Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 149

Thread: Възможно ли е при студент старт...?

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Занчи какво излиза бедна смес причината е във термодатчика (сменил съм 3 последния уж оригинален рикамби 60лв) и пак така остава ложа връзка в кабеляка от датчика към ЕКУ-то или третото за което казваш че няма промяна самия софтуер да и ма някакъв бъг . Проблема се среща и при 1,6 и при 2,0 също.
    А това с аванса защо се чудиш заради двигателя не е заработил стабилно ча да си държи подходящия аванс като я запалиш освен аванса вържи да гледаш и отчитанията на датчика за детонации защото ако той отчита детонациите в колектора задължително ще върне аванса за да се опита да ги спре до максимално ниската стойност.
    Щом връща предварението значи работи датчика за детонации. В Алфадиаг-а няма опция за мониторинг на детонационниа датчик.

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    нова загадка....ШАХХХХХХХХХХХХХХ

    на моята кола термодатчика в термостата е с 3 кабела (този от снимката)

    на другата кола (бившата на Тиното) термодатчика в термостата е с ДВА кабела. Тази кола няма и никога не е имала въпросния проблем.

    ....както се казва "топката е в отбора на знаещите": - Новачев,ОЕМ,Иво - за коментар
    Да, някои са с 1 датчик. Но това не е от значение мисля. А иначе има коли и с 2 датчика и с чип и си палят сутрин нормално. На един комшия например няма никакви проблеми с неговата. Пали, върви без грижи. 3 години я кара човека и на сервиз освен за обслужване не е ходил.

    Тц. Не е в бубина проблема. Всички работят перфектно. И сега ко прайм?
    Last edited by oem; 16-06-2009 at 10:45.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    ...
    Запушвах вентилацията на резервоара към колектора. Пак нищо. (в резервоара м/у другото се получава много голям вакум. не знам дали е нормално)
    ...
    Дюзите вадих пусках ги в едни колбички да видя дали пръскат с еднакъв дебит. Оставях ги под налягане 1 час да видя дали пропускат. Е няма и няма. Всичко 6+...
    Я и аз да се включа (с 1-2 питания)... За вакуума, пробвал ли си да го освободиш от резервора преди палене?
    И другото, дюзите чистил ли си ги или само си ги проверявал, както си описал по-горе?
    Щото чистенето на инжектори май се оказва задължително с нашите горива...
    (Да добавя, че и при мен се случват детонации сутрин и имам вакуум в резервоара, но аз 100% съм за чистене на инжектори.)

    AR 145 QV '97

  3. #18
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Стига рови колата не е то налягане на масло на студено маслото е гъсто и ако не са пълни подвдигачите ще изтракат при запалване после ще се напълнят.Не разбра ли от топлото време е на есен ще се оправи и моята е така от както се стопли Ако искаш пробвай да сложиш съпротивление на датчика за температурата на мотора да лъше компа че е с 10 градуса по студено може ид а запали безпроблем ако стане вадиш съпротивлението на копче в купето и си ти .
    Кой казва че се празнят ами ако се удървят ?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #19
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    На студено не го прави защото ЕКУ-то обгатява тогава повече сместа. Горивото е повече и няма детонации. Това сутрин са точно детонации. Те се пораждат или от малко гориво, много въздух или неправилно измерен или лошо запалване. Също и от лошо газоразпределение.

    Пробвай утре сутрин откачи буксата на датчика на термостата и ще видиш, че ще запалиш абсолютно нормално без дори и да трепне мотора. Като откчиш буксата ЕКУ-то приема 23 градуса поподразбиране. Поне това показва на диагностика.

    Закачиш ли датчика отново започват мизериите. Ако имаш друг датчик пък най-добре откачаш буксата от термостата закачаш другия датчик да виси (за да не запише грешка, че няма датчик) напръскваш го с някой спрей или дезодорант да го охладиш и палиш. Пак ще запали нормално. Повярвай изпробвано е. Гаранция! Ако искаш пробвай ще се убедиш.

    П.С. Не знам обаче аз се уплаших каква зверска детонация трябва да става в този момент на палене, че ЕКу-то да не може да коригира запалването. Гледам на лаптопа -3 градуса. Демек 3 градуса закъснение (след ГМТ). Дначи то буталото почва вече да слиза на долу и чак тогава се подава искра. А нормално е 9-12 градуса преди ГМТ. на края ще рпобвам да откача детонационния датчик и да запаля така да видя какво ще се случи. Ам ме е страх да не гръмне в колектора и да го пукне.



    Ще го пробвам и това.
    Нещо като чета се убеждавам че въобще не правиш разлика на различните видове детонации и помни че аванса дето ти показва оборудването хич не е реалния
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #20
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Занчи какво излиза бедна смес причината е във термодатчика (сменил съм 3 последния уж оригинален рикамби 60лв) и пак така остава ложа връзка в кабеляка от датчика към ЕКУ-то или третото за което казваш че няма промяна самия софтуер да и ма някакъв бъг . Проблема се среща и при 1,6 и при 2,0 също.
    А това с аванса защо се чудиш заради двигателя не е заработил стабилно ча да си държи подходящия аванс като я запалиш освен аванса вържи да гледаш и отчитанията на датчика за детонации защото ако той отчита детонациите в колектора задължително ще върне аванса за да се опита да ги спре до максимално ниската стойност.
    Температурната корекция на колата не е само от датчика на термостата
    Кой ти каза че детонационния сензор отчита детонации в колектора
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #21

    Default

    Имах го тоя яд 3 месеца след като взех колата, още 3 се рових да го отстраня че бях побеснял, но проблема изчезна една сутрин след смяна на гарнитура на капака на клапаните, и от тогава докато двойката ми беше на колата, никакви ядове - знам че е нелогично, но това правих вечерта, на сутринта когато очаквах обичайното давене и пукане се оказа че двг закова 1200 обм, и оттогава е бетон......нямам обяснение......както и нямам обяснение защо нито една "англичанка" досега не ми го е правела това........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Температурната корекция на колата не е само от датчика на термостата
    Кой ти каза че детонационния сензор отчита детонации в колектора
    За детонациите сигурно не ги отчита в колектора беше просто като идея ама нашата техника не може да чете кнок сензора.
    Айде сега Бобо да спреш да ни гледаш сеира и да ни кажеш на какво се дължи това няма начин да не са идвали такива коли в сервиза и да не сте ги оправяли.
    И дай жокер от къде се прави другаде температурна корекция да не е в другото?другите места от където компа взема инфо за да си прави температурна корекция.
    А като се замисля за гарнитурата на капака на Ники най вероятно ако е имала колата теч от гарнитурата освен да тече масло от там може и да се засмуква въздух който да влиза през байпаса на дросела и да бърка сместа при палене.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Бобо, мотора чука зверски сутин и гърми. Не знам до колко е вярно това -3 градуса ама детонацията си я чувам супер ясно.

    И аз мисля, че Бобо знае решението. Не може да не е идвала друга кола таква при теб. Кажи ако требе на лично. Ще се разберем да видим ако се опраив проблема ше кажеш какво ти дължа и така. Но аз се предавам вече. Мисля, да свалям колектора да го мия и разгледам, както и отново да раглобя дросела на съставните му остички и чаркалаци и да го посмажа, ако търябва втулки да се преправят нещо ще го видя луфтове дали има дали заяда някъде. Друго не се сещам.

    Иначе разликата я правя. Едното се чува в изпускателните колектори като зъркане, както едно време не жигулито как му чукаше аванса. Един звънлив звук се чува. И като поработи 1 минута и звънливия взук изчезва и ъгъла на запалване застава на 12 грауса и не мърда. Мотора утихва и започва да работи стабилно. Иначе докато звъни си мени оборотите, иска да гасне. Иначе като подам газ се изфорсирва лесно.

    Другата детонация която е много рядък случай е да пуке в колектора когато отворя прекалено рязко и много дросела сутрин.

    И още нещо Бобо. Нали помниш онова виде дето бях пращал с алфадиага. Тогава каза, че нещо дебитомер на ти харесва. Смених го. Каза да проверя бубини и кабели. Смених кабели с оригинални БОШ, смених и ТПС. Проверих бубините. Всичко работи. Вярно след смяна на даебитомера първите 2 дни работи добре. Но дали от новия дебитомер или от това, че нулирах ЕКУ-то не знам. След 2, 3 дена като се адаптира и почна пак.
    Last edited by oem; 17-06-2009 at 19:42.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Хм. Ето какво казва наистина BOSCH FSI Tronic:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 01.jpg   02.jpg   03.jpg  
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Кой казва че се празнят ами ако се удървят ?
    Първо се удървят после се празнят... поне така беше по мое време!

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Момчета мисля че нямате постоянство в измерванията и изследванията и от там ви идват проблемите
    ....
    Проблемите идват от фундамента за съжаление...

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Нещо като чета се убеждавам че въобще не правиш разлика на различните видове детонации и помни че аванса дето ти показва оборудването хич не е реалния
    Ти пък... всичко трябва да е plug&play и ако може WiFi... то в сервизите няма стробсокопи, ти очакваш в някакъв гараж в Г.Оряховица!

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Обеснението е зверски просто и си е логично

    И аз на твое място нямаше да им кажа... затова са сервизите, въпреки, че аз имам само неприятни сблъсъци със сервизите Но какво да се прави не всичко може да се прави в домашни условия!

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Аз продължавам да си мисля че сондата не може да оказва влияние при тези режими на работа и пак се повтарям и поитам защо само при температури над 15 градуса.
    ....
    Само погледни, Novachev който е един от най знаещите хора във форума... не е сигурен... той мисли , че при първоначално палене без загрял датчик на кислорода ...
    И не мога да разбера с каква смелост тия хора си "ремапват" сами електронният блок. Ако питат мене няма по "дурако-устойчива" кола от AR!

    П.П. Като си гледам поста... напълно заслужено мога да си отнеса "БАН" от новите модератори , но пък не съжалявам!
    Last edited by fade; 18-06-2009 at 11:18.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  11. #26
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Местете я дето искате. Аз си оправих колата днес Обороти бетон дори и на климатик вече След лека консултациика с едни пичове в UK. Колата ми отново си върви нормално. Пали от раз без проблем и без да тресе.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #27
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    ако ще е мултиджет поне 20в да е, нема се излагаме да караме 4 цилиндрови дизели. А по темата, по метода на изключването аз казвам така не е от кофти бензин, не е от ламбда, не е от дебитомер, не е от свещи , не е от дросел, не е от чип, тия нещица съм ги сменил съвсем скоро при Бобо, дросела беше чист та чист, колата ми е на 107 000км реални. И още едно наблюдение паля, на момента гася колата и при втория опит колата си запалва без проблем.
    В това изброяване си пропуснал едно - точно за него става въпрос

  13. #28
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Момчета,след като си мерихте всички израстъци,очаквам някой да даде резюме на проблема.Иначе темата да си я бяхме преместили в общи приказки още от началото.Или в кофата за боклук.По принцип няма значение,че някой се горещи малко повече,но поне да има резултат.Иначе темата ще си остане импотентна и безплодна.Аз от своя страна хващам метлата и лопатата да разчистя!
    Последните постове нарочно не ги трия!Все пак ОЕМ е обещал по-горе а изясни проблема!
    Last edited by mordohy; 20-06-2009 at 13:39. Reason: Добавяне
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #29
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Колегата oem, ако има желание, да сподели как си е решил проблема - ще е много поучително за всички! В противен случай, си е едно празнословене и мястото му е в ...

  15. #30
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нека мине известно време бе. Че то винаги след нещо има подбрение за няколко дни и после пак. Нека мине време да видя дали няма да се появи пак проблема. И ако не се появи ще кажа.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •