Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Проблем с климатроника

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by victtorbg View Post
    Първо-компресора се ремонтира-сменя се само в много краен случай.Компресорите монтирани на алфите са или ротационни(които дават дефекти много рядко) или бутални Санден(които също са много здрави).От изказване от типа-компресора е за смяна ме болят зъбите.А ти щом си толкова доволен от майстора си,защо се оплакваш-нали е разбирач?
    Първо, както вече казах, колата е фиат браво, второ три майстора я диатностицираха и не намираха проблема, а този пич изказа някво мнение. Човекът който ме заведе при него каза, че е добър и се е възползвал от услугите му многократно, което ме навежда на мисълта, че майстора наистина може да е добър. Трето, не виждам какво съм се оплаквал Четвърто, давам просто пример от моя опит и никого не ангажирам с изказвания от сорта "еди кво си е със сигурност ..." или "еди кво си не е със сигурност". Пето, препоръчах на човека да си закара колата на майстор, а не да гадаем във форума. Шесто, не мога да разбера защо разни комплексарчета изказват разни крайни мнения и се мислят за голяма работа ?!
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '06

  2. #17
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    Quote Originally Posted by Majed_146 View Post
    здравейте: аз имах същия проблем на моята алфа 146 1,6TS, и го рещих след много мъки. проблема се оказа в спукани спойки на конекторите на управляващия модул на климатроника(една кутийка в краката на пасажера закрепена за тялото на клима системата(magnet_mareli),и после спукани спойкина бутона за вклщчване на климатроника (светодиода си свети при натискане) на таблото. препоих всички спойки, и след това всичко беше ТИП-ТОП. пробвай това.
    Ами Алфата ми е 166 2.4 ЖТД и днес ходих на един уж много добър майстор в Русе,слага един апарат слага му фреон и после някакжа жълтозелена те4ност до тук добре запалих я духаше студено,угасих я и после пак е запалих и пап духаше студено,каза ми да направя 2-3 тигела и докато я изваждам от халето пак запо4на да духа топло и напражо отка4их,на дисплея ми изписа нещо и ми каза 4е трябвало да я зака4и на компютар но нямал такажа програма.Сега трябва да търся кои да ми помогне в Русенския регион

  3. #18
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Default

    да ти кажа честно не сам виждал на 166 климатроника но не мисля че поблемите не са нещо по различно, възможно да не са спукани спойки, но в колите е срещано явление. ако можеш да се доберешили разглобиш таблото където са бутоните за включване на климатроника и управляващия модул и да прегледаш спойките го направи. ако не можеш намери някой да го направи, но да е разумен ! не някакв надут майстор. все пак ако толкова не стане работата се обади да я видим. от къде си колега??
    Last edited by Majed_146; 09-07-2009 at 22:35.

  4. #19
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    Quote Originally Posted by Majed_146 View Post
    да ти кажа честно не сам виждал на 166 климатроника но не мисля че поблемите не са нещо по различно, възможно да не са спукани спойки, но в колите е срещано явление. ако можеш да се доберешили разглобиш таблото където са бутоните за включване на климатроника и управляващия модул и да прегледаш спойките го направи. ако не можеш намери някой да го направи, но да е разумен ! не някакв надут майстор. все пак ако толкова не стане работата се обади да я видим. от къде си колега??
    Ами от Кубрат съм и явно в Разградски и Русенския регион няма кои да ми помиогне и ве4е се 4удя къде да я закарам и кои може да я оправи а не ми се бие път до София зада ми я оправят,а и вси4ко е сварзано със пари.А без клима е някакъв ад а и взе да ми писва от както съм я взел само по маистори.

  5. #20
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by bodolei View Post
    Ами от Кубрат съм и явно в Разградски и Русенския регион няма кои да ми помиогне и ве4е се 4удя къде да я закарам и кои може да я оправи а не ми се бие път до София зада ми я оправят,а и вси4ко е сварзано със пари.А без клима е някакъв ад а и взе да ми писва от както съм я взел само по маистори.
    Варна устроува ли те?
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  6. #21
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    Варна устроува ли те?
    Ами сега ще ми я прави един майстор от Разград и той ако неможе да я направи ще се наложи до Варна да отскоча,а ма и със финансите не съм много добре но ще намеря пари,но ако допра до Варна ще трябва колега да ми дадеш някакви координати аз Варна,но това е като втори вариант

  7. #22
    Запален алфист bobbybg75's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    126

    Default

    да сте чиували случайно че има специализирани сервизи за алфа ромео а не тоя майстор бил добър затото на пешо голф 2 му го направи страшно сега вече и парното му работи престанете да подържате колите си пред блока и при кварталния майстор и ще си спестите и парите и времето и нервите

  8. #23
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by bobbybg75 View Post
    да сте чиували случайно че има специализирани сервизи за алфа ромео а не тоя майстор бил добър затото на пешо голф 2 му го направи страшно сега вече и парното му работи престанете да подържате колите си пред блока и при кварталния майстор и ще си спестите и парите и времето и нервите
    Подкрепям това становище, но за някои неща като климатичната инсталация е по-добре да отидеш в специализиран сервиз за климатици - хората си имат и оборудването и знанията. Въпросът е да са наистина проверени.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •