Results 1 to 6 of 6

Thread: Смяна на мека връзка. Въпроси

  1. #1
    Яко пристрастен! Seishin's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    76

    Smile Смяна на мека връзка. Въпроси

    Добър ден, колеги!
    Тъй като установихме, че меката връзка е скъсана и трябва да се смени, исках първо да се допитам до вас, във форума!
    Значи баща ми днес е ходил до някакъв познат да я види и той му е казал към 80лв с работата. (Уж предлагал италианска мека връзка, сиреч оригинална.). Та интересува ме как вървят меките връзки за Алфа Ромео 156 1.8 '98 година. (Става въпрос за меката връзка м/у сакса и средното гърне) .
    И другия ми въпрос е къде в Пловдив има добър сервиз и колко ще ми излезне цялата операция (Да не съм чул и дума за ДинЕкспрес!!!! )

    Благодаря ви много!

    ПП:
    А и имам още един-два въпроса. С един приятел гледахме ECU-то на белисимата и установихме, че ламбда сондата не дава никакви показания. Това ни наведе на мисълта, че може би напълно е заминала. Та интересува ме колко ще ми излезне да купя нова и труда?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144HP 1998

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Seishin View Post
    Добър ден, колеги!
    Тъй като установихме, че меката връзка е скъсана и трябва да се смени, исках първо да се допитам до вас, във форума!
    Значи баща ми днес е ходил до някакъв познат да я види и той му е казал към 80лв с работата. (Уж предлагал италианска мека връзка, сиреч оригинална.). Та интересува ме как вървят меките връзки за Алфа Ромео 156 1.8 '98 година. (Става въпрос за меката връзка м/у сакса и средното гърне) .
    И другия ми въпрос е къде в Пловдив има добър сервиз и колко ще ми излезне цялата операция (Да не съм чул и дума за ДинЕкспрес!!!! )

    Благодаря ви много!

    ПП:
    А и имам още един-два въпроса. С един приятел гледахме ECU-то на белисимата и установихме, че ламбда сондата не дава никакви показания. Това ни наведе на мисълта, че може би напълно е заминала. Та интересува ме колко ще ми излезне да купя нова и труда?
    И по двата ти въпроса има изписано доста преди месец бая се писа по темата с меките връзки . само запомни едно оригинална мека връзка се купува заедно с двуцевката и фланчето за което се хваща катализатора
    цен ат и е над 500лв.
    Цената за тази дето са ти обявили е горе долу сносна ако меката връзка е хубава но каквато и да сложищ няма да е като оригиналната ще е по шумна (освен ако не сложиш оригинална ). За сондата срува 120лв а смяната и е 10-20 лв
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    И по двата ти въпроса има изписано доста преди месец бая се писа по темата с меките връзки . само запомни едно оригинална мека връзка се купува заедно с двуцевката и фланчето за което се хваща катализатора
    цен ат и е над 500лв.
    Цената за тази дето са ти обявили е горе долу сносна ако меката връзка е хубава но каквато и да сложищ няма да е като оригиналната ще е по шумна (освен ако не сложиш оригинална ). За сондата срува 120лв а смяната и е 10-20 лв
    Гледах в Ebay двузевката с меката връзка е 70 паунда. Иначе и при мен в гараца седи ена мека връзка и чака да се монтира, само, че при мен е сменяна веднъж и имам много малко място м/у ламбдата и връзката да срежа и да направя заврка. И след това ако трябва д асменям пак няма да мога. Тогава ще трябва оригинална. И за това мисля да изчакам тази да се пробие съвсем. Защото за сега само външната оплетка е скъсана. Иначе не изпуска. Само зърка гадно при 1700 оборота.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Вземай само оригинална ламбда и не запоявай

  5. #5
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Сервиз при Гено (sp_romeo 1)
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  6. #6
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Сервиз при Гено (sp_romeo 1)
    Подкрепям
    Определено колега ще ти обърнат внимание на човешки цени
    Пиши му ЛС!
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •