Results 1 to 11 of 11

Thread: Въпрос за уреда за налягане на маслото при 2.5 ТД

  1. #1
    Все още алфист... forza_italia's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    126

    Default Въпрос за уреда за налягане на маслото при 2.5 ТД

    Колеги пускам тема понеже в една друга подобна никой не ми отговоря.Въпроса ми е свързан с уреда за налягане на маслото. Става дума за колата от подписа 2.5 ТД. При мен сутрин като тръгна за работа показва малко под 4 бара,след около петнадесет минути примерно вече показва на нулата,все едно не работи..След това дори и цял ден да я карам,независимо колко време работи си показва само това.. Някой имал ли е подобен проблем и евентуално предположение от какво може се получава така. Колата я имам от около месец,предния собственик ми каза че и при него е показвал така,колко трябва да е по принцип нормалното налягане и дали самия датчик е прецакан или наистина няма достатъчно налягане. Скоро бях спрял на едно нагорнище с муцуната нагоре и като запалих ми светна лампата на таблото /тази с пръчката и капката / и след 5 секунди угасна и от тогава не е светвала повече. Масло в двигателя има колкото трябва,проверявам всеки ден ,мисълта ми е дали има някаква връзка между показанията на уреда и светването на лампата. Тази другата която е на чек панела не е светвала никога,доколкото знам тя е само за минимално количество на маслото,така че не би трябвало да има нещо общо с цялата история. Нека ако някой знае нещо да каже,доста време стана така и си мисля да не би да е сериозно и да се отвори бела някаква.
    Ex: Alfa Romeo 33 Imola 1.4 8V '94
    Ex: Alfa Romeo 145 1.4 16V TS '97
    Ex: Аlfa Romeo 155 2.5 TD Sport '96

  2. #2
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Според мен е от датчика нещо. При мен се получава нещо подобно. Сутрин стартирам над 6 (с Ладов датчик съм) и с увеличаване на температурата на мотора, налягането се срива до 0. Даже като ми се вкл. перката на радиатора пада и под нея. Маслото го изключвам уж като вариант (сега съм с АGIP 10/40 2000 SINT), преди това със Селения 20К AR. Показанията са еднакви. А, и принципно датчиците мъртвират напълно след смяна на маслото, така че най-вероятно си е до датчика. Така или иначе съм напипал датчици(Лада) под 10 лв в един магазин, може и да пробвам със смяна скоро, да видя, ще има ли промяна. Принципно мисля, че около 1 бар трябва да е на загряла кола на пр. ход (из темите има и точно колко трябва да е, ама ме мързи сега да ровя).
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #3
    Упорит Дизелджия MILEN 76's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    227

    Post

    Ако не ти представлява проблем почети малко тук че тая тема при нас е захапана отдавна:http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=9911
    Mercedes Benz S Class 3.2 cdi 2006
    166 2.4 JTD '02
    164 2.5 TD '98 ex
    Човешко е да се греши, но за да се объркат съвсем нещата е необходим компютър.

  4. #4
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Ще се вмъкна не много на място, ама и при мене е почти същото.Даже и с темп май имам проблем ама всичко е от датчиците.За налягане е умрял пък за ниво с пипетката ми свети откак съм сменил маслото.Пък ако на всяка смяна на масло ако тр да се сменя и датчик.. доста скъпа смяна на масло ще е.!!! В Т и Н кар са около 50 лв броика .... пък на старо.. няма смисъл.. всеки един може да сдаде багажа по всяко време.Засега съм без.Колко е нормалната темп на маслото..при скорост 90 км/ч извън града... какви стойности показват вашите?
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Датчиците за налягане са си проблемно място. И моя от време на време показва щуротии. Ако колегата не е виждал да свети червената лампа горе на таблото най-вероятно с една смяна на датчика нещата ще се оправят. Все пак като знаем колко чувствителен е този мотор към прегряване няма как да върви без мало за смазка. А за температурата н маслото при скорост 90 км час мисля че е някъде около 95 градуса. Аз моята съм я докарвал до 120 в горещ ден с яка ръчка на магистралата като в това време тази на водата си седеше на 90
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #6
    Все още алфист... forza_italia's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    126

    Default

    Благодаря на всички за отговорите и най вече на колегата който ме насочи към темата за датчика в 164 раздела. Поздрави.
    Ex: Alfa Romeo 33 Imola 1.4 8V '94
    Ex: Alfa Romeo 145 1.4 16V TS '97
    Ex: Аlfa Romeo 155 2.5 TD Sport '96

  7. #7
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    Моя дадчик почна да прави проблеми ,показваше каквото искаше,реших да си купя нов и като ми казаха 68 кинта се изпотих.Купих един от жигула ,направих му преход едната резба е М10х1 ,а другата маи бе М12х1 и го завъртях там за проба ,работи и показва перфектно за 10 кинта датчик и 2 лв. преход .Сега показва 6 атмосфери ,преди не ходеше повече от 2...3.
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  8. #8
    Упорит Дизелджия MILEN 76's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    227

    Post

    Quote Originally Posted by krasisashkov View Post
    Моя дадчик почна да прави проблеми ,показваше каквото искаше,реших да си купя нов и като ми казаха 68 кинта се изпотих.Купих един от жигула ,направих му преход едната резба е М10х1 ,а другата маи бе М12х1 и го завъртях там за проба ,работи и показва перфектно за 10 кинта датчик и 2 лв. преход .Сега показва 6 атмосфери ,преди не ходеше повече от 2...3.
    И аз така ,че ми беше писнало да купувам нови и да изкарват по месец,макар че мен ме лъже с околу половин атмосвера.
    Mercedes Benz S Class 3.2 cdi 2006
    166 2.4 JTD '02
    164 2.5 TD '98 ex
    Човешко е да се греши, но за да се объркат съвсем нещата е необходим компютър.

  9. #9

    Default здр.

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Датчиците за налягане са си проблемно място. И моя от време на време показва щуротии. Ако колегата не е виждал да свети червената лампа горе на таблото най-вероятно с една смяна на датчика нещата ще се оправят. Все пак като знаем колко чувствителен е този мотор към прегряване няма как да върви без мало за смазка. А за температурата н маслото при скорост 90 км час мисля че е някъде около 95 градуса. Аз моята съм я докарвал до 120 в горещ ден с яка ръчка на магистралата като в това време тази на водата си седеше на 90
    Това с маслото не е нормално. Виш си радиаторчето!

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by mimo_ View Post
    Това с маслото не е нормално. Виш си радиаторчето!
    ами незнам да ти кажа. Чистил съм го, пластмасата която отклонява въздуха към него съм я нагласил а и когато я отпуснеш много бързо сваля температурата. а и червения сектор е чак на 140 градуса
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  11. #11

    Default здр

    По принцип 250гр. да ти е по-малко маслото и дига с 5-7 градоса температурата! Това, че я връща бързо е мн. добре.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •