Results 1 to 9 of 9

Thread: Наглавик на 156 ??? Как се маха

  1. #1
    започва да се пристрастява paco6676's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ruse
    Posts
    46

    Default Наглавик на 156 ??? Как се маха

    Открих една тема ,но е малко противоречива ( говори се за някакво копче,ама снимката я няма).Опитах сам но нещо не става,не открих никакви копчета или нещо подобно за смъкването на предните наглавници.А задните са елементарни . Ако има някои знаещ моля да помогне
    Алфа 156 1.9 JTD

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз съм го чел това ама не ми се е налагало да ги вадя все още. До колкото си спомням единия вариант е да се завъртят тия стърчащите пръчки и така излизат, а другия вариант е че има някъде нещо което се натиска и си излизат нормално като задниите.Това е което си спомням колега.Нека който ги е свалял да каже по точно.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    започва да се пристрастява paco6676's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ruse
    Posts
    46

    Default

    Да ама тия стърчащите не се извиват на ръка, а като ги хвана с раздвижния ключ и напъна се чува едно чаткане и пукане което не ми харесва
    Алфа 156 1.9 JTD

  4. #4
    започва да се пристрастява paco6676's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ruse
    Posts
    46

    Default

    е никои ли не знае????????
    Алфа 156 1.9 JTD

  5. #5
    Alfa Romeo Фен Bloodless's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    54

    Default

    Здравейте колеги. И аз мойте не съм пробвал да ги махам, но само като идея предлагам нещо, само трябва да се провери. На Бравото се махат като на определено място под дунапрена на седалката, около вече напъханите шишовете на наглавника, има едни чопчета ли какво е, които се натискат през самия дунапрен и тапицерия. Едноверменно с това се дърпа наглавника. Не знам дали успях да обесня добре Трябва да пробвам тези дни като махам калъфките на седалките, дали и на 156-цата не са така.
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark 10.1998
    Fiat Bravo 1.6 16V 1998 - на жената (продадена - не жената, колата)

  6. #6
    започва да се пристрастява paco6676's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ruse
    Posts
    46

    Default

    Доста си играх да ги налучкам тези копчета но нищо не открих .Само разбрах че корпуса на седалката е алуминиев квадрат )))
    Алфа 156 1.9 JTD

  7. #7
    Alfa Romeo Фен Bloodless's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    54

    Default

    Хм, и аз се мъча в момента да ги махна, тъй като си взех нови калъвки и наистина няма нищо, нито копчета нито нищо

    Никой ли не ги е махал? Дайте идеи моля
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark 10.1998
    Fiat Bravo 1.6 16V 1998 - на жената (продадена - не жената, колата)

  8. #8
    Alfa Romeo Фен Bloodless's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    54

    Default

    Колеги, разгадах как се махат

    Вдига се наглавника на последната му степен, за да може отдолу да се развие една пластмасова планка, която се държи на два болта. След като я развиете се вижда как под нея е захванат плата на наглавника със телбоди. Така, в двата края обаче плата не е захванат с телбоди. Именно там леко като понадигнете с пръст тапицерията се вижда механизма на наглавника, основно се вижда бяла пластмаса. Има една единствена метална скоба, която дефакто се издърпва, за да освободи наглавника от едната пръчка. Съответно от другата страна е отново така. После при поставянето се нанизват скобите и отново не му позволяват да излезе по-нагоре от последната степен. Съжелявам, но нямам апарат, за да направя снимки. Не е сложно, просто трябва да се понадигне с праст в двата края тапицерията, за да се види скобата.

    П.С.: Отивам да слагам калъвките сега
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark 10.1998
    Fiat Bravo 1.6 16V 1998 - на жената (продадена - не жената, колата)

  9. #9
    започва да се пристрастява paco6676's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ruse
    Posts
    46

    Default

    Благодаря и аз вече ги махнах
    Алфа 156 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •