Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 53 of 53

Thread: Защо свети лампата за изгоряла крушка при положение че всичко свети

  1. #46
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Или поне частично
    По-елегантният вариант е по възможност да се преправи клюкарката.
    Проучвах тоя вариант, но на 156 няма как да стане.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Проучвах тоя вариант, но на 156 няма как да стане.
    Други вaриaнти освен със съпротивлението кaто се сложи имa ли? Не виждaм смисъл, aко диодните крушки нямa дa сa икономични вече....ефектa се губи. Зa товa aко имa друг вaриaнт, ще е прекрaсно.



  3. #48
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Значи е в реда на нещата да присвятка в такт с мигач или натискане на спирачка!
    Ако съм те разбрал правилно.
    При мен примерно като ми изгори стоп светлината на някоя от двойните крушки,клюкарката светва само когато натисна спирачките.Предполагам,че това е нормално.Това са ми опитностите до сега.

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Други вaриaнти освен със съпротивлението кaто се сложи имa ли? Не виждaм смисъл, aко диодните крушки нямa дa сa икономични вече....ефектa се губи. Зa товa aко имa друг вaриaнт, ще е прекрaсно.
    Малко селско,но има доста неща с които можеш да "зачерниш" клюкарката и ще си имаш диоди без да те дразни клюкарката
    Last edited by Zlobich; 29-01-2014 at 20:02.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #49
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Други вaриaнти освен със съпротивлението кaто се сложи имa ли? Не виждaм смисъл, aко диодните крушки нямa дa сa икономични вече....ефектa се губи. Зa товa aко имa друг вaриaнт, ще е прекрaсно.
    Допълнително съпротивление със стойност 100 ома, консумира 1,44 вата мощност. Добави към това мощността на LED крушката и сравни с тази на оригиналната крушка и така прецени дали се губи ефекта.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #50
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    На фона на останалите разходи по колата,икономията от габарита ми се струва направо безсмислена!Преди четири години смених единия,и от тогава никакви ядове.Това ми звучи,като да използваме максимално моторната спирачка с цел да не скапем стоп светлините!!!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  6. #51
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Какво икономисвате бе хора, за 4години съм сменил само веднъж габаритите и то единия, другия понеже така и така си бях изподрал ръцете да се не цапам пак.Откак съм я взел не съм изключвал фаровете.Проблема при мен, а сигурно и при други е следния - халогенната крушка на габарита топи оная пластмаса между стъклото и рефлектора дето я правим черна като на GTA.Веднъж вече я сменях и искам да я запазя.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #52

    Default

    Икономия на ток.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #53
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by knifemaniac View Post
    Премигващо трептящо-това не е светене колега,но нека да не оспамваме темата
    Quote Originally Posted by stu View Post
    От няколко дни и моята започна да свети, но само в такт с мигач, аварийните или натискането спирачка.Нямам изгорели крушки.
    Quote Originally Posted by B13Bs View Post
    колега от лоша връзка пак светва чека поне при мен беше така оправих си минуса на габаритите отзад и се оправи всичко така че може и такъв проблем да има нека да си прегледа дали всичко свети добре без смущения щото аз сам патил свети но едно такова премигващо трептящо
    Quote Originally Posted by stu View Post
    Значи е в реда на нещата да присвятка в такт с мигач или натискане на спирачка!
    Педи малко открих проблема, тъй като разбрах, че свети основно при десен мигач-лоша връзка на една от клемите в буксата на на десните задни светлини, чак се беше стопила.И на това да му кажаш,че не е проблем а спамене!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •