Results 1 to 13 of 13

Thread: Луфт на кората на предното стъкло...

  1. #1
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default Луфт на кората на предното стъкло...

    Скоро се загледах в кората до предното стъкло /в края на капака, около чистачките/ и заблязах в една и част луфт между нея стъклото.След като извърших и проучване по улиците на всяка срещната Алфа 156, установих, че на всички има такъв луфт/е сигурно има и такива без луфт.
    Въпростът ми е дали да не го мина с силикон например или няма значение?!
    Last edited by fred; 18-06-2009 at 11:32.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, кв.Подуяне
    Posts
    52

    Default

    мдам... и аз ВЕЧЕ имам такъв луфт... Получи се след като сам тръгнах да сменям поленовия филтър и при свалянето на тези кори напъвах НЕ както трябва за да ги откопчея от щипките (това го прочетох после в една тема тук из форума, но уви късно). Ти хубаво ще сложиш силикон... ама утре като тръгнеш да сменяш поленовия филтър... ко прайм? Аз от сума време се каня да слезна някой път да видя дали не мога да го оправя този луфт като огъна в обратна посока малко пластамсите део са се покривли... но напоследък не ми остава време...
    156 1.8 TS '98 144hp

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Скоро се загледах в кората до предното стъкло /в края на капака, около чистачките/ и заблязах в една и част луфт между нея стъклото.След като извърших и проучване по улиците на всяка срещната Алфа 156, установих, че на всички има такъв луфт.
    Въпростът ми е дали да не го мина с силикон например или няма значение?!
    Я карай и не се вдетинявай. И моята има, щото гуменото уплътнение се е закъсало. Вътре няма да ти протече

  4. #4
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    E това мисля и аз-да не му обръщам внимание, проблеми няма, вярно е че силикона пък ще залепне, пък ако вземе да се огъва, както казва sandeto може и да се счупи=
    В разните му магазини има пък едни лепенки, мяза на изолирбанд, които като лепнат, се вулканизират сами и в тоя случай може пък и такова да се ползва
    Last edited by fred; 18-06-2009 at 15:58.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #5
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    и аз как сменях филтъра остана луфт
    ама май и преди си го е имало
    има мноо убаво двойно лепещо тиксе
    със уж некфа защита от намокряне ...
    ми вече 6 месеца не е мръднало ...
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  6. #6
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Това се получава защото, заводски там има едно гумено уплатнение, което най вероятно след първата смяна на филтър изчезава. Единствената на която съм го виждал беше моята първа 156.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  7. #7

    Default

    Осиликончвай го и нямаш ядове, това с двойно залепващото също е добра идея.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Мерси за идеите, това двойнозалепящо тиксо, имате предвид обикновеното?! Иначе ми хрумна и за едни ленти от типа за вани и прочее.
    А иначе наистина видях само една 156, която имаше и гумено уплътнение, ама и с него си имаше луфт
    Last edited by fred; 19-06-2009 at 09:21.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #9
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Мерси за идеите, това двойнозалепящо тиксо, имате предвид обикновеното?! Иначе ми хрумна и за едни ленти от типа за вани и прочее.
    А иначе наистина видях само една 156, която имаше и гумено уплътнение, ама и с него си имаше луфт
    Ферариста е прав.
    Силиконче, иначе водата право върху филтъра, от там на вентилатора и управлението му.
    Сами ще се сетите какви са цените.............. За 2лв. силикон!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #10
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Ферариста е прав.
    Силиконче, иначе водата право върху филтъра, от там на вентилатора и управлението му.
    Сами ще се сетите какви са цените.............. За 2лв. силикон!!!
    ПО същия начин беше и при мене само че вкарваше дирекно водата в купето се наводних малко и с Черен силикон 5 лева е се оправа и заспива ама аз съм си виновен счипих предпазната пластмаса на филтъра за климатика и от тогава почна да вкарва през моторчето и вентилатора та в купето
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  11. #11
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Сложих му от Практикер синтетична гума.На вид е като силикона, същата туба и работа, но не е силикон, уж по добро, цената е около 5 лева някъде.Безцветна, взех и една специална пласмасова стъргалка, ако трябва да се маха, та май решихме въпроса.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #12
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Става също с гумено уплътнение от алуминиева дограма,което е за стъклодържачите !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  13. #13
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Това се получава защото, заводски там има едно гумено уплатнение, което най вероятно след първата смяна на филтър изчезава. Единствената на която съм го виждал беше моята първа 156.
    И къде ли изчезва? Защо ли изчезва? Отговорът май е ясен- Пазиш си уплътненията или си търсиш ново уплътнение. Ако не намериш - решението със силикон лепенка и подобни?
    Има и вариант от неправилно сваляне да се счупят чясти от кората. Тогава според мен решението е нова кора или лепене.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •