Results 1 to 12 of 12

Thread: Климатик - дезинфекция

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Климатик - дезинфекция

    Купих си едно спрейче за 13лв от Бриколаж за климатика, че като го спра и мирише на оцет

    Само, че на него пише да изпръскам цялото съдържание върху кондензатора на климатика и да оставя така 30 мин без да пускам никакви духалки и прочие? къде е тоз кондензатор и въобще къде да пръскам ме интересува, че не искам да скапя механизмите на клапите (нали са някакви електрически) като ги намокря с таз пяна??!?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    нали е с накрайник, трябва да се пъхне в някой от горните отвори до долу като е максимално близко до радиаторчето.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  3. #3
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    То това трябва и в домашни условия да става, че мойто митсубиши същото прави.
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  4. #4
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Смени си и филтъра за климатика иначе все едно нищо не си направил .
    Alfa 155 2.0 16v

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Значи филтъра на климатика го смених преди има няма 2 месеца?!? Карбонов някакъв си....

    Значи аз какво направих : Взех и напръсках навсякъде, във всяка дупка в купето....и оставих за 30 мин така....после развъртях от пред кората под чистачките и видях вентилатора....Пуснах колата и дадох да върти максимално и пръсках и той си нагнетяваше пяната и я вкарваше вътре...Така докато изпразних целия флакон....и оставих още 5-10 мин да работи климата, като променях посоката на въздуха в купето....Изгасих климата и оставих да духа нормално пак 10 мин.... И я изгасих...Надявам се да има подобрение!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Значи филтъра на климатика го смених преди има няма 2 месеца?!? Карбонов някакъв си....

    Значи аз какво направих : Взех и напръсках навсякъде, във всяка дупка в купето....и оставих за 30 мин така....после развъртях от пред кората под чистачките и видях вентилатора....Пуснах колата и дадох да върти максимално и пръсках и той си нагнетяваше пяната и я вкарваше вътре...Така докато изпразних целия флакон....и оставих още 5-10 мин да работи климата, като променях посоката на въздуха в купето....Изгасих климата и оставих да духа нормално пак 10 мин.... И я изгасих...Надявам се да има подобрение!
    Така си навлажнил филтъра
    Тази течност е да премахне гъбата от кондензата, който е след филтъра - отвън -> навътре.

    Тази процедура съм правил и се получава най-добре, т.е. има доста траен ефект, когато се сменя филтърът.
    Махам го, пръскам до където стигне сламката, затварям - без филтър, пускам да духа слабо - колкото да увлича и със шпрея отвън, както си направил. Така го разкарва навсякъде, минава през кондензата и измива гъбата.
    Чакаш да изсъхне и монтираш филтъра.
    След това спазвам правилото да гася компресора няколко минути преди да спра, за да изсуши кондензатора

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Е пръсках и в централната част където са духалките...и бутнах маркучето до край....според мойте изчисления някъде там е проклетия кондензатор....

    п.с. Лошото е наистина, че май съм намокрил скапания филтър и сега миризмата на препарата (която е доста приятна, но силна) се усеща постоянно и направо ме "надрусва". Излизам от колата като ОПУШЕНА ПЧЕЛА - леко замаян от нея....
    Last edited by digitalundgrd; 13-06-2009 at 20:16.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    днес реших да сменям моят филтър, че като пусна климата мирише на пустинна буря! та си мислех да направя една промивка с някакъв флакон с препарат, антибактериален и така нататък, и викате да махна филтърът първо! че е на 2 км още.нов е, не е пускан климата още

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    почистих климатичната система, вс пътища, ухае страхотно в колата, на френско пиче , имам един приятел, който се занимава с пълнене на климатици, той ми каза да не махам филтъра, и че ако полепне миризма по него ще се обдуха, а и то си мирише готско, това е преди лятото един нов филтър и едно спрейче такова и сме номер едно

    имам един проблем напоследък да се оплача: аве жената почна да вика, че само на колата внимание съм обращал и купувал, аз обичам да си я глезя, но напоследък все за колата да има, ужас направо, накрая жената вземе да ми напука гумите от ревност от моята белисимада ме пази Господ

    п.с. нищо не спирам, аз си обожавам колата и мн се грижа за нея, и аз все се въдя кви ли не глезотийки да купувам, ще търся златната среда
    Last edited by rusiq86; 14-06-2009 at 11:37.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Батко при мене е същото да не кажа, и че е по-напечено положението ( с тия мойте "ремонти" и ъпгрейди) Ще трябва да спираме финансите за колите видяло се е !!!!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    мани ги тия жени бе. да си мрънкат. колата поне не мрънка. незнам за вас ама мойта жена даже ми дава пари от заплатата и да си е ремонтирам и ми сипва нафта. парите за ремонтите си и ги връщам като имам де ама за нафтата не. тя знае кво е като нямах кола и ся като имам. покажете на ваще жени че без кола неможе.

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    ече тя мойта не се е качвала на бус или такси от 7 месеца, че и се опитва да я вземе на работа да ходи, ама не давам аз моята любов, иначе за гориво отвреме на време ми сипва, като съм си забравил портфейла, и неще да вземе парите после, ама и не слиза от колата,първа кипра е, че даже като я вземам от тях все ми вика кво праиш на моето място, премести се пасажерче

    п.с. по темата: мирише страхотноо в колата, ако някой се интересува спрея беше на NARGIN, немски е, и съм адски доволен засега,сега отивам и да и напълня резервоарчето на белисимата
    Last edited by rusiq86; 14-06-2009 at 17:43.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •