Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 73

Thread: Въпрос относно спирачките на 156

  1. #31
    започва да се пристрастява MaD-BoY's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково
    Age
    36
    Posts
    68

    Default

    1 Последен въпрос: Има ли някой който си е регулирал спирачките?
    Who Likes To Fuckin' Partyy Alfa Romeo 1.4 TS

  2. #32
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И как точно се регулират спирачките?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #33
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Май трябва да дам на колегата да направи още няколко кръгчета, немога да преценя и аз за жалост всички коли които съм карал до сега са били по стари от моята и немога да направя реална преценка с по - нова кола.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #34
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Всички нови коли спират по подобен начин, все пак вече почти всички са 4 дискови спирачки, а не с барабани отзад, както беше навремето.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #35
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Ами то и на колегата 146цата е с 4 диск спирачки, ама виж какво вика , че неговата не спирала така.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #36
    Запален алфист ancho's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bulgaria
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by MaD-BoY View Post
    И нашият бус спираше така след смяна на накладки, НО това не означава че така спира по принцип, след регулиране всичко се оправи и си беше като нов. И не говорим за това дали ще свикне или не, говорим за БЕЗОПАСНОСТ на теб и на тези зад теб, на тези около теб, на колко хора им са толкова добри спирачките знаеш ли? Ако ти се наложи да реагираш бързо и да спреш плавно когато изскочи дете пред теб какво ще правиш? ABS на алфите не е мн надежден както знаеш, не е като на Audi- натискаш до долу и колата се грижи за останалото.. Защо когато става дума аз безопасност всеки си затваря очите и премълчава... И така полжението на педала отговаря на това колко силно захапват челюстите, и щом при 1см отколонение почти се блокират колелата, сами преценете с каква точност трябва да натискаш ако искаш да спреш плавно, може би с отклонение 4-5мм, не искам да споря но аз лично не мога така и на мойта 146 савсем не е така...


    Каква е разликата в АБС-а на алфата спрямо аудито, че не разбрах, да не би алфата да те кара да слизаш и да я подпираш отпред като набиеш здрави спирачки. АБС е един и във всеки автомобил е с еднаква функционалност. 156-цата е с напълно нормални спирачки. Спортна кола, с толкова коне и 4диска как искате да спира, че не се сещам. Който ми се е качвал в мойта вярно казва че спирачките са луди, ама аз съм свикнал, нямам проблем, има нещо като 1-2см гратисен период, в който ако натиснеш колата започва да спира плавно, а удариш ли здраво вече започва да спира много сериозно, това е напълно нормално и няма причина за регулиране на спирачки или каквото и да е, просто на 156 не се предлага 1.4 двигател, за това не сравнявайте спирачките между такива автомобили Като изключим 120к.с мотора, то останалите които се предлагат в 156 направо си налагат такъв тип спирачна система

  7. #37
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И как точно се регулират спирачките?
    Нидей да питаш. Само за бусове важи това
    Колега MaD-BoY, нидей тъй молив тъ. Викаш сичкото 156 е с нерегулирани спирачки, и то сичките са се разрегулирали тъй щото да фащат по хубаво. Ей ако може да ми се разрегулира и ДВГ, че да въри повече и да арчи по-малко....
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  8. #38
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Всички нови коли спират по подобен начин, все пак вече почти всички са 4 дискови спирачки, а не с барабани отзад, както беше навремето.

    Ако правите сравнение с коли от началото на 90-те години, например естественно, че ще ви се сторят доста силни спирачките на по-новите автомобили.
    НО ако все пак ви се струва, че има нещо нередно, идете на сервиз, защото така от разстояние едва ли може да се даде точна преценка.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #39
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Нидей да питаш. Само за бусове важи това
    Колега MaD-BoY, нидей тъй молив тъ. Викаш сичкото 156 е с нерегулирани спирачки, и то сичките са се разрегулирали тъй щото да фащат по хубаво. Ей ако може да ми се разрегулира и ДВГ, че да въри повече и да арчи по-малко....
    Това беше риторичен въпрос.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #40
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Ръчната на кой зъб ти лови?
    Днес отпуснах ръчната си малко, за да видя резултата. Интересно ми стана като ти прочетох мненията и реших да пробвам. Първоначално ръчната ми хващаше na "втория зъб", отпуснах я още два "зъба" и има малка разлика. Сега спирачките са ми малко по-плавни в началото. Благодарности на Galeano
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  11. #41
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Lqnkata View Post
    Днес отпуснах ръчната си малко, за да видя резултата. Интересно ми стана като ти прочетох мненията и реших да пробвам. Първоначално ръчната ми хващаше na "втория зъб", отпуснах я още два "зъба" и има малка разлика. Сега спирачките са ми малко по-плавни в началото. Благодарности на Galeano
    А поне 5 човека казаха , че ръчна и спирачки нямат нищо общо... Сигурен ли си , че ти е помогнало или просто си въобразяваш??
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  12. #42
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Въобразява си.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #43
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by Lqnkata View Post
    Днес отпуснах ръчната си малко, за да видя резултата. Интересно ми стана като ти прочетох мненията и реших да пробвам. Първоначално ръчната ми хващаше na "втория зъб", отпуснах я още два "зъба" и има малка разлика. Сега спирачките са ми малко по-плавни в началото. Благодарности на Galeano
    За нищо...
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Lqnkata View Post
    Днес отпуснах ръчната си малко, за да видя резултата. Интересно ми стана като ти прочетох мненията и реших да пробвам. Първоначално ръчната ми хващаше na "втория зъб", отпуснах я още два "зъба" и има малка разлика.
    Ръчната задейства задните със жило, педала ги задейства с течност.....два различни кръга.....нямат общо, освен че оказват спирачно усилие върху задните гуми.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #45
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Въобразява си.
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ръчната задейства задните със жило, педала ги задейства с течност.....два различни кръга.....нямат общо, освен че оказват спирачно усилие върху задните гуми.....
    Само да уточня, че при мен ръчната спирачка беше изключително натегната, от което при натискане на педала на спирачките, малко преди да спре автомобила се активираха АБСите на задните гуми. След отпускане на жилото на ръчната спирачка, това спря!
    Малката разликата в плавността като цяло на спирачките ми се промени от това , че сега при натискане незадържат първо задните, от което да имам чуството, че някой ме е хванал за задната броня, а целия автомобил спира с нормално разпределение на спирачното усилие.
    Last edited by Lqnkata; 12-06-2009 at 18:21.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •