Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54

Thread: Много пуши черно таз кола :(

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default Много пуши черно таз кола :(

    Пуши черно когато искам и когато не искам. С повод и без повод. Потеглям и пуши черно, режа и пуши черно карам нормално пуши пак. Грозно е. за 10 000км долях 500 грама масло и го прелях доста над максимума. Явно не гори фрапиращо маслото. Нови стари филтри пак си пуши. Никакви нацепени маркучи няма. Върви си супер колата. Абе сичко е перфекно само дето пуши. Не дава грешки при диагностика. Незнам вече кво да правя. Приемам всякакви мнения. Вече си мисля да направя ауспуха края му като на бмв 525 извит надоло към земята поне да не пуска кълбета по хората зад мен като на бмвто Ще са побъркам. Толко да ме кефи тази кола и като погледна отзад и почвам да псувам

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    Пуши черно когато искам и когато не искам. С повод и без повод. Потеглям и пуши черно, режа и пуши черно карам нормално пуши пак. Грозно е. за 10 000км долях 500 грама масло и го прелях доста над максимума. Явно не гори фрапиращо маслото. Нови стари филтри пак си пуши. Никакви нацепени маркучи няма. Върви си супер колата. Абе сичко е перфекно само дето пуши. Не дава грешки при диагностика. Незнам вече кво да правя. Приемам всякакви мнения. Вече си мисля да направя ауспуха края му като на бмв 525 извит надоло към земята поне да не пуска кълбета по хората зад мен като на бмвто Ще са побъркам. Толко да ме кефи тази кола и като погледна отзад и почвам да псувам
    Иди да ти мернат компресията

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    хм. каде в плд мерат такова нещо? a може ли да е от турбо. моя монтиор вика че е отслабено в високите обороти. показваше 1700 а той вика че там трябва да е 2000
    Last edited by k1lcone; 22-06-2009 at 12:36.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    хм. каде в плд мерат такова нещо? a може ли да е от турбо. моя монтиор вика че е отслабено в високите обороти. показваше 1700 а той вика че там трябва да е 2000


    Приятелю заглеждал ли си на какви обороти ти се включва турбината? Но все пак е нормално колата да си попушва дизел е.Да не смуче от някъде въздух?

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  5. #5
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Turbon View Post
    Приятелю заглеждал ли си на какви обороти ти се включва турбината? Но все пак е нормално колата да си попушва дизел е.Да не смуче от някъде въздух?
    Турбината не се включва и изключва
    Тя си работи постоянно, но вдига по-високо налягане при по-високи обороти и т.н.

    На мен ми пушеше повече, когато ми запецна ЕГР-то, но тогава започна да върви много слабо в ниските

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Турбината не се включва и изключва
    Тя си работи постоянно, но вдига по-високо налягане при по-високи обороти и т.н.

    На мен ми пушеше повече, когато ми запецна ЕГР-то, но тогава започна да върви много слабо в ниските

    Така е прав си колега,явно не съм се изразил добре .Благодаря за корекцията . Мойта също пуши но само като я настъпя много сериозно.

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  7. #7
    Запален алфист miromitev's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    151

    Default

    И аз съм така колега..пуши и върви! всичко смених..филтри, дебитомер, проверих маркучите...и всичко е ОК! Не знам къде е причината, но ще я намерим, важното е, че колицата си върви добре въпреки кълбетата дим ..
    Alfa Romeo 146 1,9 JTD-Be yourself!

  8. #8
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    И моята беше така до днес,но пушеше на над 3000 оборота,на диагностиката ми показа грешка в дебитомера и някаква джаджа кято контролира изхода на изгорелите газове(не можах да го запомня на английски).Изчисти грешките и сега пропушва само когато я форсирам на място и то при много високи обороти.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    върви си екстра. на 2000 оборота колата са истрелва. и на 3500 се едно са исключва. до края на годината смятам да купя ново турбо ако тва е заминало и ще видим кво ще стане. грешки при диагностика не ми дава

  10. #10
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колегата е прав за турбото, моето го чувам осезаемо и на 1400 оборота, тоест вие си

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #11
    джорджо joro_donchev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    31

    Default

    колега и мойта си пуши ама на мен ми казаха че нямам обогатител и подава много богата горивна смес. като я сръчкам от 5 на 4 и зад мен става МЪГЛА!

  12. #12
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    смятам да купя ново турбо
    Хубаво е да направиш първо един тест с читав дебитомер,пък после даваи пари за каквото и да е.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  13. #13
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ново турбо се купува, когато си сигурен, че е от него. Дори и да не надува както трябва, причината може да не е задължително в турбото.
    Има си специализирани сервизи за диагностика на турбокомпресори, където могат да кажат със сигурност дали е дало фира и да препоръчат какво да се прави. Не винаги се налага смяна с ново, може само с ремонт да се размине
    БТВ, двигателят ти 105 или 115 коня е? Има бая разлика
    Last edited by trustworthy; 23-06-2009 at 09:37.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    105 e. един приятел ме записа да тествам на няква фирма частите дето продава. ако има дебитомер ще вида тамън дали е от него. и после ако пак пуши ще свалим турбото да го гледаме

  15. #15
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    А на място пуши ли ти пак? При всички положения трябва да провериш дебитомерчето. Доколкото съм чувал, не винаги може да се хване дебитомер на диагностика. Поне не от всеки диагностик
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •