Results 1 to 11 of 11

Thread: Светва ми лампата на акумулатора

  1. #1
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Question Светва ми лампата на акумулатора

    Днес се изля силен дъжд и улиците се наводниха за отрицателно време. Забелязах, че като премина през локва ми светва червената лампа "акумулатор" и хидравликата на волана ми се губи. След няколко секунди усещам леко придърпване, изсвирва (мисля, че ремък) и лампата угасва, а хидравликата на волана отново се появява. Предположих, че съм минал по-бързо през някой гьол и съм намокрил нещо, но след малко ми се получи, въпреки че намалих преди локвата. След няколко секунди пак всичко се оправи като ми предърпа малко и ремъка изсвири наново. Отбих веднага, оставайки мотора да работи и нищо! Все едно не е станало нищо. До вкъщи нямаше повече "обаждания".
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  2. #2

    Default

    Буксува ти ремъка???!!!!!
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Абсолютно! Пробвай да го натегнеш, а ако е износен направо сменяй
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  4. #4
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Буксува ти ремъка???!!!!!
    Казвам, че звукът който чувам е все едно ми изсвирва ремък и усещам как ми придърпва колата, но това става след като ми изгасне лампата на акумулатора.
    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Абсолютно! Пробвай да го натегнеш, а ако е износен направо сменяй
    Добре, ще го погледна, но защо първо светва лампата и след 10 сек. изгасва и тогава чувам и усещам гореспоменатото?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    щото най-вероятно някоя ролка е блокирала
    ако е износен трябва да смениш и ролките
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    щото най-вероятно някоя ролка е блокирала
    ако е износен трябва да смениш и ролките
    Да предположим, че има блокирала ролка, защо тогава това се получава само когато минавам през локва и то не всеки път? Не би ли трябвало да ми се случва и в сухо време...
    Искам да поясня, че когато си взех Алфата си смених ремъка и ролките и от тогава съм изминал около 19 000км. Пробегът не е ли малък още за повторна смяна?
    Ако нещо съм пропуснал да уточня, моля питайте за да ви насоча възможно най-точно.
    Благодаря ви предварително!
    Last edited by Lqnkata; 24-06-2009 at 23:29.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  7. #7
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by Lqnkata View Post
    Да предположим, че има блокирала ролка, защо тогава това се получава само когато минавам през локва и то не всеки път? Не би ли трябвало да ми се случва и в сухо време...
    Искам да поясня, че когато си взех Алфата си смених ремъка и ролките и от тогава съм изминал около 19 000км. Пробегът не е ли малък още за повторна смяна?
    Ако нещо съм пропуснал да уточня, моля питайте за да ви насоча възможно най-точно.
    Благодаря ви предварително!
    Говорим за пистов ремък.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Говорим за пистов ремък.
    А и не винаги ролките са качествени. А пък и ремъка ако не е бил натегнат хубаво също се износва бързо

  9. #9
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    А и не винаги ролките са качествени. А пък и ремъка ако не е бил натегнат хубаво също се износва бързо
    Точно затова говорех. Няма правило на колко пробег се сменя. Търтей-чо по горе е обяснил за износване и ролки.
    Last edited by fiore; 25-06-2009 at 11:36.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  10. #10
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Exclamation

    И след като се проверят ролките и се сложи нов ремък, е добре да се помисли за еко-кората.
    Тя има две основни роли:
    1. Да пази природата /асфалта/ от капещи мотори.
    2. Да пази мотора от прекомерно охлаждане; ролки и ремъци от вода; горещ мотор, облят от студена вода от локва е крайно противопоказно; опасност от "глътване" на вода през въздушния филтър; намокряне на електроника, датчици и контактни клеми, също не води до нищо добро ...

  11. #11
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Благодаря на всички за отговорите.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •