по-сериозен проблем.Закарай я някъде да я видят.

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София Г.Милев
    Posts
    22

    Default

    Quote Originally Posted by victtorbg View Post
    Значи колата има по-сериозен проблем.Закарай я някъде да я видят.
    а ти нали все още се занимаваш с ремонта на климатици исками се да по натам да я погледнеш защото май фреона го нема никъв

  15. #15

    Default

    няма проблем-обади се и ще я направя.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •