Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: чува се пукане

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default чува се пукане

    нещо испуква отпред на лявата гума като спра екстремно или тръгна рязко. не винаги ама ме съмнява. преди няколко месеца сваляха полуоската да ми сменат маншон. може ли да не е стегнат някаф болт или нещо такова?

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, кв.Подуяне
    Posts
    52

    Default

    Да използвам темата на колегата... че и аз имам нещо подобно...
    От около 2-3 месеца имам подобно пукане и аз, но само при спиране... всякакво спиране, не само екстремно. Достатъчно е да измина повече от 400-500 метра без да пипам спирачката и после като натисна се чува едно изпукване. Но примерно ако съм натискал скоро спирачката и пак я натисната няма такова пукане. Първо започна да се чува от към дясната страна... сега веднъж на 20-30 спирания ми се чува паралелно пукване и от към лявата страна.
    Мислех дали не е шарнир... но пък нямам тропане в предницата като от разбит шарнир...
    Интересното е, че преди да се появи това пукане ми сменяха биаледките... дали пък нещо се е наместило и трябва да се притегне... Или пък някъде по спирачните апарати някоя шпилка да мърда... не знам. Все се каня да сваля предните гуми и да поогледам апарати, тампони... ама не ми остава време...
    156 1.8 TS '98 144hp

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Горни носачи?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, кв.Подуяне
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Горни носачи?
    Горни носачи какво? Тампоните? Или шарнира? Не би ли трябвало да има И някакво тропане ако има разбит тампон/шарнир...?
    156 1.8 TS '98 144hp

  5. #5
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    или пък долни без оглед няма да стане ясно
    Alfa 155 2.0 16v

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Долните носачи не скърцат и не тропат да ги ева. Моите бяха тоталка. Само малкия тампон беше здрав. Шернир, среден и задния големия бяха просто все едно ги няма. И двата долни ми бяха тотално разбити, но хлопане, пукане и скърцане не се чуваше от тях. Смених ги и само дето стана по стабилна и успях да регулирам предницата вече както трябва. Скърцането при спирането и аз го имам и мисля, че ми е от горните носачи просто защото само те останах да сменя.

    Ама зависи за какво скърцане става въпрос. При мен най много скърца когато съм спрял на баир и отпусна леко спирачките да тръгне колата на зад. И тогава скърца страшно. Не знам при теб така ли е или не.

    Въпреки всичко не съм сигурен дали в носачите ми е проблема, но така и така ще ги сменям то ще си проличи.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Да, вероятно са горни носачи. И при мен имаше такова пукане при спиране. Не винаги, понякога само при по-рязко спиране, друг път и при по-плавно. Смених носачите и от около месец вече няма пукане.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    долните носачи кат зех колата бяха тотално разбити и прайха проблем при тръгване ( тресеше цялата предница). ся са ми нови. явно е горни носачи. ши го вида скоро и ще пиша как съм го управил. между другото един уважаван майстор в асовград каза че е било от рейката. имало малко луфт и почнала да заминава. повече никога няма да питам никой по асеновград за мойта кола

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Може и от рейката да е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Ако е от рейката там да я натегнат малко с шестограма и готово, ако не е протекла де. Мааалко по-тежък става волана, но няма луфтове.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    При мен има луфт като чукна волната рязко на ляво когато колата е на място. Не знам това от рейката ли е или накрайник.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    неможе да е от рейката. нито губи хидравлична течност нито е протекла нито е скъсан тампона сичко си е наред.

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Виж си горните носачи първо. Те скърцат и пукат така.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Аз залагам на амортесьорите. На 155-цата имаше такова гадно пукане и какво ли не смених - носачи, тампони. Дойде време да сменя амортесьорите и вече никакво пукане.
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  15. #15
    Запален алфист rado_ss's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Стара Загора
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Долните носачи не скърцат и не тропат да ги ева. Моите бяха тоталка. Само малкия тампон беше здрав. Шернир, среден и задния големия бяха просто все едно ги няма. И двата долни ми бяха тотално разбити, но хлопане, пукане и скърцане не се чуваше от тях.
    Ами аз съм жив пример че от долен носач чука зверски и се усеща по цялата кола и вънка и вътре! А носача е със видимо здрави тампони и шарнир. Затова предполагам,че се е получило от надрана ябълка на шарнира или нещо подобно.

    Alfa Romeo 156 / 2.4JTD / '99 / 100kW + чип мунинг


Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •