Results 1 to 15 of 15

Thread: Алфа 146 1.4 TS не бачка на газ!Съвети?

  1. #1

    Default Алфа 146 1.4 TS не бачка на газ!Съвети?

    Колеги имам една комшиика скоро си взе Алфа 146 (феислифт е ама не знам коя година е) 1.4 TS колата идва от италия с газова инжекция Landi Renzo няколко месеца беше пушка!А от вчера спряла да работи на газ а само на бензин та кажете къде да я караме да я направят или от какво може да идва проблема?В Перник до момента нито един маистор не може да я направи!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  2. #2
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    случайно вчера да са и слагали спортен филтър ?
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado_PK View Post
    Колеги имам една комшиика скоро си взе Алфа 146 (феислифт е ама не знам коя година е) 1.4 TS колата идва от италия с газова инжекция Landi Renzo няколко месеца беше пушка!А от вчера спряла да работи на газ а само на бензин та кажете къде да я караме да я направят или от какво може да идва проблема?В Перник до момента нито един маистор не може да я направи!
    0878601688-янис град септември.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Absente_ View Post
    случайно вчера да са и слагали спортен филтър ?
    Не
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  5. #5
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Защо не си зададеш въпроса в правилния раздел? Докарай колата да я видя с коя версия на "Ренцо" е . Може и да помогна. Моля Модератора да я премести!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Защо не си зададеш въпроса в правилния раздел? Докарай колата да я видя с коя версия на "Ренцо" е . Може и да помогна. Моля Модератора да я премести!
    Извинявам се че беше в грешния раздел!
    Last edited by Vlado_PK; 23-05-2009 at 17:06.
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  7. #7
    започва да се пристрастява vasko graminov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Петрич
    Age
    47
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado_PK View Post
    Колеги имам една комшиика скоро си взе Алфа 146 (феислифт е ама не знам коя година е) 1.4 TS колата идва от италия с газова инжекция Landi Renzo няколко месеца беше пушка!А от вчера спряла да работи на газ а само на бензин та кажете къде да я караме да я направят или от какво може да идва проблема?В Перник до момента нито един маистор не може да я направи!
    моята е саштия двигател и уредба , крушките които показват колко газ има светят ли ти когатокопчето е кам положение газ или само долните крушки ?

  8. #8
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    "Крушките "са така нареченото Нивопоказание. Ако изобщо има монтиран датчик за нивото , би трябвало да светят само но газ. Много зависи за какви у-би говорим, защото "Ренцо" си сменят задължително нещата през 5 години.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #9

    Default

    Колеги тези дни колата няма да може да ходи на маистор има някав надпис на самия блок(или нещо като компютър)на газовата пише COD:616193000 това ако ще помогне за някоя идея от какво идва проблема!А днес забелязах че като е студена и на бензин работи отвратително прекъсва придърпва но само докато е студена а крушките на нивомера не светят!Светят само 2те отстрани дали е на бензин или на газ!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  10. #10
    започва да се пристрастява vasko graminov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Петрич
    Age
    47
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado_PK View Post
    Колеги тези дни колата няма да може да ходи на маистор има някав надпис на самия блок(или нещо като компютър)на газовата пише COD:616193000 това ако ще помогне за някоя идея от какво идва проблема!А днес забелязах че като е студена и на бензин работи отвратително прекъсва придърпва но само докато е студена а крушките на нивомера не светят!Светят само 2те отстрани дали е на бензин или на газ!
    сега работи само на бензин накадето и да штракаш копчето.Моята беше така и я карах на диагностика,оказа се някаква грешка или защита (не знам как точно да я нарека) но там ми я оправиха.Проблема не беше механичен , а нешто по софтоера.

  11. #11

    Default

    Мерси колега ще го имам на ум!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  12. #12

    Default

    Е колеги не може да е истина ама маи оправих Алфата!Днеска нещо ми скимна да махна клемите на акомулатора!Махам ги аз а те толкова клеясали!Оставих колата 30 мин с откачени клеми изчистих ги с шкурка закачам въртя хоп и колата вече работи и на газ и на бензин!А сега ми обяснете?
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  13. #13
    започва да се пристрастява vasko graminov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Петрич
    Age
    47
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado_PK View Post
    Е колеги не може да е истина ама маи оправих Алфата!Днеска нещо ми скимна да махна клемите на акомулатора!Махам ги аз а те толкова клеясали!Оставих колата 30 мин с откачени клеми изчистих ги с шкурка закачам въртя хоп и колата вече работи и на газ и на бензин!А сега ми обяснете?
    дано е само това

  14. #14

    Default

    Дано ама аз съм потресен!Не съм вярвал че ще се оправи от това!Днес ще провря дали все още бачка на газ след като е покарана!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  15. #15
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Като си махнал клемите на акомулатора си изчистил грешките натрупани в компютъра.Дано да не съм лош пророк ама след време пак ще се появи и ще се оправи по същия начин.Ако пак изкочи проблема иди на диагностика да ти кажат каква грешка записва за да можеш да го решиш изцяло.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •