Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 58

Thread: Въпроси за халогени, централно и др.

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Цената зависи от това, какво ще излезе.
    Оптимист
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  2. #17
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Telerig View Post
    Привет...значи в момента независимо дали е натиснато или не копчето на задната врата централното работи само от вратата на шофьора и тази врата не реагира. От вратата на пасажера не работи централното- заключва и отключва веднага. От копчето на дистанционното по същият начин се държи. За момента я заключвам само с ключа като на задната врата ръчно натискам копчето. Значи според мен наистина тук става въпрос за блокирала машинка на задната врата и най вероятно от това идва цялата работа...ще отида да я правят...някакви идеи за цена ориентировъчна на тези машинки имате ли ако трябва да я сменям? Благодаря предварително!
    Значи все пак е от предна дясна, както ти казах. Задните врати просто спират да работят, но не бъркат централното, защото то не се включва чрез тях. Скоро сменях и задна и предна, но ми сложиха машинки втора употреба, които ако не се лъжа ми излязоха 40 лв задната и 50 лв предната + труд. Може да се купят от ТиН, но с поръчка и чакаш 1 месец. Цената на новите мисля, че е сто и нещо лева едната. Аз лично си правя колата тук:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=9045

    Най-добре се обади на Бобо, разбери се за час и иди да ти я оправи. Той ще ти изчисти и грешката на еърбега. Не е лошо да му кажеш и една диагностика да ти направи.
    Last edited by Коки; 19-06-2009 at 10:48.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  3. #18

    Default

    Благодаря за съдействието! Ще се обърна към него!

  4. #19

    Default

    Оправихме нещата - оказа се не една ами две счупени машинки предна дясна и задна лява. Бобо и Нено в Екстрийм тунинг свършиха добра работа - смениха ми и крушките в таблото и други дреболии като подкалник, кабели на левия фар и .т.н. излезе ми към 400кинта всичко ама карай да върви ...(това е блус както пее "Кръпката" )- описал съм цените в раздела за ремонти...

    Last edited by Telerig; 22-07-2009 at 19:40.

  5. #20
    Запален алфист bobbybg75's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    126

    Default

    определено са най големите скъпчий 400 лева само веднъж се излъгах да отида там в това гаражче няма да повторя никога повече

  6. #21
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Що бе колега, кое не ти хареса... сподели.

  7. #22

    Default

    Ами то повечето пари заминаха в моргата в Драгичево, 2х75 за машинките + 50 за подкалника - 200...друг е въпроса, че труда в сервиза излезе 190лв за тези интервенции - не знам как е в другите сервизи споделете. Тези момчета там си разбират от работата и са много отзивчиви иначе другият ми вариант беше да отида до Драгалевци както друг колега ме насочи ама там ми е по-далече просто.

  8. #23
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Telerig View Post
    ...че труда в сервиза излезе 190лв за тези интервенции - не знам как е в другите сервизи споделете. Тези момчета там си разбират от работата и са много отзивчиви ...
    Именно защото си разбират от работата, предпочитам да дам 190 лв на тях, отколкото 50 лв на някого, който ще си остави ръцете, после 50 лв на друг за да оправи кашата на първия, после 50 лв на трети и т.н. В крайна сметка, качеството си има цена.

    П.П. (Off) Най-разпространения рекламен слоган в България е "Високо качество на ниски цени", но всъщност това е класически оксиморон.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  9. #24
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Telerig View Post
    Ами то повечето пари заминаха в моргата в Драгичево, 2х75 за машинките + 50 за подкалника - 200...друг е въпроса, че труда в сервиза излезе 190лв за тези интервенции - не знам как е в другите сервизи споделете. Тези момчета там си разбират от работата и са много отзивчиви иначе другият ми вариант беше да отида до Драгалевци както друг колега ме насочи ама там ми е по-далече просто.
    Така е на който не му харесва цената не е за тук Само да не збравяме че в тая цена влиза и оправяне на еърбега смяна на двете машинки на вратите като едната беше разглобена на място защото лостовата система беше изкривена(и това е правено) зверски и вратата беше блокирала тотално! Освен това по колата са сменени общо 11 крушки потаблото и външното осветление и е ремонтиран фар който преди това беше с лепени с тиксо кабели вътре Да не забравяме и монтаж на подкалник с липсващи части и също така оправяне на казанчето на чистачките което освен че си беше на място не се държеше никъде Та какво не разбрахте

    ---------- Post added at 12:27 ---------- Previous post was at 12:25 ----------

    Quote Originally Posted by bobbybg75 View Post
    определено са най големите скъпчий 400 лева само веднъж се излъгах да отида там в това гаражче няма да повторя никога повече

    Радвам се колега че си си намерил сервиза - за твое сведение цените ми са по ниски от италсервиз За качеството можеш да си направиш справка дори във форума
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Колега Telerig, твойта кола ако е тъмно сива с бяла лепенка на багажника от дясно... браво... много ме израдва белия салон... аз ходих при Бобо и те тъкмо ти оправяха машинката та жвърлих един поглед За Бобо само суперлативимога да кажа... Браво на момчетата... Един вид доктор Хаус на Алфите
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  11. #26

    Default

    Ами същия цвят като на колегите Коки и Асенов е - абсолютно същата и годината и модела, само дето кожения салон е бял и има бяла лепенка на булдог отзад да...не знам защо ти е избило на тъмно сиво, може би заради осветлението в сервиза...салона е трепач и мен много ме кефи ама иска да му ударя едно основно почистване ...ще вида дали няма тема за това какви препарати използват колегите и ако няма ще пусна една дискусия Мерси за комплимента колега!


    ...Един вид доктор Хаус на Алфите
    Това ми е първи ремонт при тях и откъм умения и знания съм с подобно впечатление...предстои ми монтаж на халогени (като се сдобия с такива и си оправя драскотините по бронята) тъй, че се надявам да затвърдя впечатленията си

  12. #27
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia/Pernik
    Posts
    27

    Default

    На левия ми фар за мъгла е счупено стъклото отпред. Купих си ново (старо от ударена алфа) и търся насоки за монтажа му, понеже ми казаха, че е нужно да се сваля бронята. Та въпроса ми е, мога ли сам да се оправя или да я карам някъде?

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo_V View Post
    На левия ми фар за мъгла е счупено стъклото отпред. Купих си ново (старо от ударена алфа) и търся насоки за монтажа му, понеже ми казаха, че е нужно да се сваля бронята. Та въпроса ми е, мога ли сам да се оправя или да я карам някъде?
    Не мисля, че ще трябва да се сваля броня, ако си сръчен ще се оправиш сам, доста е ниско и неудобно за работа без канал, може да я вдигнеш леко на крика и да я подпреш да не падне.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia/Pernik
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не мисля, че ще трябва да се сваля броня, ако си сръчен ще се оправиш сам, доста е ниско и неудобно за работа без канал, може да я вдигнеш леко на крика и да я подпреш да не падне.
    Благодаря. Имам канал, та ще опитам да се пробвам сам. Предполагам, че отзад се държи на няколко болтчета и щипки или греша?

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo_V View Post
    Благодаря. Имам канал, та ще опитам да се пробвам сам. Предполагам, че отзад се държи на няколко болтчета и щипки или греша?
    Не помня, ще го видиш, сваляш го целия, носиш си го на топло, може да ти трябва и някакъв силикон.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •