Results 1 to 13 of 13

Thread: Прецаках нещо

  1. #1
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default Прецаках нещо

    Имам JR въздушен филтър, днес го измих с препарата на JR, стоя два часа на слънце, после със сешоара го духах 10-ина минути, напръсках го с маслото, ама сега колата само пуши и няма мощност.
    Първия път като запалих двигателя ревеше яко и се усетих, че не съм включил буксата на дебитомера - възможно ли е по тоя начин да съм го прецакал, и скапан дебитомер хваща ли се на диагностика?
    166 2.4 JTD

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Имам JR въздушен филтър, днес го измих с препарата на JR, стоя два часа на слънце, после със сешоара го духах 10-ина минути, напръсках го с маслото, ама сега колата само пуши и няма мощност.
    Първия път като запалих двигателя ревеше яко и се усетих, че не съм включил буксата на дебитомера - възможно ли е по тоя начин да съм го прецакал, и скапан дебитомер хваща ли се на диагностика?
    Два часа стоя с препарата????? Може и нищо да му няма на филтъра, ама не се знае... А скапан дебитомер се хваща 100% на диагностика, само зависи от майстора, ако ме разбираш правилно.
    Last edited by souze; 22-05-2009 at 00:00.
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Имам JR въздушен филтър, днес го измих с препарата на JR, стоя два часа на слънце, после със сешоара го духах 10-ина минути, напръсках го с маслото, ама сега колата само пуши и няма мощност.
    Първия път като запалих двигателя ревеше яко и се усетих, че не съм включил буксата на дебитомера - възможно ли е по тоя начин да съм го прецакал, и скапан дебитомер хваща ли се на диагностика?
    дори да не е занимал дебитомера 100% е записал грешка трее да идеш на диагностика
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Да взема да си призная, колко съм тъп.
    Не бях свързал маркуча от кулъра към двигателя...
    Включвай изключвай тая букса, изпуших 3 цигари със замислен поглед към двигателния отсек, ама кората пречи да се види, че маркуча е изкаран, па и акъл няма да се сети.
    Комшийчето е виновно, че ме питаше през четири секунди "Това какво е, а това какво е, а това къде се слага?"
    Сега колата си върви, но пък трудно спира - смених и предните дискове днес, но понеже на въпросното комшийче лелята има прекалено хубаво дупе, взех че забравих да избърша дисковете с бензин.
    Моля темата да бъде изтрита, щото вече ме е много срам.
    166 2.4 JTD

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Да взема да си призная, колко съм тъп.
    Не бях свързал маркуча от кулъра към двигателя...
    Включвай изключвай тая букса, изпуших 3 цигари със замислен поглед към двигателния отсек, ама кората пречи да се види, че маркуча е изкаран, па и акъл няма да се сети.
    Комшийчето е виновно, че ме питаше през четири секунди "Това какво е, а това какво е, а това къде се слага?"
    Сега колата си върви, но пък трудно спира - смених и предните дискове днес, но понеже на въпросното комшийче лелята има прекалено хубаво дупе, взех че забравих да избърша дисковете с бензин.
    Моля темата да бъде изтрита, щото вече ме е много срам.
    Tъкмо това щях да ти кажа, че си направил ама добре, че пак си се усетил. Аз днеска така като карах понеже съм с нова турбина и не ми бяха затегнали тоя маркуч добре и като дадох газ той се откачи и се чу един много жесток гръм, след мен почна да се носи черен пушек и двигателя да звучи все едно карам петролен танкер.

  6. #6
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Connor View Post
    Tъкмо това щях да ти кажа, че си направил ама добре, че пак си се усетил. Аз днеска така като карах понеже съм с нова турбина и не ми бяха затегнали тоя маркуч добре и като дадох газ той се откачи и се чу един много жесток гръм, след мен почна да се носи черен пушек и двигателя да звучи все едно карам петролен танкер.
    И новате турбина може да отиде на кино така
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    И новате турбина може да отиде на кино така

    ММ и аз попитах този въпрос и казаха, че няма опасност за турбината. Просто няма налягане към двигателя, когато е откачен тоя маркуч и колата си работи, като обикновен дизел.

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Не виждам какво толкова може да и стане на турбината, ако поработи без нея двигателят, освен евентуално да влезе някое камъче и да прецака лопатките, но от друга страна, точно в нагнетателната част това е доста слабо вероятно да се получи
    Иначе пушекът може да си го намалите, ако разкачите и въздуховода на входа на турбината
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Иначе пушекът може да си го намалите, ако разкачите и въздуховода на входа на турбината
    Това не го разбрах.Ще обясниш ли по-подробно?Благодаря
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #10
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    И аз не го разбрах...

  11. #11
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ами като сте си забравили чувството за хумор в къщи как ще го разберете
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  12. #12
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Разкачаш, за да не смуче турбината много въздух през дебитомера. Пак върви като атмосферка, но няма да кади чернилка толкова ...и разходът ще падне даже

    Тука също вложих малко хумор
    Last edited by trustworthy; 09-06-2009 at 16:16.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  13. #13
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    А всъщност, разкачайки който и да е от двата маркуча, карате колата без въздушен филтър... почти. Което не е готино.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •