Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблем с огледало 156

  1. #1

    Default Проблем с огледало 156

    Преди време още някой ми беше блъскал огледалото(да му изсъхнат дробовете) та сега чак пиша.Значи огледалото е лабаво и луфтира яко..опитвах се да затегна винтчетата от долу,които са,но явно не е от там.Та да питам има ли начин да се затегне тва огледало или треа ново да се взима?
    156 2.4jtd 170+к.с.(remap) 2001г. Sportwagon -EX
    Brera 2.4jtd 200 + к.с.

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Няма как да се стегне.Счупена е пластмасата вътре и механизма се движи свободно.Свали го и виж дали подлежи на лепене.Мойто някой пешеходен нерез го беше отнесъл,но тъй като неподлежеше на лепене го разпробих и го направих неподвижно.Изглежда като здраво но до следващият олигофрен и тогава вероятно ще трябва да го сменям.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3

    Default

    а тия винтчета от долу за какво са тогава?
    156 2.4jtd 170+к.с.(remap) 2001г. Sportwagon -EX
    Brera 2.4jtd 200 + к.с.

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    С тях механизмът за ротация се свързва за основата към купето.Дефакто е отчупена връзката между механизма вътре и обличащата го пластмаса.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5

    Default

    добре как да го сваля тва огледало са тогава
    156 2.4jtd 170+к.с.(remap) 2001г. Sportwagon -EX
    Brera 2.4jtd 200 + к.с.

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    В ъгълът до прозореца отпред има една пластмаса отвътре над кората.Внимателно,откъм горната страна я повдигаш с отверката и я освобождаваш от двете щипки.После я накланяш към купето и освобождаваш крачетата отдолу.Ще видиш три болта за ключ 10.Преди да ги развиеш внимателно освободи буксата с кабелите в отвора на кората отгоре.Развиваш болтовете и огледалото е свободно да се извади с външната стойка.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    116

    Exclamation

    Quote Originally Posted by myato View Post
    В ъгълът до прозореца отпред има една пластмаса отвътре над кората.Внимателно,откъм горната страна я повдигаш с отверката и я освобождаваш от двете щипки.После я накланяш към купето и освобождаваш крачетата отдолу.Ще видиш три болта за ключ 10.Преди да ги развиеш внимателно освободи буксата с кабелите в отвора на кората отгоре.Развиваш болтовете и огледалото е свободно да се извади с външната стойка.
    Ето малко снимков материал от мен, защото ми беше счупено стъклото на огледалото и днес го свалях да го сменям.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1781.jpg   IMG_1782.JPG   IMG_1783.jpg   IMG_1784.jpg   IMG_1785.jpg  

    There's always more money to make and more shit to bitch about.
    156 SW 2.4 JTD

  8. #8
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Точно за тия неща обяснявах,но нямах фотоапарат под ръка когато правих моето.Браво на колегата zloster,че е качил и снимков материал.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #9
    Запален Алфист Irnik's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    28

    Default

    Моето огледало също беше така,като я взех.Съответно го разглобих както са ти писали колегите и вътре има една корава пружина,която беше изтървала и си направих една пресичка със болт гайка,шайба и парче тръба и я закачих,това беше преди година и половина и все още не се е откачило
    Alfa Romeo 156 2.0TS

  10. #10

    Default

    Извинявам се, че използвам темата но имам питане отностно ел.огледалата на Алфа ромео 147. 2001г. 2(3) врати.

    Управлението за регулиране, кое огледало да местя се прецака... по-точно крачетата, които опират на платката и правят контакт отдолу. Подлежат ли на ремонт?
    Ако не подлежат и на някой му се намира този елемент чакам оферта Може и целият модул за ел.пакета. Стига да е за Алфа ромео 147 2(3) врати и да е здрав, разбира се

  11. #11
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    деформират се контактните пластини.малко трудно се ремонтират и е доста временно явление. Най добрият вариант е да смениш цялото това лостче с някое от друго прецакано например в бутоните. Внимавай като го разглобяваш да не изгубиш щивтчетата на кръглия бутон!
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by littlesister View Post
    Преди време още някой ми беше блъскал огледалото(да му изсъхнат дробовете) та сега чак пиша.Значи огледалото е лабаво и луфтира яко..опитвах се да затегна винтчетата от долу,които са,но явно не е от там.Та да питам има ли начин да се затегне тва огледало или треа ново да се взима?
    здрасти,колега,може би си свършил работа вече,но все пак да кажа,и моето огледало беше направо изкъртено и висеше само на кебелите,та само го закрепих хубаво и пространството между огледалото и конзолата го напълних с хубав силикон.взех черен та да не личи.6 месеца не е мръднало огледалото.става бързо,лесно и е най-евтино.успех.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Ония ден и на мен ми беше ударил огледалото някои малоумник пешеходец и се клатеше свободно.
    Днес с баща ми го свалихме и го оправихме.
    Има една зегерка, която държу пружината стегната. При удара от долу беше прескочила зегерката и огледалото вече беше свободно. На менгемето свихме пручжината и зегерката си дойде на мястото и сега си е като ново
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  14. #14
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by INTEGRALE View Post
    Ония ден и на мен ми беше ударил огледалото някои малоумник пешеходец и се клатеше свободно.
    Днес с баща ми го свалихме и го оправихме.
    Има една зегерка, която държу пружината стегната. При удара от долу беше прескочила зегерката и огледалото вече беше свободно. На менгемето свихме пручжината и зегерката си дойде на мястото и сега си е като ново
    Колега, и при мен е сходна ситуацията. Дайте акъл как да я извадя тая пружина и да сложа обратно зегерката, че не виждам как да разглобя механизма. Като завъртя огледалото, така че външния му край да изпъкне, виждам едно кръстато винтче, но с нищо не успях да го развия. Трябва ли да освобождавам щипките около стъклото (не че и това успях да видя как става, но гледам в други теми така се прави)?
    Last edited by vladev; 18-06-2011 at 19:34.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  15. #15
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Поне колкото помним трябва да се свали огледалото от вратата и отдолу се виждат винтовете, които държат механизма. Няма нужда да се сваля стъклото.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •