Results 1 to 13 of 13

Thread: Помпа на съединителя

  1. #1

    Default Помпа на съединителя

    Значи случват се странни неща с тоя педал.Забелязал съм,че в най-големите жеги го прави тоя номер,а именно педала не се връща докрай,остава някъде по средата.Като е хладно не го прави бачка перфектно,обаче на големия пек сдава багажа.Не винаги обаче когато си поиска,та чудя се помпата ли е тръгнала що ли...И според вас защо в жегите го прави...

    П.П. Между другото съединителя е на 1000 километра и работи перфектно,ама...А и има едно подскачане при смяна на предавки(все едно съм пуснал рязко съединителя),възможно ли е да имат връзка нещата...
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    54

    Default

    .
    Last edited by и.петров; 13-04-2010 at 21:47.

  3. #3
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    Значи случват се странни неща с тоя педал.Забелязал съм,че в най-големите жеги го прави тоя номер,а именно педала не се връща докрай,остава някъде по средата.Като е хладно не го прави бачка перфектно,обаче на големия пек сдава багажа.Не винаги обаче когато си поиска,та чудя се помпата ли е тръгнала що ли...И според вас защо в жегите го прави...

    П.П. Между другото съединителя е на 1000 километра и работи перфектно,ама...А и има едно подскачане при смяна на предавки(все едно съм пуснал рязко съединителя),възможно ли е да имат връзка нещата...
    Помпа или работното цилиндърче , едно от двете ти прави номерца . При мене с тези симптоми излезе помпата на педала . Докато се наканя да я сменя и взе , че изби и омаза всичко (ужас е да переш мокета ) . Помпата освен , че е на кофти място се и сменя много кофти , ако е работното цилиндърче на скоростната кутия там вече е лесно . Аз лично бих заложил на помпата при така описаните симптоми .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  4. #4
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    И при мен се появиха от скоро същите симптоми Иначе си сменям скорости перфектно и не губя течност. Но ще имам едно на ум.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  5. #5
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Vesko84 View Post
    И при мен се появиха от скоро същите симптоми Иначе си сменям скорости перфектно и не губя течност. Но ще имам едно на ум.
    Пипни маншоните от долу за теч.
    За да не те изостави някъде.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  6. #6
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Естествено ще следя изкъсо. Аз така на 33ката на бащата веднъж хванах о време точно такъв теч, защото педала почна да скърца и аз се наведох да видя защо
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  7. #7
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Възможно е да е зле и хидравличната течност и да е за смяна .Това разбира се ако работния цилиндър или горната помпа са наред както и съединенията между тях .
    Alfa 155 2.0 16v

  8. #8

    Default

    А някой може ли да ми разясни на какъв принцип работят горната помпа и работния цилиндър,от къде взимат вакуум и от какво се влияят,защото много ме съмнява,че ме дъни някое съединение.А каква е системата на маркучите...
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  9. #9
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    А някой може ли да ми разясни на какъв принцип работят горната помпа и работния цилиндър,от къде взимат вакуум и от какво се влияят,защото много ме съмнява,че ме дъни някое съединение.А каква е системата на маркучите...

    Системата зима течност от казанчето на спирачките. При тези без АБС маркуча е от горната страна от страни на казанчето. От там маркуча влиза в помпата при педала на съединителя, и после помата нагнетява течносто в работното цилиндърче от горе на скоростната кутия.

    Помпата се вижда при педала на съединителя, а работното цилиндърче е от горе на скоростната кутия и се вижда като погледнеш м/у гумения маркуч след дебитомера и казанчето на спирачките.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  10. #10

    Default

    Нямам теч никакъв,преди час обезвъздуших и забелязах,че излезнаха съвсем малко мехурчета в началото,обаче течността беше доста мръсна,а съм я сменял изцяло преди 2 месеца с "TUTELA TOP4" и защо е толкова мръсна може би някоя гумичка си пуска секретите вече.Довечера като я покарам ще кажа дали е имало ефект от обезвъдушаването.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  11. #11
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Забелязах че помпата започва да се омазва лекичко със спирачна течност и съм си уговорил час при чичко Лисан този петък. Иначе все още нямам грижи. Но по-добре да не чакам нещата да загрубеят. Но явно симптомите с непълното връщане на педала еднозначно говорят за проблем с тази помпа. Мерси на колегите за съветите
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  12. #12

    Default

    Откакто обезвъздуших в неделя засега нямам проблеми,обаче докога ще видим,а и нямам теч никъде.И все пак се чудя тва подскачане при смяна на скорости дали не е от същата тая пиш.а...
    Last edited by 155_8000rpm; 16-06-2009 at 22:28.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  13. #13

    Default

    Проблема е решен със смяна на гумички на помпата...може да триете темата...
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •