Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast
Results 106 to 120 of 149

Thread: Възможно ли е при студент старт...?

  1. #106
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Последните две сутрини е има-няма 10-12 градуса.Чакай да стане пак 20-25 градуса и тогава виж.
    Днеска беше 23 градуса сутринта. А и тя на по-студено повече проблеми правеше. Като я напече на обяд по-лесно палеше. Плюс това колата седи в гараж. Където температурата не е като навън. И преди съм гледал като паля и вчера и днес все около 23, 24 градуса си показва термометъра.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #107
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Бобо пък оня ден откри че и на неговата и на моята кола не им работят помпите на контакт,и на двете коли се беше загубила масата на релето.Днес като има вече маса на релето на контакт,колата сутринта запали перфектно от първия път
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #108
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Бобо пък оня ден откри че и на неговата и на моята кола не им работят помпите на контакт,и на двете коли се беше загубила масата на релето.Днес като има вече маса на релето на контакт,колата сутринта запали перфектно от първия път
    При мен помпата работи на контакт, прави налягане. Паля на 3 бара налягане.

    М/у другото като откача датчика за температурата ЕКУ-то пак си показва 23 градуса темепратуа на водата. Записва грешка, че няма датчик, но 23 градуса си взема по подразбиране. Интересното, е че без датчик палеше добре, а взема 23 градуса... Ха де? Кво става тука?
    Last edited by oem; 13-07-2009 at 16:16.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #109
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Същото,което писах няколко страници по назад,само,че при мене е датчика за температура на въздуха!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #110

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Бобо пък оня ден откри че и на неговата и на моята кола не им работят помпите на контакт,и на двете коли се беше загубила масата на релето.Днес като има вече маса на релето на контакт,колата сутринта запали перфектно от първия път
    Не виждам пък аз какво смешно има... той народа си го е казал за обущаря и обувките му!

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Същото,което писах няколко страници по назад,само,че при мене е датчика за температура на въздуха!
    Адаш, ти ся що викаш и що фъргаш компютри? Мери ли напрежението което влиза в компютъра? Точно пък на тебе да ти обяснявам ся, че датчика може съпротивлението му да е ок... ама какво става на края на кабела е друг въпрос!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  6. #111

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    М/у другото като откача датчика за температурата ЕКУ-то пак си показва 23 градуса темепратуа на водата. Записва грешка, че няма датчик, но 23 градуса си взема по подразбиране. Интересното, е че без датчик палеше добре, а взема 23 градуса... Ха де? Кво става тука?
    Е как какво става... що не пробваш да изтриеш адаптационните параметри и да видим пак какво показва ЕКУ на изкл. датчик!
    Ако е същото ще го мислим...
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  7. #112
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Не виждам пък аз какво смешно има... той народа си го е казал за обущаря и обувките му!


    Адаш, ти ся що викаш и що фъргаш компютри? Мери ли напрежението което влиза в компютъра? Точно пък на тебе да ти обяснявам ся, че датчика може съпротивлението му да е ок... ама какво става на края на кабела е друг въпрос!
    Те това исках пак да го кажеш,че се загуби в спама.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #113
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default ВАЖНО ПО ТЕМАТА

    Така смятам че при мен проблема с паленето сутрин е отстранен колата пали от първия път без проблеми.
    След преглед от Екстремистите като идваха в Бургас се установи че има някаква драма с ТПС-а
    Проблемите бяха освен паленето сутрин едно съвсем леко зачудване при подава на на газ от 1000 оборота. А и от време на време клатене на обороти при освобождаване от скорост но не постоянно.
    След смяната на въпросния датчик проблема отстранен. Вечи трети ден пали без грижи.
    Явно проблемите на колите ни са различни нищо че симптомите са еднакви.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #114
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Днес пак запалихме много добре Ще нося дюзите да го доизчистят както трябва май.

    Днеска минах през сервиза и пичовете ми бяха отделили мръсотииката от дюзите. Едно черно като смола от асфалт. Със сигурност има още за чистене. Ще им ги нося.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #115
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    48
    Posts
    2,267

    Default

    Това за дюзите го бях писал, като възможен проблем на 2-3 стр. някъде, но някой мод прецени, че е безсмислено и го изтри.
    И все пак си мисля, че немалко от приплюващите Алфи могат да си решат проблема с качествено почистване на дюзите.

  11. #116
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Това за дюзите го бях писал, като възможен проблем на 2-3 стр. някъде, но някой мод прецени, че е безсмислено и го изтри.
    И все пак си мисля, че немалко от приплюващите Алфи могат да си решат проблема с качествено почистване на дюзите.
    Всички бяха против да чистя дюзи. На който и да кажех всеки казваше "неее какво да им е на дюзите"... ама ето... колата вече върви с по-малко газ, по тихо работи...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #117

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Явно.

    Абе да питам. За да смени гарнитурата на колекторите. трябва да источа антифриза ли? Оная джаджа дето в хваната за блока в лявата си част има дупка към блока нали?
    Има, има и гарнитурка......
    Някой ще ми обясни ли каква е логиката между изпускане на изпускателната гарнитура и давенето сутрин - освен че ламбадата получава нереални стойности, какво друго?????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #118
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Има, има и гарнитурка......
    Някой ще ми обясни ли каква е логиката между изпускане на изпускателната гарнитура и давенето сутрин - освен че ламбадата получава нереални стойности, какво друго?????
    Намалява се увличането на газовете на зад до колкото ми е ясно. Пробай да махнеш колектора и да караш без него. Няма да откъсне тая кола. На Уното преди като ми се скъса ауспуха от двуцевката на 1-ва не мога да кача един баир. 15 км съм ги минавал половин част докато се прибера. И наистина не служи само за отвеждане на газовете Сега не знам дали 1 малка дупчица има влияние върху сутрешното давене. По-скоро ме съмнява. При мен проблема е бил в дюзите.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #119
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    То в началото,до като загре и на ламбдата не и пука особенно от това,но виж за пълненето на цилиндрите и обдухването има голямо значение.Фазите на клапаните са съобразени със съпротивлението,което оказва изпускателната система.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #120
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    В техникума (завършил съм ДВГ) имаше един двигател на стенд. Дизелов. И един ден му правихме някакви тестове (вече не помня с подробности) и даскала ни накара да вържем ауспуха. И при въпроса за какво му е цялата тръба той отговори "един двигател за да работи добре, за да му се изцеди мощността трябва да има товар". Фазите при всмукване и изпускане имат едно припокриване. Момент в който и всмукателния и изпускателния са едновременно отворени. И газовете които излизат увличат сместа при пълненето. Когато няма съпротивление на изхода газовете излизат бързо и в момента в който и двата клапана са отворени няма кое да увлече въздуха който влиза камерата. От там по-слабо пълнене и по бедна смес.

    Долу горе нещо такова е. Вариатора при нас какво прави? Дава предварение на всмукателните. Да отварят по-рано във високите обороти когато скороста на изходящите газове е голяма. Тогава припокриването на фазите е по-голямо и увличането също. От там идва и по-голямото пълнене в цилиндите.

    На празен ход нещата не са обаче точно така. Там ефекта от увличането не е толкова голям колкото при високи обороти. И не знам до колко оказва влияние малкия пропуск м/у блока и колекора.

    EDIT: Преди години когато още си карах Уното ауспуха му беше пробит. Гърнете му изгнило и ако не съм запомнил много неща от техникума поне това което ни беше казал даскала тогава го помня. И виках на баща ми. Дай да сменим ауспуха или да го оправим. Колата не върви, на празен ход работи нестабилно. Той "Неее те на спортните коли им махат ауапусите да вървят повече... ти е ми кажеш, че проблема е в ауспуха" И един ден решавам сам да му направя гърне от пожарогасител. Тогава не работех и нямаше как да извадя пари за гърне а ме дразнеше звука на колата. И заварих направих гърне от пожарогасител. Колата утихна и направо литна. И после обесних на бащата защо и как. И той тогава се чатна... вика "да прав си"....

    Та една добре изчислена изпускателна система може да даде едно много добро увеличение на КПД-то на двигателя.
    Last edited by oem; 14-07-2009 at 23:38.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •