Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Проблем съединител.

  1. #1
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default Проблем съединител.

    Вчера ми се случи нещо доста странно.Качам се аз сутринта, както обикновенно и си паля и ще тръгвам.И... цъ, не мога да включа на скорост, гледам си в краката, съединителя съм натиснал, ма неще.Гася, почвам да вкарвам 1/2/3/4/5, изредих ги няколко пъти. Паля, вкарвам 1-ва ,малко трудно, но влезе, нямаше хъркания или увличания.Тръгнах и сменям скорости ама малко по трудно влизат.Това докато стигна до работа.Качам се после (след 1 час) да отида до едно място, всичко нормално, все едно нищо не се е случвало.
    А сега кажете, "кво е туй нящу", някакви идеи колеги....
    Пп маслото е сменяно с Тутела преди зимата(преди 10х км) , верно капе малко от ск кутия, вероятно има и за доливане малко.Съединителя ми отделя най-долу, досега не съм го усещал да боксува никога.
    Last edited by mirchozo; 10-06-2009 at 22:30.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #2
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Аз е така сменях лагер помпа на съединителя. ама моята като казая не и повече на скорост не включи... но и педала омекна доста...
    Ти си виж спирачната течност как е....
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  3. #3
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default

    И при мен така почна и след време смених лагер помпа.Дано при теб не е това.
    0888515205

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    ако ти се наложи помпа сега проверих струва някаде 150-160 нова, значи 50-70 втора, дано е само зецепване нещо

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    ако ти се наложи помпа сега проверих струва някаде 150-160 нова, значи 50-70 втора, дано е само зецепване нещо
    Е хайде сега втора употреба лагер помпа!!! Както се казва в един български филм" Стига простотии бе тате" 80 лв. икономия могат да ти излязат доста солени.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    А като си тръгнал да сменящ лагер помпа, ще е добре да смениш и съединителя (притиск. и феродов диск)..., ако не си го сменял до сега... Поне аз така направих, за да ми е мирна главата ( и не съжалявам де

    Демек си приготвии едни 380-90лв за части + х лева за труд
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    А като си тръгнал да сменящ лагер помпа, ще е добре да смениш и съединителя (притиск. и феродов диск)..., ако не си го сменял до сега... Поне аз така направих, за да ми е мирна главата ( и не съжалявам де

    Демек си приготвии едни 380-90лв за части + х лева за труд
    Това вече зависи от състоянието , но "настройка" е добре да се има за подобна смяна.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    На кое казвате точно лагер-помпа колеги? Помпата на педала или помпата на съединителя? Предполагам че тази на съединителя дето натиска аксиалния лагер...
    А как се сменя въпросната лагер-помпа, трябва ли да се сваля кутията?
    Към колегите с течове от кутийте, как се справихте с този проблем?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    На кое казвате точно лагер-помпа колеги? Помпата на педала или помпата на съединителя? Предполагам че тази на съединителя дето натиска аксиалния лагер...
    А как се сменя въпросната лагер-помпа, трябва ли да се сваля кутията?
    На помпата долу при съединителя. Два вида са.има някои които са външни и не се сваля съединителя

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    По "закона за всеобщата гадост" мойта сигурно ще е 2-та.

    М/у другото, ден преди да ми направи този номер, сменях спирачно маркуче и сигурно ми е спаднала малко течноста в казанчето.Теоритично : възможно ли е да е влязлъл въздух в системата на съединителя?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    По "закона за всеобщата гадост" мойта сигурно ще е 2-та.

    М/у другото, ден преди да ми направи този номер, сменях спирачно маркуче и сигурно ми е спаднала малко течноста в казанчето.Теоритично : възможно ли е да е влязлъл въздух в системата на съединителя?
    Ако не спаднала малко няма как да засмуче въздух трябва да е свършила до край.
    НАистина има два варианта единия е с външна помпа и там сваляне на кутията не е нужно и помпата струва нова към 60-70лв другия вариант е да е слагер помпа тогва се свале кутията и лагера е скъп ако се стигне до такъв ремонт задължително е да се смени и поне феродовия диск на съединителя за притискателя може да се прецени на място но е добре и той да се смени. Ако случайно не ти се дават пари за нов притискател и лагер помпа пиши едно Л.С. да ти предложа нещо.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Към колегите с течове от кутийте, как се справихте с този проблем?
    Ами колега, много зависи откъде ти е теча - източника. Иначе от скоростната кутия най-много може да ти изтече около кило масло, защото пада нивото до състояние в което няма откъде повече да тече. Течовете може да са от семеринги, от лепене на скоростна кутия в следствие ная чупене на диференциал и пробиване на стената към камбаната, или пък от тапите на валовете. Изобщо това с теча е доста изваждащ момент, тъй като при всички случаи се налага сваляне на скоростната кутия.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  13. #13
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Благодаря колеги, ще видим като вляза в бокса, което ще стане при първа съзможност (май няма да е скоро като гледам финансите, но...) Така или иначе отдавна и се каня на тая кутия, че тия течове много ме дразнят.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #14
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Днес отново ми се случи същото. Педала на съединителя беше спаднал с около 3см, натискам и не влизат скоростите. Наведох се и с ръка дръпнах педала нагоре, след което ядовете ми изчезнаха и отново всички скорости си влизат нормално.

    Според мен е пружината която не връща педала в изходно положение, и помпата не се разпъва до крайното си положение, съответно не прави и достатъчно налягане за да работи нормално системата.
    Някакви други идеи колеги.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #15

    Default

    Пада на налягане и не връщането на педала може да е симптом и на не-уплътняване на "O" пръстени в цилиндъра на помпата на педала (ако е направено с "О" пръстени разбира се)
    Огледайте за теч под постелките или около стеблото на цилиндъра на помпата, но пък може да пуска съвсем по-малко и да няма видим теч.
    Разбира се ... това е само идея!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •