Results 1 to 12 of 12

Thread: Въпрос за пушенето при 2.4 Jtd

  1. #1

    Default Въпрос за пушенето при 2.4 Jtd

    Здравейте,
    Искам да ви попитам за това черно изпушване при дизеловия двигател на 156-цата. Значи колата на място не се вижда грам пушек дори и ако се форсира на място, но ако си карам на 2-ра или 3-та и рязко скоча на педала на газта в огледалото за задно виждане поизпушва черно калбе, но това се случва само ако рязко я постъпча. При по плавно ускорение това не се наблюдава. Та въпроса ми е така ли си пушат нашите печки като им са даде жега, всмисъл нормално ли е да пропушва или не трябва изобщо да има такъв момент.

    П.С А и още нещо да споделя макар и извън темата..Абе тая кола като кача още 3-ма човека по 60 кг средно и пусна климатика и имам чувството че става 100 коня...Пък като съм сам варти гуми та и на 3-та ...Учуди ме колко силно и влияят 200 кг отгоре. Като слязат хората и имам чувството че сам в друга кола дето не спира да варти гуми, а иначе става пенсия
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  2. #2
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Здравейте,
    Искам да ви попитам за това черно изпушване при дизеловия двигател на 156-цата. Значи колата на място не се вижда грам пушек дори и ако се форсира на място, но ако си карам на 2-ра или 3-та и рязко скоча на педала на газта в огледалото за задно виждане поизпушва черно калбе, но това се случва само ако рязко я постъпча. При по плавно ускорение това не се наблюдава. Та въпроса ми е така ли си пушат нашите печки като им са даде жега, всмисъл нормално ли е да пропушва или не трябва изобщо да има такъв момент.

    П.С А и още нещо да споделя макар и извън темата..Абе тая кола като кача още 3-ма човека по 60 кг средно и пусна климатика и имам чувството че става 100 коня...Пък като съм сам варти гуми та и на 3-та ...Учуди ме колко силно и влияят 200 кг отгоре. Като слязат хората и имам чувството че сам в друга кола дето не спира да варти гуми, а иначе става пенсия

    Така е нормално е това а дизела си пуши ако не искаш да пуши бензин и това е
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  3. #3

    Default

    нормално е комон рейла да прИпушва леко,дори и при нормално потегляне. Така един път пред мене една S320 CDI се изреза мощно и къв смоГ пусна не е истина....
    Last edited by търтей; 15-06-2009 at 00:02.
    156 2.4jtd 170+к.с.(remap) 2001г. Sportwagon -EX
    Brera 2.4jtd 200 + к.с.

  4. #4
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by littlesister View Post
    нормално е комон рейла да прИпушва леко,дори и при нормално потегляне. Така един път пред мене една S320 CDI се изреза мощно и къв смоГ пусна не е истина....
    Е ти що не го напъна щеше да натисне още
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  5. #5
    започва да се пристрастява vasilus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    73

    Default

    Здавейте от една година карам 156 1.9jtd е да нормално е леко да припушва но човека каза калбе пушек от скоро и мойта стана икарус срамувам се да я настъпя щото тези зад мен намаляват за да избегнат димната завеса искам да кажа на колегата че всичко си беше на ред малко пушек докато не реших да почистя маф сензора(дебитомер) с wd40 та тогава стана икарус!!!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    виж си тръбите и маркучите. не е нормално да пуши много. въздух не и стига или има нещо цепнато

  7. #7
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by vasilus View Post
    ........ докато не реших да почистя маф сензора(дебитомер) с wd40 та тогава стана икарус!!!

    ______
    а бе хора, защо не ги четете темите в този форум преди да правите глупости не знам. Изрично има писано, че за чистене (ако изобщо се чисти) се използва специален спрей, който се изпарява без остатък. това което си направил с ВД-40 определено е оставило мазен остатък върху сензора
    Last edited by KirilSol; 15-06-2009 at 09:17.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  8. #8
    започва да се пристрастява vasilus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    73

    Default

    остави дори много и първо колата не искаше да направи повече от 80км после оправи но пуши та мани!!! ако можеш да кажеш как му е заглавието на този спрей благодаря

  9. #9
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Моята не пуши въобще все едно е бензин...ето и клипче...
    www.vbox7.com/play:e19eba82
    Мойта е седана, а другата пуши защото има чип...
    Не се хвали с това, че не пуши
    Дизел, който не припушва при голямо натоварване, го пиши бегал.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Моята не пуши въобще все едно е бензин...ето и клипче...
    www.vbox7.com/play:e19eba82
    Мойта е седана, а другата пуши защото има чип...
    Какъв е двигателя на другата?
    Уж с чип, а върви по малко, а и този пушек.
    Интересно......
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  11. #11
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by vasilus View Post
    остави дори много и първо колата не искаше да направи повече от 80км после оправи но пуши та мани!!! ако можеш да кажеш как му е заглавието на този спрей благодаря

    Изопропил Алкохол (или нещо подобно) влез в сайта www.alfa156.net от там на "Tips" и от там на "Cleaning the MAF"....описано е подробно
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  12. #12

    Default

    Да, значи е в нормите..И наистина първа кола ми е пък и още повече дизел та затова зададох въпроса. Благодаря на отзовалите се
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •