Results 1 to 13 of 13

Thread: преден мост

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default преден мост

    След инцидент който изглеждаше лек се оказа че предният мост е изкривен нагоре около 2-3см от страната на пътника.Това според тенекеджиите (все още непотвърдено от стенд за геометрията)Ако обаче се потвърди има ли оправяне това колко горедолу като пари или да мисля да я давам за скрап.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by warbah View Post
    След инцидент който изглеждаше лек се оказа че предният мост е изкривен нагоре около 2-3см от страната на пътника.Това според тенекеджиите (все още непотвърдено от стенд за геометрията)Ако обаче се потвърди има ли оправяне това колко горедолу като пари или да мисля да я давам за скрап.
    Ти сериозно ли говориш или се бъзикаш!Сега ще кажеш,че я караш колата след инцидента и нищо не се усеща.Ако си сериозен и не се бъзикаш,звъниш примерно на Никола Николов(ще го намериш в раздел 'продава')и си пазариш нов мост и тва е,ти чак в моргата я засили.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  3. #3
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Мост 2-ра ръка ти е ~ 100 лв. Сменяваш и излиташ. Ако е след бордюр, сменяваш и нещата от страната на удара(носач, шенкел,...).
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    Ти сериозно ли говориш или се бъзикаш!Сега ще кажеш,че я караш колата след инцидента и нищо не се усеща.Ако си сериозен и не се бъзикаш,звъниш примерно на Никола Николов(ще го намериш в раздел 'продава')и си пазариш нов мост и тва е,ти чак в моргата я засили.
    Автомобила е все още при тенекеджиите и питам превантивно не съм го карал след инцидента(с репатрак го закарах до майсторите) СЕГА ЯСЕН ЛИ СЪМ и не съм се бъзикал с никого от форума НИКОГА.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by warbah View Post
    Автомобила е все още при тенекеджиите и питам превантивно не съм го карал след инцидента(с репатрак го закарах до майсторите) СЕГА ЯСЕН ЛИ СЪМ и не съм се бъзикал с никого от форума НИКОГА.
    Не се пали толкова де,кво толкова те засегнах.Казал съм го с добра умисъл,знам ли викам да не са те взели за шаран тия тенекеджии,просто за твое и общо добро питам не със ирония или лоши мисли,както виждаш дадох ти съвет и колегата TRENDI потвърди около 100 левчета е моста втора ръка.Не е милиони,а мен ме озадачи именно факта,че ти е минало през акъла за желязо да я даваш(това ме наведе на мисълта,че нещо се бъзикаш).Айде със здраве и дано да я оправиш по-скоро.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Мост 2-ра ръка ти е ~ 100 лв. Сменяваш и излиташ. Ако е след бордюр, сменяваш и нещата от страната на удара(носач, шенкел,...).
    Тренди а бе тя не е за разправяне бетонирана гума за пътен знак(такива дето ги слагат докато ремонтират пътя) влезе от долу строши и картера и радиатора и огъна гредата която го носи добре че поне на климата радиатора е добре без поражения.А иначе предницата съм сменил всичко преди 10 дена всичко ама моя късмет с магарешки х@й разписван.И ще я дам на символична цена на някой приятел.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    Не се пали толкова де,кво толкова те засегнах.Казал съм го с добра умисъл,знам ли викам да не са те взели за шаран тия тенекеджии,просто за твое и общо добро питам не със ирония или лоши мисли,както виждаш дадох ти съвет и колегата TRENDI потвърди около 100 левчета е моста втора ръка.Не е милиони,а мен ме озадачи именно факта,че ти е минало през акъла за желязо да я даваш(това ме наведе на мисълта,че нещо се бъзикаш).Айде със здраве и дано да я оправиш по-скоро.
    Жив и здрав и аз не исках да те засегна
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  8. #8

    Default

    Да разбирам ли,че си решил да я продаваш(просто любопитство).
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  9. #9
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Като включиш радиатора, картера(предполагам, че е само той без поражения нагоре), гредата с тръбата за радиатора (20-30 лв втора ръка), предполагам и бронята е за лепене,+ моста си става ремонт, но чак да я даваш за скрап. Частите ще ти струват м/у 200-350 лв, според това, от къде и за колко си ги намериш. За смяна на мост м/у 100-150 лв труд и за другото не мога да ти кажа.

    П.С. И аз бях 10-ина дни със сменена предница, преди да взема челно 1-н бордюр , с първо достигнало бордюра дясно колело. Сметката ми беше:
    Мост от Браво, в първата морга, в която влезнах - 100 лв;
    Десен носач нов Моог - 95 лв;
    Десен шенкел (втора ръка) - 30 лв;
    Лагер пр. главина нов - 30 лв;
    За труд - 100 лв;
    Ал. джанти в коша, 2-ра ръка железарки - 100 лв.

    ...При този тип ремонти най-често се срещат 2 думи - "сто лева". Сто лв за т`ва, сто лв за онова и те си се събират .

    Shit happens, както казват старите хора. Пожелавам ти да се разминеш по-тънко и да си караш пак самолетчето.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    До тука излиза 600 лв без да смятам 110лв репатрак на 2 пъти по 55лв, обаче тенекеджиите като ми го сервираха за моста и направо студен душ, при това ми казаха че нов мост е повече от цената на колата в момента ,аз купувам нови части може и да греша но си обичам колата и така е било винаги обаче ако моста се е сгънал край имам оферта и я давам на един приятел.Жалко всичко бях докарал до перфектно по нея с много малки незначителни забележки всичко работи няма троп или хлоп знаех че ще е вечно моя та затова ,ама карай явно е дошло време да си отиде от мен,и това е единствен инцидент с нея от както я имам от 2003г.Мдаа трябва да се местя в близките месеци във форума на 166
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  11. #11
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Е, щом държиш да е ново, това желязо... хубави моменти с отбора на 166-ците.

    А за цената, не са те излъгали:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails most.jpg  
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by warbah View Post
    До тука излиза 600 лв без да смятам 110лв репатрак на 2 пъти по 55лв, обаче тенекеджиите като ми го сервираха за моста и направо студен душ, при това ми казаха че нов мост е повече от цената на колата в момента ,аз купувам нови части може и да греша но си обичам колата и така е било винаги обаче ако моста се е сгънал край имам оферта и я давам на един приятел.Жалко всичко бях докарал до перфектно по нея с много малки незначителни забележки всичко работи няма троп или хлоп знаех че ще е вечно моя та затова ,ама карай явно е дошло време да си отиде от мен,и това е единствен инцидент с нея от както я имам от 2003г.Мдаа трябва да се местя в близките месеци във форума на 166
    Ами че заповядай На 166 пак ли ще и купуваш само нови части? Според мен дори да я продаваш вземи един мост и си я оправи

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Ами че заповядай На 166 пак ли ще и купуваш само нови части? Според мен дори да я продаваш вземи един мост и си я оправи
    Сега по принцип в тези времена много трудно се продава кола,обаче имам стар мой приятел който от първа ръка знае как съм я потдържал и че не повече от 3-4месеца в годината съм я карал поради естеството на работата ми.Та той отдавна ми е казал че реша ли да я махам ще я вземе със сигурност.Така че май май при него ще иде,а колкото до 166 да със сигурност ще и купувам нови части когато един ден стана собственник.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •