Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Проблем: Парното ми работи успоредно с климатроника!

  1. #16
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Загряла ли беше колата, като пробва? Да елиминираш съмненията за проблем с клапите...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  2. #17
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    За съжаление не беше загряла.... днес ще тествам пак на загряла кола...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #18
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Значи какво установих...Покарах колата...паркирах я до Невски....Върнах се след 20мин (тя се беше напекла вътре и двиг. още не беше изтинал)...Покарах и пуснах климатроника на 'Lo'....и задуха доволен студ..., но реших да си сложа климата на 19 градуса...и какво мислите стана...започна да духа горе долу хладничък, но не и студен въздух...!!! От там се сетих за съвета на колегата ОЕМ и започнах да въртя врътката на макс горещо после пак на най-студено...и така 1-2 пъти....След това пак нагласих да бъде на 19 градуса и ЗАБЕЛЕЖЕТЕ...духаше студен въздух....Това ме навежда на мисълта, че явно наистина имам проблем с тия клапи, за които ми казахте по-горе ;(
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #19

    Default

    Добре де в крайна сметка като покараш малко, минат 10-15-20 минути да ти бачка климата какво става след това - се си мисля че няма как за 2-3-4 мин да стане всичко......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #20
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Значи след като вчера дозаредих с фреон значително се подобри положението(по-бързо се усеща студа)...Като цъкна на "Lo" и става доста студено! Но от време на време явно се бъгват нещо тия клапи и вместо да духа студено, то ми вкарва едва ли не въздух с температурата на вън...(това при затворена клапа за циркулация на възд. в купето)...Като поразмърдам врътките от най-студено до най-топло и си задам примерно 19 градуса...нещата се оправят и си ми духа пак студено! Нещо такова се получава, надявам се ме разбра

    Това как да е..., но другото което ме притеснява и е по-досадно е, че като включа климата се получава някакъв ЛАГ при подаване на газ! Примерно седя на място на нулева и ритвам педала на газта...мигновенно мотора реагира и се форсира....Втория път пускам климатика...пак чуквам педала по същия начин и мотора едвам едвам се форсира със закъснение...Това понякога ми изиграва много лоша шега, защото на светофарите, трябва да подавам доста по-рано от обикновено газ и да не я оставям да пада под 1500оборота...иначе дори и да надъня педала до ламарината..колата не ще да се форсира...седи си на място и не мърда...Предполагам, че този адски спад в мощността става само, когато компресора товари мотора..., защото не всеки път го прави...

    Без клима мога да тръгвам и от 900об и колата се изтрелва и поема газта много добре...Демек не вярвам да е дебитомер, свещи, кабели итн, защото щеше да го прави винаги, независимо на клима или без....Прав ли съм??
    Last edited by digitalundgrd; 22-05-2009 at 17:31.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #21

    Default

    Ми динамиката пада значително с климата, плюс това си 1.6, при по малкия мотор се усеща значително това......еле пък на газ......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    еми четете де
    оно затва го има този раздел технически справочник

    е на:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=8899
    Стана ми интересно, и днес реших да опитам.Използвах живачен термометър.Сутринта при температура от 20 градуса термометърът ми показа -2.Към 16.00ч. при външна темп. 28градуса и вътрешна 35, ми показа -1 градус.Към 17.30ч. при вътрешна температура над 50 градуса (термометърът отчита до толкова ) без проветрение на купето, след 2 мин. работа на климатика беше +8 градуса.Нещо леко нереално ми се струва.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  8. #23
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Тез минуси малко да...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #24
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Тез минуси малко да...
    И като се има в предвид че не съм стъпвал в сервиз за климатици.А не мога да се съмнявам в термометъра......

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  10. #25
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз измерих днес на загряла кола с електронен термометър...След работа около 15 мин температурата стигна до 5,5 градуса имам и снимки
    Термометъра мери коректно в стая (проверено) и в купето при настройка на климатроника на 20 градуса...показваше 21 градуса...така че може да му се има доверие...
    Но айде да речем, че термометъра има отклонение +- 2градуса...Пак при всички положения съм под 10 градуса, което автоматично ми показва, че нямам проблеми с климата относно изстудяването
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Пак при всички положения съм под 10 градуса, което автоматично ми показва, че нямам проблеми с климата относно изстудяването
    Ц-ц-ц-ц....пак отърва притесненията.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #27
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ц-ц-ц-ц....пак отърва притесненията.....
    хихи смятай, ако ми беше лиснал едно канче масло на Велинград....щех да получа инфаркт на мяссто
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    хихи смятай, ако ми беше лиснал едно канче масло на Велинград....щех да получа инфаркт на мяссто
    други бяха с маслото там...

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  14. #29
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Хахах е да така си е Важното е, че се оттърва що годе леко

    Ама Ферариста и Лисан искали да ме "гаврят" и мислели да ми пльоснат малко масло под колата, а тя нали беше след основен хахаха и щях директно да почина тогава
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #30

    Default

    незнам 147 дали е с кранче или с клапи за парното.ако е с клапи значи парното бачка непрекъснаното,което е тъпо.имай едно наум и следи как студи и ако има промяна трябва да провериш управлението на въпросните клапи.Тая работа с проверката на климатика с пипане на тръбите е малко,меко казано,смешна.Моите тръби и двете са студени....защо ли...та има си инструменти за тая работа.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •