Results 1 to 8 of 8

Thread: поленов ли е поленовия филтър

  1. #1
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default поленов ли е поленовия филтър

    Значи филтъра не е хартиен и не е с активен въглен.Вярно е че се казва филтър на купе,а те са два вида единия е поленов,а другия карбонов. полена е материал който се използва за производство на филтри/не се мокри,не пропуска прах и т.н./и карбоновия е основно полен но с карбонови нижки малко по добър и струва / аз за толкова го взех/ 24лв.,а чистия поленов е 19 както е писал колегата. И неприятния мириз който се усеща когато филтъра е за смяна е от полена наблъскан със всякакви мизерий.Сменя се поне един път годишно,или през смяна на масло.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  2. #2
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Значи филтъра не е хартиен и не е с активен въглен.Вярно е че се казва филтър на купе,а те са два вида единия е поленов,а другия карбонов. полена е материал който се използва за производство на филтри/не се мокри,не пропуска прах и т.н./и карбоновия е основно полен но с карбонови нижки малко по добър и струва / аз за толкова го взех/ 24лв.,а чистия поленов е 19 както е писал колегата. И неприятния мириз който се усеща когато филтъра е за смяна е от полена наблъскан със всякакви мизерий.Сменя се поне един път годишно,или през смяна на масло.
    По-невярни неща отдавна не бях чел във форума. Къв полен те гони, кви 5 лева. Филтърът за 156 може да е БЕЗ активен въглен за 156 преди 2002г. След това е задължително С активен въглен. Неприятният мирис го има когато филтърът е СТАР. За БГ филтърът трябва да се сменя поне 2 пъти годишно. Просто климатът тук е такъв, прашно е. А и освен това новият филтър праи така, че хората с алергия към полените (кат мен) да не кихат като идиоти в колата.

  3. #3
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    колега като вземеш да попрочетеш как се произвеждат филтри и от какви материали ще разбереш,до сега колкото пъти съм купувал фитри за купе на каквато и да е кола в магазините ме питат поленов или карбонов искам, а като си обслужвам служ.кола във фактурата ми пише /ф.купе-поленов/така че теб какъв активен въглен те гони то да не е система за филтриране на аквариума у вас примерно.Добре,дръж си на мнението,то така или иначе по тези форуми едва една пета знаят за какво иде реч и за това на много народ колите са им на това диридже.ако е хартиен този филтър какво според теб ще му се случи след първия по приличен дъжд
    Last edited by toshko69; 11-04-2009 at 23:55.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  4. #4

    Default

    Та казвате колега toshko69 поленовия филтър се прави от... полен!

    П.П.
    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    колега като вземеш да попрочетеш как се произвеждат филтри ...Добре,дръж си на мнението,то така или иначе по тези форуми едва една пета знаят за какво иде реч и за това на много народ колите са им на това диридже...
    Забравих да питам Вие това за "полена" от надписите отстрани на колите ли го "попрочетохте", на вашата пише ли острани "Polen"?
    Важно е това! Помага колата да е в пИрфектно "диридже"!
    Last edited by fade; 12-04-2009 at 01:05.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  5. #5

    Default

    Полен се вика на прашеца ако не ме лъжат спомените.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Полен се вика на прашеца ако не ме лъжат спомените.....
    Това е мат`риал, от който пчеличките правят мед, а филтраджиите - поленови филтри.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Varna
    Posts
    8

    Default

    Колеги новичак съм в клуба но до колкото съм запознат този "поленов" филтър се казва така защото задържа така наречените "полени"-микропрашинки както каза ФЕРАРИСТ.Пък от към матриал е направен неам си представа
    Италианката е глезла и не на всеки му стиска да я има !
    Alfa Romeo 147 2.0TS Selespeed

  8. #8
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Поленът микроскопичен цветен прашец. Отделя се от цъфтящи растения.
    Тия гадове как са се изхитрили да направят филтър от прах просто не знам
    По тая логика интериорния филтър е направен от... "интериори", а горивния филтър от... да познахте от гориво.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •