Results 1 to 15 of 53

Thread: Защо свети лампата за изгоряла крушка при положение че всичко свети

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default

    Колеги и аз имам подобен проблем на дисплея ми показа че има изгоряла крушка и се оказа лява къса светлина,смених е но на дисплея още показва че има изгоряла крушка. ALFA 147 1.6 ts купих е преди 3 дена и не съм мн.на ясно

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Колеги и аз имам подобен проблем на дисплея ми показа че има изгоряла крушка и се оказа лява къса светлина,смених е но на дисплея още показва че има изгоряла крушка. ALFA 147 1.6 ts купих е преди 3 дена и не съм мн.на ясно
    виж крушките на задния номер
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3

    Default

    и 2-те светят.може ли да е от лампата в жапката

  4. #4
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Прочети си в книжката, какво следи въпросната лампа!
    За 156 пише, че ако светне въпросната индикация има проблем с осветлението на:
    - стоповете
    - задните фарове за мъгла
    - пътепоказателите
    - регистрационния номер
    Също така значи и изгорял предпазител или прекъсната връзка!
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Колеги и аз имам подобен проблем на дисплея ми показа че има изгоряла крушка и се оказа лява къса светлина,смених е но на дисплея още показва че има изгоряла крушка. ALFA 147 1.6 ts купих е преди 3 дена и не съм мн.на ясно
    За късите не свети чека, колкото и странно да звучи. Със сигурност свети за габарити, стопове (за 3тия стоп не съм сигурен), мигачи и крушките на задния номер. При мен на дисплея изписва точно коя е изгоряла.

    Проверете си стоповете! При мен светва чека, изписва десен стоп, слизам и гледам - свети всичко, а то какво свети - габарита, щото никой не натиска педала. Една-две минути стоях и се чудих лош контакт ли е, какво е докато не загрях и после 5 минути стоях и се самосъжалявах

  6. #6
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    На стоп лентата мисля че светва след 4-та изгоряла крушка.

    Щом всичко си свети, най-вероятно проблема е в различно съпротивление на самата крушка. Спомни си кога светна лампата и дали не си сменял крушка преди това
    Махаш я и слагаш нова.

    Също съм чувал и за проблем в модула, който казва на тая лампа кога да свети. Мисля, че е заедно с оборотомера. Ако е превъртял, което се е случвало, сменяш оборотомера
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 16-01-2014 at 18:22.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  7. #7

    Default

    само да кажа при мен не свети чека или някаква лампичка а на самото дисплейче където показва разхода и др.работи се появява една лампичка и изписва нещо но незнам какво

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    само да кажа при мен не свети чека или някаква лампичка а на самото дисплейче където показва разхода и др.работи се появява една лампичка и изписва нещо но незнам какво
    И при мен е така, на info display-а излиза грешката. Снимай и качи да видим, все ще го разгадаем.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    На стоп лентата мисля че светва след 4-та изгоряла крушка.

    Щом всичко си свети, най-вероятно проблема е в различно съпротивление на самата крушка. Спомни си кога светна лампата и дали не си сменял крушка преди това
    Махаш я и слагаш нова.

    Също съм чувал и за проблем в модула, който казва на тая лампа кога да свети. Мисля, че е заедно с оборотомера. Ако е превъртял, което се е случвало, сменяш оборотомера
    На третият стоп чека не свети. Третият ми стоп е с 10 светоидиота и чека не го засича.
    Former Alfa owner.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    На третият стоп чека не свети. Третият ми стоп е с 10 светоидиота и чека не го засича.
    Да, изпробвано е.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    На третият стоп чека не свети. Третият ми стоп е с 10 светоидиота и чека не го засича.
    То е обяснено и в описанието:

    The correct operation of the side brake lights is controlled by the check device for the exterior lights, located inside the rev counter module.
    The following faults may occur:

    • blown bulb
    • bulb s.c. to earth or positive
    • incorrect bulb (5W bulb instead of 21W)

    A special failure warning light, also in the rev counter module, comes on for all other faults in the various circuits. This warning light comes on for about 4 seconds when the ignition key is turned to MAR, to indicate it is working properly, then it goes off.
    The third centre brake light is not controlled by the check panel.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    От няколко дни и моята започна да свети, но само в такт с мигач, аварийните или натискането спирачка.Нямам изгорели крушки.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #13

    Default

    десен габарит е изгорял дано като го сменя да изгасне

  14. #14
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Колеги и аз имам подобен проблем на дисплея ми показа че има изгоряла крушка и се оказа лява къса светлина,смених е но на дисплея още показва че има изгоряла крушка. ALFA 147 1.6 ts купих е преди 3 дена и не съм мн.на ясно
    Както каза колегата по-горе,ако някъде има крушка с различна от оказаната мощност също ще свети.Примерно ако са сложени диодни крушки на габаритите ще свети.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •