Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: Касква скорост сте развивали с вашата кола

  1. #1

    Default Касква скорост сте развивали с вашата кола

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    колега за моята от подписа, дизелче, а за макс км аз съм вдигал 210 на равен път от търново за русе,гонихме се с една ибиза тди,повече не се и пробвах,но имаше капацитет под капака за още
    А сега ми обясни как така вдигна 210 км/ч, че и даже имало още капацитет, че просто ми стана много интересно...
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    качваш се на магистралата, и натискаш яко педала колега, как, на км ми пише 240км, още има хляб в нея, ако искаш ела към русе да ти демонстрирам, не виждам нищо чудно, ти с твоята треа да вдигаш яко повече, имам авер с 2.4жтд и пича си набра 220 и спря да натиска поради уплаха на девойката до него, хаха след 4-та предавка вкарваш пета и набираш колега.не виждам какво толкова има в тая скорост(210 по километраж, сиго действително е с 10 надоло)

    п.с. капацитет имаше щото спрях да натискам педала,качваше бавно, но не посмях, друсаше си яко, с спортно окачване съм, кажи кога да те повозя,ако имаш път към русе обади се

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3

    Wink

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    качваш се на магистралата, и натискаш яко педала колега, как, на км ми пише 240км, още има хляб в нея, ако искаш ела към русе да ти демонстрирам, не виждам нищо чудно, ти с твоята треа да вдигаш яко повече, имам авер с 2.4жтд и пича си набра 220 и спря да натиска поради уплаха на девойката до него, хаха след 4-та предавка вкарваш пета и набираш колега.не виждам какво толкова има в тая скорост(210 по километраж, сиго действително е с 10 надоло)

    п.с. капацитет имаше щото спрях да натискам педала,качваше бавно, но не посмях, друсаше си яко, с спортно окачване съм, кажи кога да те повозя,ако имаш път към русе обади се

    Е добре щом казваш...аз карам 2.4 JTD и знам колко вдига и просто някяк си ме шашна с това, което си написал...Ето ти един линк с оригиналните парамитри на твоя двигател и виж там какво прави колата в действителност:

    http://www.digitaltuning.bg/catalog/...zult.php?id=37

    А това е за 2.4 JTD:

    http://www.digitaltuning.bg/catalog/...zult.php?id=44
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Колега аз с 1.8 правя 240 на километраж. И Верно друса много зверски. И аз съм с твърди пружини. И след 170 става страшно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5

    Talking

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Колега аз с 1.8 правя 240 на километраж. И Верно друса много зверски. И аз съм с твърди пружини. И след 170 става страшно.
    Е ти си с ремап, спортен филтър...за това че при теб може и да става по километраж, но знаеш че той поне ще показва с 10-15 км/ч повече...
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колега знам кво пише като макс.скорост от пройводителя, но на киломртражът пише 240,едва ли в за красота, с твоя поне 230 по километраж тре да вдигнеш. без чип. ако ли не превери си дебитомерът колега, а ако имаш път към русе обади се да те повозя, нз кво толкова странно има

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    Това което дава производителя на автомобила като максимална скорост мисля, че е тази с която може да се кара автомобила продължително време. Всички коли вдигат повече от това което им е по заводски данни.
    Пример - на ладите по спомен беше около 140-150 км/ч. Но те вдигат повече.
    Другата кола от подписа ми производителя й дава 170 км/ч. Познайте дали не подминава 200 км/ч./ т.е. подминаваше/.

    И е вярно, че техническото състояние е решаващо за км./ч. max.
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Вие засичали ли сте си колите с ГПС каква ви е скоростта, за да сравните с километража...Миналата седмица сравнявахме чисто нова кола от магазина със заводските гуми и джанти като размер даде 8-10 км/ч отклонение (примерно 160 по километраж 150 по ГПС) !
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    с тази скорост от 210 допускам отклонение до 10-15км, имам гпс но не го плзвах, др път ще го сложа,просто нз,че ще натискам

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    227 км/ч е записал Гармина като максимална скорост с която съм се движил.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    227 км/ч е записал Гармина като максимална скорост с която съм се движил.
    А на километража дава ли ти разлика ? На моята с 210 по километраж е с 210 по ГПС , а все си мислех ,че ще дава разлики защото карам с 225/45/17 !!!
    Last edited by Доко; 31-05-2009 at 12:27.

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами виждал съм километража на 240. Ма не знам май тогава беше пуснат Гармина. С 205/55/16 съм аз.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ами виждал съм километража на 240. Ма не знам май тогава беше пуснат Гармина. С 205/55/16 съм аз.
    Ок,ако ти е бил пуснат ГПС-а е регистрирал макс скорост, което означава, че има разминаване в показанията на километража. Интересно ми е защо дава отклонение ? Между моя и твоя размер на гумите има 2мм разлика която не е от значение, а при мен с 210 си отчита точно ?

  14. #14
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    да споделя,аз също правих замервания и зимата докато бях с 195/60/15 ми даваше разлика след 100 км/ч с 10 км/ч сега с 225/45/17 ми отчита еднакво скоростомера и GPS или най много 2-3 км/ч разлика
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  15. #15
    Запален алфист EH4464's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_iotov View Post
    да споделя,аз също правих замервания и зимата докато бях с 195/60/15 ми даваше разлика след 100 км/ч с 10 км/ч сега с 225/45/17 ми отчита еднакво скоростомера и GPS или най много 2-3 км/ч разлика
    При 225/45/17 никаква разлика не ми дава и на мен спрямо ГПС Само да не се почва тема "тии с тия гуми ти лъже скоростомера..." че пак ще опропастим темата
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Ромео , и това във времето, когато се стремял да победи Алфите, Enzo Ферари плачел като бебе

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •