Results 1 to 11 of 11

Thread: Защо матира левият фар?

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Защо матира левият фар?

    Колеги забелязах, че на много Алфи им матира левият фар?! На някой дори цвета отива към ЖЪЛТ...Тия дни загледах и моята на пряка слънчева светлина и видях, че левият фар е започнал да става лееко по-непрозрачен (от прах или конденз) от десния (който си е направо кристално чист)....
    На какво се дължи това при положение, че си карам колата с тапи отзад на фаровете, които са плътно затворени (уж) и не би трябвало да влиза прах и мръсотия...но факт е, че в момента имам разлика между 2та ми фара!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    ...но факт е, че в момента имам разлика между 2та ми фара!
    Ако е била ''плясната'' и фарът е сменян е нормално по-новият да е по-бистър
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Не, не това "явление" с матирането го нямаше до края на зимата...След това на няколко пъти видях нещо като лек конденз във въпросния фар(явно е разкиснал някаква мръсотия по фара) и от тогава все повече започва да матира....

    Демек като я купих го нямаше тоз филм! Специално съм гледал за разлика във фаровете, стъклата, стоповете като я купувах!
    Ето тук гледам и на колегата Стефан Каромов също е почнал да матира фара като моя.... :



    надявам се да не се сърди, че съм постнал негова снимка

    П.П Интересното е, че съм виждал мнооого алфи със същия проблем и всичките бяха с матирал ЛЯВ фар, а не десен! Това ми е интересно защо се получава...Едва ли всичките ги удрят от ДЯСНО!?
    Last edited by digitalundgrd; 28-05-2009 at 14:41.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    144

    Default

    И при мен е така.Интересно става така само преди лятото .Цяла зима нямаше такъв проблем.После през самото лято пак го няма този ефект.
    алфа 156 1.8тс16v

  5. #5
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Даа, още един към мътните, леви фарове. Но намерих вариант, как се оправя.....смених го

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  6. #6

    Default

    И моят беше така, само че десният. Оправията е отваряш фара чистиш и слагаш обратно със силикон и готово... моя от както го отворих съм я карал няколко пъти на автомивка и няма проблеми за сега. Даже като си го отвориш направо вземи и другия и си направи ГТА Фарове Аз си ги направих и стана много яко! Успех.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    30

    Default

    и при мен на десният е поизгоряла пластмасата. освен това, което zombiran казва, минаваш го отвън с водна шкурка, пастираш и става почти като другият

  8. #8
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by archer View Post
    и при мен на десният е поизгоряла пластмасата. освен това, което zombiran казва, минаваш го отвън с водна шкурка, пастираш и става почти като другият
    При мене също така ма при мене блъскана цялата отпреде и единия е сменян....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    И моят беше така, само че десният. Оправията е отваряш фара чистиш и слагаш обратно със силикон и готово... моя от както го отворих съм я карал няколко пъти на автомивка и няма проблеми за сега. Даже като си го отвориш направо вземи и другия и си направи ГТА Фарове Аз си ги направих и стана много яко! Успех.
    КОлега напиши ми каква е процедурата по свалянето на предната броня и какъв силикон и спрей използва?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    КОлега напиши ми каква е процедурата по свалянето на предната броня и какъв силикон и спрей използва?
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E0%F0%EE%E2%E5
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  11. #11
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    и моя левия прави конденз само когато ходя на автомивка, но не е пожълтял за сега...
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •