Results 1 to 11 of 11

Thread: Въпрос за уреда за налягане на маслото при 2.5 ТД

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Все още алфист... forza_italia's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    126

    Default Въпрос за уреда за налягане на маслото при 2.5 ТД

    Колеги пускам тема понеже в една друга подобна никой не ми отговоря.Въпроса ми е свързан с уреда за налягане на маслото. Става дума за колата от подписа 2.5 ТД. При мен сутрин като тръгна за работа показва малко под 4 бара,след около петнадесет минути примерно вече показва на нулата,все едно не работи..След това дори и цял ден да я карам,независимо колко време работи си показва само това.. Някой имал ли е подобен проблем и евентуално предположение от какво може се получава така. Колата я имам от около месец,предния собственик ми каза че и при него е показвал така,колко трябва да е по принцип нормалното налягане и дали самия датчик е прецакан или наистина няма достатъчно налягане. Скоро бях спрял на едно нагорнище с муцуната нагоре и като запалих ми светна лампата на таблото /тази с пръчката и капката / и след 5 секунди угасна и от тогава не е светвала повече. Масло в двигателя има колкото трябва,проверявам всеки ден ,мисълта ми е дали има някаква връзка между показанията на уреда и светването на лампата. Тази другата която е на чек панела не е светвала никога,доколкото знам тя е само за минимално количество на маслото,така че не би трябвало да има нещо общо с цялата история. Нека ако някой знае нещо да каже,доста време стана така и си мисля да не би да е сериозно и да се отвори бела някаква.
    Ex: Alfa Romeo 33 Imola 1.4 8V '94
    Ex: Alfa Romeo 145 1.4 16V TS '97
    Ex: Аlfa Romeo 155 2.5 TD Sport '96

  2. #2
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Според мен е от датчика нещо. При мен се получава нещо подобно. Сутрин стартирам над 6 (с Ладов датчик съм) и с увеличаване на температурата на мотора, налягането се срива до 0. Даже като ми се вкл. перката на радиатора пада и под нея. Маслото го изключвам уж като вариант (сега съм с АGIP 10/40 2000 SINT), преди това със Селения 20К AR. Показанията са еднакви. А, и принципно датчиците мъртвират напълно след смяна на маслото, така че най-вероятно си е до датчика. Така или иначе съм напипал датчици(Лада) под 10 лв в един магазин, може и да пробвам със смяна скоро, да видя, ще има ли промяна. Принципно мисля, че около 1 бар трябва да е на загряла кола на пр. ход (из темите има и точно колко трябва да е, ама ме мързи сега да ровя).
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #3
    Упорит Дизелджия MILEN 76's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    227

    Post

    Ако не ти представлява проблем почети малко тук че тая тема при нас е захапана отдавна:http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=9911
    Mercedes Benz S Class 3.2 cdi 2006
    166 2.4 JTD '02
    164 2.5 TD '98 ex
    Човешко е да се греши, но за да се объркат съвсем нещата е необходим компютър.

  4. #4
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    36
    Posts
    499

    Default

    Ще се вмъкна не много на място, ама и при мене е почти същото.Даже и с темп май имам проблем ама всичко е от датчиците.За налягане е умрял пък за ниво с пипетката ми свети откак съм сменил маслото.Пък ако на всяка смяна на масло ако тр да се сменя и датчик.. доста скъпа смяна на масло ще е.!!! В Т и Н кар са около 50 лв броика .... пък на старо.. няма смисъл.. всеки един може да сдаде багажа по всяко време.Засега съм без.Колко е нормалната темп на маслото..при скорост 90 км/ч извън града... какви стойности показват вашите?
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Датчиците за налягане са си проблемно място. И моя от време на време показва щуротии. Ако колегата не е виждал да свети червената лампа горе на таблото най-вероятно с една смяна на датчика нещата ще се оправят. Все пак като знаем колко чувствителен е този мотор към прегряване няма как да върви без мало за смазка. А за температурата н маслото при скорост 90 км час мисля че е някъде около 95 градуса. Аз моята съм я докарвал до 120 в горещ ден с яка ръчка на магистралата като в това време тази на водата си седеше на 90
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #6
    Все още алфист... forza_italia's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    126

    Default

    Благодаря на всички за отговорите и най вече на колегата който ме насочи към темата за датчика в 164 раздела. Поздрави.
    Ex: Alfa Romeo 33 Imola 1.4 8V '94
    Ex: Alfa Romeo 145 1.4 16V TS '97
    Ex: Аlfa Romeo 155 2.5 TD Sport '96

  7. #7

    Default здр.

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Датчиците за налягане са си проблемно място. И моя от време на време показва щуротии. Ако колегата не е виждал да свети червената лампа горе на таблото най-вероятно с една смяна на датчика нещата ще се оправят. Все пак като знаем колко чувствителен е този мотор към прегряване няма как да върви без мало за смазка. А за температурата н маслото при скорост 90 км час мисля че е някъде около 95 градуса. Аз моята съм я докарвал до 120 в горещ ден с яка ръчка на магистралата като в това време тази на водата си седеше на 90
    Това с маслото не е нормално. Виш си радиаторчето!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •