Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Фирмен Сервиз Алфа Ромео ВАРНА

  1. #16
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    ами всъщтност когато болта се е скъсал, ремъка е изпаднал и буталата са нахлули в главата и тъй като това се е случило със 120 км/час самата глава е пукната. Хората от сервиза са много коректни, пратиха ми снимки на главата.....
    сега ще се взима 2-ра употреба и ще се сменя.
    ако някои мине да види какво става - нека ми пише.......
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  2. #17
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    След като и главата е за смяна и предвид годините на колата, няма ли да е по-оправдано финансово да се сложи цял друг двигател и само да се ревизира?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #18
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    ще пропусна целия двигател, имам планове за GT, които се отлагат във времето, но не чак толкоз......
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  4. #19
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    Взех си колата тази седмица.
    Направена е, но не остана и без изненади - климатикът не работи. За сега се смята, 4е фреонът е изтекъл. Другата седмица ще ходя да се види какво е.
    За двигателя незнам какво да кажа - стува ми се по-шумна от преди.
    Малко соленичко ми излезе, доста над първоначалните сметки, но какво да се прави..... Поне колата си е тук.....
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  5. #20
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by lyuli View Post
    ...Малко соленичко ми излезе, доста над първоначалните сметки, но какво да се прави...
    "Безсолен' основен ремонт на дизел по принцип няма Аз затова подхвърлих идеята за двигател 2-ра ръка
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #21
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    "Безсолен' основен ремонт на дизел по принцип няма Аз затова подхвърлих идеята за двигател 2-ра ръка
    ами сигурно е така, но усложненията за мен дойдоха от факта, че колата беше на 500 км и не можах да проконтролирам нещата изкъсо......
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  7. #22
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Аз просто констатирам. Далеч съм от мисълта постфактум акъл да ти давам . Идеята ми е, че ако някой някога има проблеми в града и помоли за помощ, винаги ще се намери кой да се отзове, да даде насоки - било то за сервиз, части или други подобни. Достатъчно е само да сподели болката си във форума или по някакъв начин да се свърже с някой от местните сектанти

    Пожелавам ти със здраве и безаварийно да си търкаляш автомобилчето занапред
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #23
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    varna
    Posts
    5

    Default

    Нещо друго казаха ли ти? Някакви забележки?
    До колкото виждам тука е правена "смляна" глава, това според мен не би имало нищо общо с климатика.

  9. #24
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    Quote Originally Posted by Gedore View Post
    Нещо друго казаха ли ти? Някакви забележки?
    До колкото виждам тука е правена "смляна" глава, това според мен не би имало нищо общо с климатика.
    главата я смених с друга - 2-ра употреба. Изглежда системата се е разхеметизирала при работата по двигателя, друго обяснение нямам, защото в системата има въздух, а не фреон. Не са ме дали обяснение по този въпрос. Както и да е - ще си напълня климатика, това поне е лесно

    повече ме притеснява, че колата е много по-шумна от преди, даже се случва да задейства аларми на колите, това преди не се е случвало.....
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  10. #25
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Възможно е след смяната на главата да духа от гарнитура на колектора и затова да е така шумна. Едвеа ли е нещо така сериозно
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •