Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Басс за багажника?

  1. #1
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default Басс за багажника?

    Колеги, до сега бях с една голяма туба в багажника, но в него не влизаше нищо друго, дори резервната гума бях махнал. Имам басов 10" или 12" говорител който може да се монтира или в бокс или на кора, преграда, купе и тн. Кората е много тънка и според мен няма да издържи говорителя.
    Някой правил ли е музика с басов говорител, без бокс и как е направена?
    GTV

  2. #2
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by Vins View Post
    Колеги, до сега бях с една голяма туба в багажника, но в него не влизаше нищо друго, дори резервната гума бях махнал. Имам басов 10" или 12" говорител който може да се монтира или в бокс или на кора, преграда, купе и тн. Кората е много тънка и според мен няма да издържи говорителя.
    Някой правил ли е музика с басов говорител, без бокс и как е направена?
    Ха ха,Welcome....верно нищо не влиза,аз орязах една каса от 10'' да вкарам 12'',и пак едва влезна,дето викаш без гумата,ма добре свири де,до де не изгърмя,сега се чудя какъв говорител да взема че тоя китайския нещо .....не изкара
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  3. #3
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Абе чудя ви се на акъла - ние и без това багажник нямаме, та виe искате съвсем да го запълните.

    Eдни хубави (ама наистина хубави) колони отзад и елипси на вратите и звука ще си стане съвсем задоволителен според мен.
    Е, освен ако не искате да ви чуват през три квартала...
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Абе чудя ви се на акъла - ние и без това багажник нямаме, та виe искате съвсем да го запълните.

    Eдни хубави (ама наистина хубави) колони отзад и елипси на вратите и звука ще си стане съвсем задоволителен според мен.
    Е, освен ако не искате да ви чуват през три квартала...
    Колега ти правил ли си някаква реформа по озвучителната система и каква ако си.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #5
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Абе чудя ви се на акъла - ние и без това багажник нямаме, та виe искате съвсем да го запълните.

    Eдни хубави (ама наистина хубави) колони отзад и елипси на вратите и звука ще си стане съвсем задоволителен според мен.
    Е, освен ако не искате да ви чуват през три квартала...
    Колега няма колонки който да изкарат толкова силен и плътен бас колкото един 10"/12" говорител. Аз съм с компонентни херц, добре свирят, но като няма бас музиката звучи осакатено.
    GTV

  6. #6
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Правих на пежото, за GTV-то все не остават пари.

    Иначе на пежото едни елипси Hertz DCX 690 и дори и без да сменям оригиналните 4 колони саунда стана перфектен за моя вкус. Достатъчно силен и достатъчно плътен.


    А това са сравнително евтини колони, около 100-ина лв.
    Едни от този клас или малко по-добри, но кръгли - за отзад, както и елипси на вратите от същия калибър смятам, че ще са напълно достатъчни.

    Но това са строго индивидуални неща, на някой друг може да не му е достатъчно това или пък да не му хареса звука.

    Edit:
    Vinse, предполагам, затова казах, че на някой може да не му е достатъчно - според мен с горните колони за пример си има повече от достатъчно бас за моя вкус. Все пак става въпрос за тясно затворено пространство, където акустиката никаква я няма и за мен от бас-касите се получава само едно дразнещо бучене и бумтене, без никаква музикална стойност и информация.

    П.П.
    Ще ме прощавате, но аз си падам малко музикант и затова ми е такова мнението. Обаче, когато си по-навътре в музиката и особено, когато свириш на някакъв инструмент, възприемането на музиката доста се променя.
    Last edited by Fear; 12-06-2009 at 13:47.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  7. #7
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Aко има желание всичко става!
    Аз съм с магнат отзад кръгли и 15''-ка бас и смея да твърдя че много добре се получава! А в багажника остана място за доста неща, естествено без гумата разбира се! Звучи много сериозно! Остана само предните колони да сменя с някакви по-сериозни, но засега тези им се налага да се оправят! Иначе касата е сметната по говорителя и дава всичко от себе си!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  8. #8
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Колега, ти караш 33.
    Убеден съм, че багажника на 33-ката няма нищо общо с втората жабка на GTV-то, която е набедена за багажник.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Колега, ти караш 33.
    Убеден съм, че багажника на 33-ката няма нищо общо с втората жабка на GTV-то, която е набедена за багажник.
    Та по музиката колега аз отзад съм с магнат стандатния размер но нещо не ми харесват как свирят а отпред с оригиналните а имах и туба на задната седалка и усилвател под пасажерската седалка но ги махнах и сега мисля да направя някаква промяна като смена говортелите отзад с по -големи чрез преправяне на отворте малко и смяна на предните с добри някакви и това ще ми стига аз несъм привърженик на мощния бас (тумба лумба)
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  10. #10
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Колега, ти караш 33.
    Убеден съм, че багажника на 33-ката няма нищо общо с втората жабка на GTV-то, която е набедена за багажник.
    Kолега карам GTV, 33-ката е само за стартове!
    За GTV-то говоря в случая!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  11. #11

    Default

    Да и аз така знам че колегата има и ГТВ от нашта секта е.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  12. #12
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by Събев View Post
    Kолега карам GTV, 33-ката е само за стартове!
    За GTV-то говоря в случая!
    Извинявам се за грешката, в такъв случай.
    Би ли споделил тогава повече за озвучението в GTV-то, все пак, това е целта на темата.
    Както казах, аз не мисля да се занимавам с бас-каси, просто смятам да сменя оригиналните говорители с качествени такива, пък да видим какво ще излезе.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  13. #13
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Извинявам се за грешката, в такъв случай.
    Би ли споделил тогава повече за озвучението в GTV-то, все пак, това е целта на темата.
    Както казах, аз не мисля да се занимавам с бас-каси, просто смятам да сменя оригиналните говорители с качествени такива, пък да видим какво ще излезе.
    И аз така мисля да направа сега съм с орегиналната музика на колата и една 12 резнах ама нещо в 156 цата не се чува много е изолирана говора отвън в колата иначе вътре редиото е до 50 аз на 20 го пускам щото заводската криви а дали ако зема Херц ще се оправи сигорно
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    82

    Default

    Аз задна линия са ми комп. Хетц а предна Ланзар и свири повече от добре Плеар Пайнер
    Alfa Romeo GTV 150hp

  15. #15
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Значи за по-добро звучене задната линия е желателно да е с по-големи говорители от стандартните, всички знаем колко са големи оригиналите! Незнам дали ще може да се преправи поне 20см говорители да се сложат примерно JBL или hertz и т.н. важното е да са качествени! Предната линия видях че колегите са дали някакви предложения които са доста добри! Но според мен е желателно да са една марка всички колони в колата! И всичко съчетано с качествено CD и някакъв добър усилвател се получава точно това което търсят някой от колегите - много качествена, сравнително силна и небумтяща музика! Това е според мен! Но всеки си има вкус, аз съм привърженик на силните баси!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •