Results 1 to 9 of 9

Thread: СХЕМА НА КОРМИЛНА РЕЙКА

  1. #1
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK Nikinew's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    78

    Default СХЕМА НА КОРМИЛНА РЕЙКА

    От кормилната рейка сълзеше хидравлично масло. Купих от морга ІІ употреба за 130 лв. смениха ми я за 80 лв. и... "новата рейка" също протече.
    Сега съм решил да я рециклирам, като сменя семерингите. Разглобил съм я до едно положение, но не съм наясно как точно се разглобява червячният механизъм.
    Някой да знае някъде в интернет пространството да има СХЕМА НА КОРМИЛНА РЕЙКА ???
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK 2000 г. 120 к. с.

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Схемата я имаше някъде,но не ти трябва да пипаш по него.Семерингата,ако не се лъжа е 30х20х7.Намери си хубава и не жали пари за нея.Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Ruse
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by Nikinew View Post
    От кормилната рейка сълзеше хидравлично масло. Купих от морга ІІ употреба за 130 лв. смениха ми я за 80 лв. и... "новата рейка" също протече.
    Сега съм решил да я рециклирам, като сменя семерингите. Разглобил съм я до едно положение, но не съм наясно как точно се разглобява червячният механизъм.
    Някой да знае някъде в интернет пространството да има СХЕМА НА КОРМИЛНА РЕЙКА ???


    Пич имах същия проблем ! Ако теча е малък купи си присадка за хидравликата на Валволин. Струва около 15лв и ще ти спре теча аз така я закрепих моята.

  4. #4
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK Nikinew's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    78

    Default

    Въпросът ми е дали някой е разглобявал рейката на съставните и части !
    Иначе с присадка не съм пробвал, ама за сега втори литър хидравлично масло наливам.
    Волана "омеква" ли като сипеш присадката ???
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK 2000 г. 120 к. с.

  5. #5
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Виж вв ЕPER-a там трябва да се вижда....
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    еи тука има схема но май не е достатъчно подробна
    http://www.alfa145.com/upload/Alfa14...g/steering.PDF
    добавки недей да слагаш там.
    точка

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Рейката съм я разглобявал и за това ти казах да не пипаш по червяка,ако няма луфт.Останалото изисква търпение и спазването на няколко важни неща.Първото е санитарната хигиена.След като я разглобиш трябва да я измиеш така,че да можеш да я използваш като прибор за хранене.Необходими са ти:пластмасов или бронзов дорник-20-25мм,голям водопроводен ключ,здраво менгеме,зегер клещи за външна зегерка,камък 17 и дълъг удължител,лепило за резби и две дъвки.След като свалиш рейката,хващаш я здраво в менгемето.От противоположната страна на червяка ще видиш една рошава зегерка и една капачка.Сваляш зегерката.После с дорника набиваш навътре капачката.Тя се държи да не излезе на вън от един пръстен,съставен от три части.просто са три сегмента от един кръг.По правило са запечени и просто трябва да ги изчовъркаш.После хващаш и развърташ оста на червяка.В едната посока , буталото ще изтласка капачката на вънка.При монтажа трябва да и смениш гумичката.Буталото се крепи с един болт.Отвиваш болта и буталото изпада.То представлява просто една по дебела шайба с тефлоново покритие по краищата.Като огледаш рейката ще видиш къде се разглобява цилиндъра от частта с червяка и ролката.Хващаш здраво в менгемето и с водопроводния ключ,отвиваш цилиндъра.Часта с червяка и ролката- само и промиваш чарковете,без да ги разглобяваш.Захващаш се с цилиндъра!Вадиш семерингата и пластмасовата втулка.Тя е водач.Семерингата е ясна,но обърни внимание на втулката и ако трябва си направи нова при някой стругар.То в белите страни се продава ремонтен комплект:семеринга,бутало и втулка,ама...Значи разглобили сме всичко,което трябва и започваме да зглобяваме.
    Ще си сипя още едно!,че пресъхнах!
    Така...
    След,като си сложил втулката и семерингата,да подчертая дебело,намазани с лепило,за да не играят в леглата си,намазваш тънко с масло ствола и нахлузваш цилиндъра.Завиваш го и не забравяш и неговата резба да я намажеш с лепило.Намазваш и резбата на болта за буталото и го затягаш.С буталото де.После даваш двете дъвки на жена ти,гаджето ти или каквото имаш,а може и сам да се справиш,но важното е да имаш две ,добре здъвкани дъвки.Поставяш капачката с новата гумичка и я набиваш по-навътре,После идва ред на дъвките.С тях закрепваме трите части на опорната зегерка.Става въпрос за ония кръгли парчета,дето ги чегъртахме и си имат канал.После пак завъртаме червяка така,че буталото да удари по капачката и тя да опре във въпросните три части.После поставяме "рошавата"зегерка" и сме готови.Дъвките повече не са ни нужни и не ги обсъждаме.
    Готови сме за монтаж!
    Успех , колега!Ако решиш,все пак да го правиш сам,това е пътя!
    Наздраве!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK Nikinew's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    78

    Default

    Мерси за съдействието
    Предварително се извинявам за следдните лаични въпроси:
    1, пластмасов или бронзов дорник-20-25мм от магазин за инструменти ли да търся ?
    2, зегер клещи за външна зегерка за какво са точно ?
    3, дебелата шайба с тефлоново покритие по краищата не се ли развива с камък/шестограм № 16 ???
    Last edited by Nikinew; 26-06-2009 at 18:56.
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK 2000 г. 120 к. с.

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Можеш да използваш,каквото ти попадне за дорник.включително и парче твърдо дърво.Не е нобходимо да е специален дорника.
    Зегерклещите са за да свалиш зегерката.Става и без тях,но има опасност да я повредиш.Колкото за болта,няма значение колко е.Може главата му да е и 16 и 17.Няма правило!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •