Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Проблем с климатроника

  1. #1
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default Проблем с климатроника

    Проблема ми е че като включа климатика ту ми духа студено ту топло. Заредена е с фреон системата е проверена и майстора който ми пълни фреона не можа да разбере каква е причината да духа топло
    Last edited by gigi; 27-06-2009 at 02:08.

  2. #2
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by bodolei View Post
    problema mi e 4e akto vklu4a klimatika tu mi duha studeno tu mi duha toplo.zaredena e sas freon sistemata e proverena i maistora koito mi palni freona nemoje da razbere kakva e pri4inata da mi duga toplo
    Махни тая латиница щото ще ти се скарат !!! Така прави при недостиг на фреон дано е заредена качествено , че и 100 мг да липсват край с студа А може и да е от копчетата не знам как го включваш , но ако е с ECON от там е проблема !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  3. #3
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Като за начало, би било добре да споделиш марката и модела на колата. Ако съдим по раздела, в който пишеш, вероятно е Алфа 166. Наясно ли си с функциите на климатроника? Когато е активна функцията ECON духа топло. Обясни по-подробно кога духа топло и кога - студено.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Лека поправка... при активиран ECON не е задължително да духа топло... просто чрез този бутон се изклучва компресора на климатика и се едно си спрял климатика ... въздуха е с температурата на външния
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  5. #5
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    И при това положение в повечето случаи -
    Quote Originally Posted by Коки View Post
    .... духа топло.

  6. #6
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    Лека поправка... при активиран ECON не е задължително да духа топло... просто чрез този бутон се изклучва компресора на климатика и се едно си спрял климатика ... въздуха е с температурата на външния
    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    И при това положение в повечето случаи -
    Щото е лято
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  7. #7
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    ами пускам климатика от стрелките,а и майстора ми каза че е напалнил системата и не е от това а от грешки в климатика спирам го от OFF.Имам я от 3-4 мес.и скоро почнах да пускам климата а сега лятото без клима е нещо ужасно

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by bodolei View Post
    Проблема ми е че като включа климатика ту ми духа студено ту топло. Заредена е с фреон системата е проверена и майстора който ми пълни фреона не можа да разбере каква е причината да духа топло
    Най-вероятно е прецакан някой от датчиците на климатроника.Още по-вероятно е да е този на изпарителя.Трябва да му изровиш жиците и да го замериш.Ако е прецакан слагаш едно съпротивление на негово място(но трябва да провериш какво по схема) и всичко е ОК.

  9. #9
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    ходих и на ел.механик,датчиците са добре измери ги и си работят.Направо вьв чудо се виждам вече сам вдигнал рьце от климата.Ебати ташака

  10. #10

    Default

    мисля,че вече ти казаха,че е добре да споделиш каква е колата....

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by bodolei View Post
    Проблема ми е че като включа климатика ту ми духа студено ту топло. Заредена е с фреон системата е проверена и майстора който ми пълни фреона не можа да разбере каква е причината да духа топло
    При бравото на мойта приятелка се наблюдава същият проблем. На 3 майстора го е водила и не са открили проблема, но преди месец го заведох при някакъв майстор дето много разбира уш, и той зияви, че е компресора е зле и е за смяна и затова прави този проблем. При теб може да e същата пречината за проблема, но само може да гадаем. Закарай колата при някой добър майстор. Успех
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '06

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by JK View Post
    При бравото на мойта приятелка се наблюдава същият проблем. На 3 майстора го е водила и не са открили проблема, но преди месец го заведох при някакъв майстор дето много разбира уш, и той зияви, че е компресора е зле и е за смяна и затова прави този проблем. При теб може да e същата пречината за проблема, но само може да гадаем. Закарай колата при някой добър майстор. Успех
    Кажи му на тоя майстор да ходи да се обеси.Компресора изобщо не ти е за смяна.Проблемите при този симптом може да са няколко.Датчици(които са поне 3),запушване,малко фреон и т.н.За да се каже кой точно е проблема колата трябва да я види човек,който знае какво прави.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by victtorbg View Post
    Кажи му на тоя майстор да ходи да се обеси.Компресора изобщо не ти е за смяна.Проблемите при този симптом може да са няколко.Датчици(които са поне 3),запушване,малко фреон и т.н.За да се каже кой точно е проблема колата трябва да я види човек,който знае какво прави.
    ти как заключи, че човека не е проверил тези неща и не разбира
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '06

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by JK View Post
    ти как заключи, че човека не е проверил тези неща и не разбира
    Първо-компресора се ремонтира-сменя се само в много краен случай.Компресорите монтирани на алфите са или ротационни(които дават дефекти много рядко) или бутални Санден(които също са много здрави).От изказване от типа-компресора е за смяна ме болят зъбите.А ти щом си толкова доволен от майстора си,защо се оплакваш-нали е разбирач?
    Last edited by victtorbg; 06-07-2009 at 23:09.

  15. #15
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Default

    здравейте: аз имах същия проблем на моята алфа 146 1,6TS, и го рещих след много мъки. проблема се оказа в спукани спойки на конекторите на управляващия модул на климатроника(една кутийка в краката на пасажера закрепена за тялото на клима системата(magnet_mareli),и после спукани спойкина бутона за вклщчване на климатроника (светодиода си свети при натискане) на таблото. препоих всички спойки, и след това всичко беше ТИП-ТОП. пробвай това.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •