Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 73

Thread: Въпрос относно спирачките на 156

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    абе като е купих мойта и беше така не дава да барна спирачката. ся каточели има много празен ход. гледам дисковете бая са се износили пък накладките са много дебели. така или иначе който се качи и вика "бахти и спирачките"

  2. #17
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Колегата Galeano е прав донякъде колега проверете си ръчната! Има вероятност да Ви е задържало жилото на ръчната и то участъка който е над ауспуха... сигурно е ръждясало! Свалете задно ляво колело и накарайте някой да опъва и връща ръчната и наблюдавайте дали се връща нормално! Раздвижете го със спрей и проверете гумените маншони в края на жилото дали са здрави обикновено от там влиза вода и луга през зимата и ускорява процеса! Когато задържи жилото спирачния цилиндър и накладките не могат да се връщат и остават близо до диска затова и "няма ход педала". Също така смажете и осите по които се движат накладките те също може да са блокирали. Всъщност мисля, че сме обсъждали темата и преди, може да потърсите с търсачката!
    Успех!

    П.П. раздвижете и спирачния цилиндър... с въртене и натискане може да ползвате подходящ спрей също!

    П.П.П. Сложете си домакинско алуминиево фолио за екраниране на топлината на спирачното жило в участъка където минава над ауспуховата тръба!

    Off: u2 Galeano
    Обяснението ти е сурер колега, за което
    Но ми се струва, че трябваше да прочетеш по-задълбочено първият пост по темата.
    При положение, че са сменени 4 диска +всички накладки, мислиш ли, че ако имаше нещо запекло нямаше да разберат???

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #18
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Много зависи кой го прави и дали иска да гледа за проблем. Или просто сменя, взима парите и толкоз. Факт.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #19
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Много зависи кой го прави и дали иска да гледа за проблем. Или просто сменя, взима парите и толкоз. Факт.
    По принцип си АБСОЛЮТНО прав.
    Но ако цилиндърчето е било запекло /например/, то все пак трябва да се раздвижи за да се сложат новите накладки.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    ...
    Но ако цилиндърчето е било запекло /например/, то все пак трябва да се раздвижи за да се сложат новите накладки.
    Така е колега раздвижват слагат всичко и още при първото дръпване на ръчната спирачка и положението е същото ... колега haljscho не ми се обяснява повече. Идеята беше, просто да насоча колегата към една възможност и ако проблема е такъв, как да го отстрани.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  6. #21
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    И колеги като гледам излезна , че така са си добре спирачките и като гледам на повечето са така?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Колега. Нали ме пита по скайпа? Казах ти че са си така. Моите сега са зле, но ще сменям дискове и маркучи и се надявам да станат като при теб. Че сега с 5 човека като река да спра няма спиране.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    И колеги като гледам излезна , че така са си добре спирачките и като гледам на повечето са така?
    Колега най-добре сравнете с друга 156-ца... да спирачките са много чувствителни и спират много добре (нормално е! ) защото когато се прави динамичен и мощен двигател се мисли и как ще се спира Поне при заводските силни автомобили е така, а не при кварталните "тунинг майстори". Примерно не мога да ги сравня с тези на VW, но пък карах преди време една сравнително нова Celica... как спира това нещо... сякаш някой го "хваща за бронята отзад" и е също толкова "чувствителна" Аз примерно най-много се притеснявам някой да не ми "вкара гол" в багажника когато карам в градско движение и винаги имам "едно на ум".
    Все пак проверете си жилото, не отнема много време и може да Ви спести доста ядове.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  9. #24
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Ами питах те колега по скайп ама реших да се посъветвам и с другите колеги.
    Фаде за сега смятам да не ги барам.. че и това махане на колела и прочие ми изглежда доста време .
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  10. #25
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Време е да стане ясно , че ръчната няма никаква вина за начина на спиране на колата. (освен ако не спирате на ръчна) Тя единствено може да влияе върху износването на накладките.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  11. #26
    започва да се пристрастява MaD-BoY's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково
    Age
    36
    Posts
    68

    Default

    Здравейте, много се изписа по въпроса и смятам да обобщя от каде идва цялата история за тази тема. Та наскоро колегата CrazyElement ми позволи да врътна 2-3 кръгчета с неговата 156, (аз понеже карам 146 1.4ТС) с цел да добия представа за динамиката, возията, и евентуално да направя сравнение между двете. Та установих че при отклонение на педала на спирачката с приблизително 1см тя почти заковава, и плавно спиране мн трудно(поне за мен) може да бъде усъществено, и го предупредих че е опасно в някой ситуации: когато вали, на сняг,дъжд или в трафик, като му дадох пример с фирменият ни бус Тоyota Hiace- чиито спирачки бяха подобни след смяна на накладки, и баща ми се разминал на косъм 2 пъти в дъжд (все пак буса е 2 тона и при блокиране на колелата в дъжд ви е ясно за какво иде реч, като тръгне да се парзаля на някаде и вкарване в пътя няма), та буса претърпя регулиране на спирачната уредба в оторизиран сервиз на Тoyota , след което спирачките си хващаха постъпателно, като заковаване се усеща6е 4ак когато педалът достигне средно положение. Та посъветвах колегата или да си регулира спирачките и от там започва цялата история, като той не ми вярва че има такова нещо, понеже никои от форума не го е предложил. Аз отхвърлям варианта с ръчната защото когато жилото е раждясало или замръзнало -доста хора знаят за какво говоря, лоста ще е като мъртъв- все едно няма жило закачено за него, а определено ръчната на колегата не беше така, и си функционираше напълно нормално.
    Last edited by MaD-BoY; 11-06-2009 at 15:40.
    Who Likes To Fuckin' Partyy Alfa Romeo 1.4 TS

  12. #27
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    И колеги като гледам излезна , че така са си добре спирачките и като гледам на повечето са така?
    Нищо ти няма на спирачките, просто така си спира 156-цата, ще свикнеш.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #28
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Ами така и излиза по време на извънградско каране спирачките си хващат много добре и трябва да ги натискам доста повече докато заковат, което и не доумявам как става това... при каране в града не дават да ги барна а извънградско се нормализират..
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  14. #29
    започва да се пристрастява MaD-BoY's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково
    Age
    36
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Нищо ти няма на спирачките, просто така си спира 156-цата, ще свикнеш.
    И нашият бус спираше така след смяна на накладки, НО това не означава че така спира по принцип, след регулиране всичко се оправи и си беше като нов. И не говорим за това дали ще свикне или не, говорим за БЕЗОПАСНОСТ на теб и на тези зад теб, на тези около теб, на колко хора им са толкова добри спирачките знаеш ли? Ако ти се наложи да реагираш бързо и да спреш плавно когато изскочи дете пред теб какво ще правиш? ABS на алфите не е мн надежден както знаеш, не е като на Audi- натискаш до долу и колата се грижи за останалото.. Защо когато става дума аз безопасност всеки си затваря очите и премълчава... И така полжението на педала отговаря на това колко силно захапват челюстите, и щом при 1см отколонение почти се блокират колелата, сами преценете с каква точност трябва да натискаш ако искаш да спреш плавно, може би с отклонение 4-5мм, не искам да споря но аз лично не мога така и на мойта 146 савсем не е така...
    Last edited by MaD-BoY; 11-06-2009 at 16:49.
    Who Likes To Fuckin' Partyy Alfa Romeo 1.4 TS

  15. #30
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by MaD-BoY View Post
    И нашият бус спираше така след смяна на накладки, НО това не означава че така спира по принцип, след регулиране всичко се оправи и си беше като нов. И не говорим за това дали ще свикне или не, говорим за БЕЗОПАСНОСТ на теб и на тези зад теб, на тези около теб, на колко хора им са толкова добри спирачките знаеш ли? Ако ти се наложи да реагираш бързо и да спреш плавно когато изскочи дете пред теб какво ще правиш? ABS на алфите не е мн надежден както знаеш, не е като на Audi- натискаш до долу и колата се грижи за останалото.. Защо когато става дума аз безопасност всеки си затваря очите и премълчава...
    Оф колата си спира добре. Стига сте го притеснявали чиляка. Много бързо се свиква и постепенно и плавно спиране е напълно възможно. Дай ся да окепазим колата че да спира като бус.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •