Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с климатика на 156 !

  1. #1
    започва да се пристрастява danchoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    45

    Default Проблем с климатика на 156 !

    Здравейте колеги,
    От няколко дни ходят от майстор на майстор, като равносметката е че всичко работи, но само по принцип
    Проблема, е че компресора включва и веднага след това изключва, като ако му подадеш директно ток си работи нормално и прави лед в кола. Провериха всички релета и копчета и системата, като цяло - налягане, дехидратор, маркучи, всичко е ОК.
    Пратиха ме на диагностика за да се установи кой датчик да се смени и компа показа, че е компресора, като той РАБОТИ.
    Вързаха го пак и отнопо показа копресора...
    Къде да направя диагностика и някой имал ли е зблъсък с датчика ?
    156 1.8TS / 75 2.0TS

  2. #2

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26
    Можеш да разгледаш топ сервизите за теб !

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by danchoti View Post
    Здравейте колеги,
    От няколко дни ходят от майстор на майстор, като равносметката е че всичко работи, но само по принцип
    Проблема, е че компресора включва и веднага след това изключва, като ако му подадеш директно ток си работи нормално и прави лед в кола. Провериха всички релета и копчета и системата, като цяло - налягане, дехидратор, маркучи, всичко е ОК.
    Пратиха ме на диагностика за да се установи кой датчик да се смени и компа показа, че е компресора, като той РАБОТИ.
    Вързаха го пак и отнопо показа копресора...
    Къде да направя диагностика и някой имал ли е зблъсък с датчика ?
    Ако имаш проблем с бубината на електромагнита на ролката на компресора ще се получава това, защото тока не е в нормите заложени в програмата на климатика. Може да имаш някъде кофти контакт, прищипан кабел под пластмасовия капак, или заголен и омаслен кабел. Най-кофти е ако имаш пробив във въпросната бубина. Добър електричар ще ти каже. Може и компа да е дал фира в тази област

  4. #4
    започва да се пристрастява danchoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    ... Добър електричар ще ти каже...
    Бях при добър електричар и той каза, че всичко е ок!
    Или е датчика за налягането или този за температурата в купето. За целта трябва да я заведа на добър компютъджия, който да ми каже кой от двата.
    За съжаление в "Милано Моторст" мога да стигна чак в края на другата седмица, а до тогава ще пътувам и ще се пека. Ако някой знае свестен диагностик, който му е свършил работа,
    ще съм благодарен за информацията!
    156 1.8TS / 75 2.0TS

  5. #5

    Default

    При по малко количество на фреона също се получава така.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  6. #6
    започва да се пристрастява danchoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Пълен е догоре!
    За всеки случай го източих и ми го филтрираха, и там каквото още трябваше...
    156 1.8TS / 75 2.0TS

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by danchoti View Post
    Бях при добър електричар и той каза, че всичко е ок!
    Или е датчика за налягането или този за температурата в купето. За целта трябва да я заведа на добър компютъджия, който да ми каже кой от двата.
    За съжаление в "Милано Моторст" мога да стигна чак в края на другата седмица, а до тогава ще пътувам и ще се пека. Ако някой знае свестен диагностик, който му е свършил работа,
    ще съм благодарен за информацията!
    Фритекс - Цецо 0898 ******** Кажи му че адаша му те праща Има и комп и всичко а е и кадърен Изпитано многократно


    mod edit:Моля пращайте инфо за телефони и адреси на ЛС. Тук не е място за реклама.
    Last edited by fiore; 17-06-2009 at 13:37.

  8. #8
    започва да се пристрастява danchoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Проблема е разрешен
    Записах и час за диагностика в "Милано Моторс " (40 пари) и след 2 часа и подробен разпит на датчиците ми казаха, че всичко е ОК (каква изненада)!!!
    Предложиха мида си оставя колата за целия ден и според тях имало окислен или прекъснат кабел - само за 200/250 лева ще го открият...
    Избягах от там и при една много добра жиза се разбра, че е от климатроника, който не пускал импулс на компресора и заради това не зацепва!!!
    Панела с копчетата беше подменен и така
    156 1.8TS / 75 2.0TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •