Results 1 to 3 of 3

Thread: Спирачки-Проблем с лагера на барабаните

  1. #1
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default Спирачки-Проблем с лагера на барабаните

    Здравейте колеги
    Прегледах темите за проблеми със спирачките в тоя раздел но никъде не открих моя проблем...Колата е 145 1.9тд, без ABS.
    Започнах да губя спирачна течност и потърсих проблема, оказа се че единия спирачен маркуч отпред направо се е нацепил и тече от там. Смених го с нов и реших да прегледам и отзад дали не тече от някъде като съм почнал.
    Отзад колата е с барабани и при свалянето на всеки един от тях една част от лагера който е в барабана ми оставаше в ръцете вътре имаше почти суха грес което може би е довело до проблема. При обратното закачане на единия барабан не прилепна плътно и остана луфт който се усеща при притискане на барабана напред-назад....
    Като приключих всички процедури и се качих в колата се появи убийствен шум отзад...все едно съчмите на лагера се трият в обшивката Навярно ще сменям и лагери, та исках да ви питам дали може да се сменят само лагерите или направо нови барабани с лагери трябва да си взема? И ако може да ми препоръчате от къде в София да си купя нови дискове и евентуално барабани?
    Благодаря предварително

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Лагерите ,така или иначе ще ги смениш,но за барабаните е нужен оглед и след това може да се каже нещо по въпроса.Колкото за магазини,има доста по София.Виж и в раздела купува-продава.Има и сайтове с цени на частите така,че ще се ориентираш!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by ogi100 View Post
    Здравейте колеги
    Прегледах темите за проблеми със спирачките в тоя раздел но никъде не открих моя проблем...Колата е 145 1.9тд, без ABS.
    Започнах да губя спирачна течност и потърсих проблема, оказа се че единия спирачен маркуч отпред направо се е нацепил и тече от там. Смених го с нов и реших да прегледам и отзад дали не тече от някъде като съм почнал.
    Отзад колата е с барабани и при свалянето на всеки един от тях една част от лагера който е в барабана ми оставаше в ръцете вътре имаше почти суха грес което може би е довело до проблема. При обратното закачане на единия барабан не прилепна плътно и остана луфт който се усеща при притискане на барабана напред-назад....
    Като приключих всички процедури и се качих в колата се появи убийствен шум отзад...все едно съчмите на лагера се трият в обшивката Навярно ще сменям и лагери, та исках да ви питам дали може да се сменят само лагерите или направо нови барабани с лагери трябва да си взема? И ако може да ми препоръчате от къде в София да си купя нови дискове и евентуално барабани?
    Благодаря предварително
    Не знам какво си правил, но по принцип на тия коли за да свалиш барабана, лагерът не се маха. Със сигурност сега ще трябва да смениш и лагерите.

    Има тема как се сваля барабан, прочети я цялата:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=9310
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •