Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 82

Thread: Алфист от Пловдив

  1. #1
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Unhappy Алфист от Пловдив

    Молба за помощ.
    Тъпо ми е ,че пускам такава тема ,но съм отчаян (срам,не срам -продължавам да пиша)Моля някои ,които има време и желание да ми помогне да стегна моята Алфа33 1.7 16v.Няма кого другико да помоля.Нямам приятели ,които да разбират от коли,само аз имам хъс да се занимавам с такива неща,но автомобилните ми познания са слаби.
    Работих половин година,спестих пари,продадох първата си кола и имах мечтаната красавица.Баща ми ми помагаше до едно време.После обаче се ядоса на колата,че е сложно устроена и все гълта финанси и се отказа.Вече не мога да разчитам на него,което е жалко,защото той страшно много разбира от коли.Условието бе или да я продам, или да се оправям сам. И сега се оправям както мога.
    Събрах пари и вече от седмици се опитвам да я вкарам в движение.
    Имам я от 2години.Не е създавала проблеми.Като имам пари сипвам и карам.Последно я карах зимата,от тогава(началото на март)не е помръднала.Доколкото знам по нея трябва да се смени стартера,свещите и
    да се проверят тоците.Опитвам се да я запаля ,но не става,трябва да се дръпне.
    Може и да изглежда лесно и тъпо че пиша по такъв проблем,но за мен е непонятно как да свърша цялата тази работа.Не че не знам къде са,какво са (свещите,стартера и др.),но никога не съм го правил сам.
    Ако тази молба ви се стори много ангажираща,поне бих искал да се консултирам с някого,на живо да види колата и да преценим колко работа има по нея .
    От Пловдив съм,живея в кв.Южен
    тел.0878 698884
    Благодаря за разбирането!

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Лесно е, чукаш на Търсене сервиз в Пловдив и ровичкаш. При всички случаи ще има най-малко по 10 мнения за всеки.
    http://clubalfaromeo.com/forum/searc...8&pp=25&page=2

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    DJ STIVAN търси, ако има време със сигурност ще помогне
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  4. #4
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Ако беше от Бургас с удоволствие бих ти помогнал. Успех и дано скоро я пуснеш в движение
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  5. #5
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by Triptih View Post
    Тъпо ми е ,че пускам такава тема ,но съм отчаян (срам,не срам -продължавам да пиша)
    Колега няма нищо срамно в това . Нали затова е форума - за да си помагаме На всеки може да му се случи да изпадне в такава ситуация . Успех
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  6. #6
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Колега, пиши на DJ STIVAN!
    Смятам, че той ще ти помогне със съвети.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  7. #7
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Даи някоя снимка малко повече инфо и от савет на савет и може сам да си я оправиш.Тука има много кадърни хора и ще помага кои с кото мойе
    секи се е зблъсквал с някакав проблем и знае какво му е решението.Аз моита от форум на форум я постегнах.Не че е много стегната ама издаржа няколко ходенета до софия едно до пловдив и доста пъти до варна.Така че от тук от там ще помагаме.Нали за това сме тук.Даи малко снимков материал да я видим тази хубавица.И магията да започне
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    161

    Default

    0899984392 Аз ще ти помогна.

  9. #9
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Здравей колега няма нищо срамно в молбатати нали затова е форума . Стартера надали трябва да се сменя прасто трябва да му се сменят 2 втулки общо 6лева и един шалтер който е 20тина ако го оставиш на ремонт за 50-60 лева с монтаж и демонтаж ще ти го направят. Другато купи си нови кабели за боскер който варират от 20 - 36 като от 36 лева са на магнети марели. Ако толкова много искаш сам да си свалиш стартера той се намира под келкторните траби(тава са трабите където пише 16v) в дясната страна на купето но мисля че по добре е да си го занесеш на майстор да ти е спокойно. Почисти си клемите на акумолатора ,+- и най вече масата(там където -нусовия кабел от акумолатора е вързан с купето. Аз имах проблем с лоша маса и ме базикаше стартера. Ако търсиш читав майстор в Пловдив помоли колегата DJ_STIVAN той може да те посъветва напиши му лично съобщение

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Здравей,колега!Определено раздвижи племето!След общия патос да се захващаме за работа.Първо направи няколко снимки на мотора от различни позиции,но без да го миеш и лъскаш.Както си е.После започни с уточненията.Защо не пали.Защото не иска да завърти стартера или по принцип си пали трудно.Провери натегнат ли е ремъка на динамото,зареден ли е акумулатора и чиста ли е дистрибуторната капачка.Със стартера, не бързай да го сваляш.Зачисти клемите на акумулатора и особено масите към купето и двигателя.Ако само чука и не върти правиш следното:Дърпаш ръчната!Освобождаваш от скорост!Сваляш клемата на шалтера ,тая малката с кабелната обувка и и подаваш ток от плюса на акумулатора.Ако завърти,проблема не е от него и продължаваме напред.
    Като я запалите ,вземи един мултицет и замери ,какво напрежение подава динамото.Нашите са известни с простотиите си.писал съм за това в една тема,малко по-горе.
    След като я прегледате с ДЖ Стивън ще се видят много неща.Съветвам те да седнеш и да опишеш много подробно какво прави и не прави колата.Колкото повече-толкова по-добре.Пиши , дори и за това,което си мислиш,че е глупост. Много често дребните и на пръв поглед маловажни детайли,дават информация за даден проблем.
    Ние от своя страна сме тука
    Успе!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Благодаря за позитивните мнения.Вдъхнахте ми вяра и съм 200%мобилизиран и започвам да стягам красавицата.разгледах темите със сервизите в Пловдив-вече имам някаква представа как седят нещата с тях.Пускам няколко снимки за обща информация,по -нататък ще пусна по подробни.Хиляди благодарности за подробната информация за стартера,кабелите и маисторите.До колкото знам на стартера ми трябва да се сменят 2те (дано се изразявам правилно) четчици (тези,които като се допрат става искрата).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P5047787.jpg  

  12. #12
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    0899114830 Жоро.
    Колега ще се радвам да ти помогна по всяко време.Звънни да се разберем.
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ентусиазма ти е много добър,но явно още не си се научил да слушаш.Раздела за 33 и на форума като цяло,не е да сме справочник за сервизите,а да си помагаме взаимно.Като те гледам си напълно бос по колите,което е добро начало,защото колкото и да си разбирач ,като си вземеш Алфа,особено 33,трябва да забравиш всичко до сега и да започнеш на ново.Така,че ти поне нямаш вредни навици.Ако слушаш внимателно,тука има колеги,които могат да ти помогнат и сам да си направиш ремонт на цялата кола.Стартера може да не върти от много неща.Като се почне от акумулатор,клемите му,масите по купето и двигателя,клемите в шалтера,четките и намотките.Това е силовата верига,а освен това от контактен ключ,клемите му и всички куплунзи до шалтера.Както виждаш много могат да са причините.Като ти казвам да направиш номера със кабелчето имам в предвид да изолираме много от вероятностите.Пак ти повтарям,че раздела си е техниески и знаеме,какво говорим.Ако някой даде съмнително мнение,останалите бързо го оправят.А иначе,като отидеш на сервиз със сигурност ще ти свалят стартера и ще ти кажат,че е за ремонт.Какво друго?!Нали това им е работата.Първо я огледайте с ДЖ.Стивън и тогава си давай парите за глупости.Стефчо знае за какво става въпрос.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Интересно ми е да разбера какви са жълтите кабели от страната на антифриза ...
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  15. #15
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Ако си и знаеш проблема закай я на читав майстор за стартери , да ти го ревизира и няма да имаш ядове хахах иначе да ако ти е читав стартера бате Иво е прав че аз му правих ненужна ревизия и смених орегинален шалтер бош с някъф нов който не знам къф е но секи се учи от грешките си , на моя стартер проблема му беше нов ремък на алтернатора и лоша маса на мотора
    Last edited by zilala; 21-06-2009 at 14:10.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •